Nitra – Košice 1:3 (kon.) | Michalovce – Spišská N. Ves 3:2 (po pr.) | Prešov – Poprad 2:4 (kon.)
Zvolen – Nové Zámky 6:3 (kon.) | HC Slovan – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
HKM Zvolen
6:3 (0:0, 2:2, 4:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 11.12.2022, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 25. kolo

V 36.minúte sme tu mali stav 1:0, čo nenasvedčovalo, že dne uvidíme nakoniec deväť gólov. V tretej tretine sme ich ale videli spolu päť a štyri do siete hostí. Zvolen potvrdil vynikajúce domáce tretie tretiny, poslednú teda vyhral 4:1 a zápas celkovo zaslúžene 6:3. Šiestym trojbodovým víťazstvom v rade sa priebežne dostáva na prvé miesto tabuľky. Či na ňom aj zostane sa dozvieme po tretej tretine na Slovane. Ja vám ďakujem za pozornosť a pekný zbytok nedeľného večera. (19:39:47)

Tak predsa ešte nie je absolútny koniec, nemali sme tu dnes ešte bitku a tá práve prišla. Johnson sa pustil do bitky s o hlavu vyšším Sládokom a dostal veľmi rýchlu nakladačku. Bitka ale dlho netrvala a rýchlo bolo po nej. Sládok bol jej jasným víťazom.

59:56
    Hatalova strela končí dnešné stretnutie.

59:06
    Zvolen drží hru ďaleko od vlastnej brány. Csányiho strela Kantor vyráža.

58:03
    Zvolen dal gól! Myslím, že je rozhodnuté. MAROŠ JEDLIČKA strelou od modrej strieľa do prázdnej brány šiesty domáci gól – 6:3.
    Asistoval Radovan Bondra.

57:54
    Mamčicsova strela bola tečovaná a Trenčan so šťastím akciu zvládol.

57:24
    Langkow pretlačil na buly Johnsona, vyhral buly za seba, tam bol ale najrýchlejší Farley. Natlačil sa pred bránu a zakončil. Trenčan opäť úspešný.

57:19
    Oddychový čas pro tím HC MIKRON Nové Zámky.

57:19
    Zámky stále v pásme, kombinujú, hľadajú si pozície. Následne strela, ale puk z hokejky Tomáša Mikúša končí zblokovaný v hľadisku.

56:09
    Kantor odchádza z brány. Hostia v šestici. Buly po pravici Trenčana.

56:02
    Mamčics sa uvoľnil popri Jedličkovi, vylepšil si pozíciu, vystrelil švihom, ale Trenčan puk kryje.

55:23
    Csányiho strela z pravého krídla, ale nie veľmi vydarená.

55:07
    Sládokova strela spoza ľavého kruhu končí na Kantorovom tele.

54:58
    Opäť rýchly protiútok domácich, ale tentokrát prihrávka Koleniča bekhendom spoluhráča nenašla.

54:01
    Mudrákova a pred bránou teč Langkowa ale mimo brány.

53:19
    Tvrdý zákrok na Viedenského, ten zostáva na ľade. Celkovo rozhodcovia dnes už niekoľko podobných zákrokov na oboch stranách neodpískali.

52:00
    Zvolen dal gól! Zvolen druhý krát v zápase vedie o dva góly. Domáci dostali Hannom puk z vlastného pásma ponad dvoch protihráčov. Na modrej si ho spracoval Kolenič a HKM šiel do prečíslenia troch na jedného. Kolenič prihral nakoniec do druhej vlny MIKOVI HUNTEBRINKEROVI, ktorý zo stredu pásma opäť švihom prestrelil Kantora – 5:3.
    Asistovali: Jakub Kolenič a Shane Hanna.

51:48
    Vyhrané buly hostí, následne strela Števuliaka a Trenčan ju chytá.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 24. Hanna (A. Barcík, V. Fekiač), 36. Hanna (Stupka, Csányi), 42. Hraško (Viedenský, Marcinek), 45. Sládok (Hraško, Stupka), 52. Huntebrinker (Kolenič, Hanna), 59. Jedlička (R. Bondra) – 39. Jackson (Johnson, Lee), 40. Gennaro (Števuliak, T. Mikúš), 44. Farley (Lee, Mišiak)

HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Rauhauser, Messner, Hanna, Mudrák, Sládok (A), Hraško, S. Barcík – R. Bondra, Langkow, Jedlička – Kolenič, Huntebrinker, Stupka (A) – Csányi, Viedenský (C), Marcinek – A. Barcík, V. Fekiač, Jakúbek
    Trenér: P. Oremus

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Kozák, M. Roman, Lee, Hatala, Mamčics, Mar. Chovan (A), Laurenčík – Farley, Johnson (A), Jackson – T. Mikúš, Gennaro, Števuliak – Klempa, J. Mikúš (C), Faith – Barto, Ondrušek, Hajnik – Mišiak
    Trenér: G. Majoross

Rozhodčí: Baluška, Fridrich – M. Orolin, Durmis (video – Číž)