Toronto – Anaheim 7:0 (kon.) | Florida – Columbus 4:0 (kon.) | New Jersey – Dallas 1:4 (kon.)
Buffalo – Los Angeles 6:0 (kon.) | Boston – NY Islanders 4:3 (2:0 po s.n.) | Tampa – Seattle 6:2 (kon.)
Detroit – Carolina 0:1 (kon.) | Nashville – Edmonton 3:6 (kon.) | Winnipeg – Vegas 5:6 (kon.)
Chicago – Washington 3:7 (kon.) | Colorado – Philadelphia 3:2 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (kon.)
Florida Panthers
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 14.12.2022, 01:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

1. Sergej Bobrovskij (FLA) – 22 zákroků
    2. Matthew Tkachuk (FLA) – 1+1
    3. Aleksander Barkov (FLA) – 1+1 (03:41:14)

Střely na bránu: 27:22 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Hokejisté Floridy vítězí nad Columbusem 4:0 a připisují si do tabulky dva body, které je o něco přibližují postupovým příčkám do play-off. Z prvního čistého konta v sezóně se navíc může radovat brankář Sergej Bobrovskij.

Domácí v podstatě rozhodli o osudu utkání lepší produktivitou v prvních dvou třetinách. V 10. minutě otevřel skóre ranou z vrcholu levého kruhu obránce Brandon Montour. Hosté pak dvakrát trefili tyčku, ovšem ve 24. minutě podruhé inkasovali. Spolupráci s Reinhartem zužitkoval Matthew Tkachuk. Na 3:0 pak zvýšil 44 sekund před koncem druhé části Aleksander Barkov. V závěrečné dvacetiminutovce si Panteři svůj náskok hlídali a soupeře už do šancí skoro nepouštěli. Přesto zkusil Columbus hru bez brankáře, kterou v čase 58:14 potrestal Sam Reinhart.

59:45
    Další střela Bobrovského. Ten levým betonem vyrazil puk, který na něho vystřelil Kirill Marčenko hned po buly.

59:37
    Nyní se už hraje jen o nulu pro brankáře Sergeje Bobrovského. Ten si ji nenechal vzít ani po bekhendové střele Jegora Činachova.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
    58:14 Sam REINHART - 4:0

58:14
    Florida právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto! SAM REINHART nejprve v zakončení selhal, když ho chtěl nechat vyniknout Tkachuk, ovšem střelu do prázdné branky dokázal obětavě zablokovat obránce Bjork. O chvíli později však dostal Reinhart další možnost a tentokrát se ze středního pásma nemýlil. Bez asistence.

57:36
    Klec hostí je přeci jen prázdná! Pro vyjetí zpoza branky se neprosadil Kent Johnson. Bobrovskij byl u tyčky připraven.

56:57
    Elvis Merzlikins se díval na hostující střídačku. Od kouče Larsena ale zatím nepřišel pokyn na případnou hru bez brankáře.

56:13
    Johnny Gaudreau se snažil prokličovat do útočného pásma. Domácí ale udělali na modré čáře neprostupnou hráz a o kotouč amerického šikulu připravili.

54:58
    Do konce třetí třetiny schází pět minut. Panteři zatím kontrolují situaci a nepouštějí soupeře k ničemu většímu.

53:30

53:04
    Brandon Montour střílel od modré. K dorážce se snažil dostat Eric Staal, ale nesrovnal si puk na bekhend dostatečně rychle.

52:28
    Montourovo nahození se snažil před Merzlikinsem tečovat clonící Tkachuk. Puk je ale v lapačce gólmana Blue Jackets.

52:17
    Barkov našel nahrávkou zpoza branky Sama Reinharta. Ten pálil do připraveného Merzlikinse.

51:54
    Hosté vyhodili. Panteři rozjíždějí další snahu.

51:28
    Sean Kuraly podrazil v útočném pásmu domácího obránce Kiersteda. Přesilovou hru budou mít k dispozici hráči Panterů.

51:01
    Mathieu Olivier nahazoval puk z rohu na domácí branku. Trefil boční oblouk.

50:34
    Vstoupili jsme do závěrečné desetiminutovky řádné hrací doby. Na nějaký zvrat ze strany Columbusu to už moc nevypadá.

49:51
    Florida oslabení přestála. Už je v plném počtu.

49:34
    Domácí vyhazují.

49:03
    Od modré nahazoval Marcus Bjork. Před brankou clonil Jenner, ale Bobrovskij zasahovat nemusel.

48:29
    Domácí vyhodili až za branku soupeře.

48:02
    Zdá se, že to pro tuto chvíli vyřešila lepící páska. Gólman Cats se už opět staví do svého brankoviště.

48:02
    Rána Patrika Laineho trefila Bobrovského do masky. Domácí brankář je v pořádku, ale potřebuje svou ochranu hlavy opravit. Odjel tedy ke střídačce, kde zapojil do akce kustoda.

47:50
    Brandon Montour podrazil ujíždějícího Kenta Johnsona. Hosté si po reklamní přestávce zahrají přesilovku.

47:40
    Barkovova lajna navíc zatlačila hosty. Ti se vymanili až nyní.

47:03
    Čas ubíhá a to domácím naprosto vyhovuje. Pro Blue Jackets bude stále složitější stáhnout třígólovou ztrátu.

45:40
    Veterán Eric Staal zachytil v útočném pásmu pokus hostí o vyhození. Domácí tak mohli útočit. Puk šel na pravou stranu, odkud střílel Grigorij Děnisenko, jenž mířil do hrudi Merzlikinse.

44:51
    Brandon Montour málem přidal svůj druhý gól v tomto utkání! Z pravé strany hřiště napálil tyčku!

43:32
    Zakázané uvolnění Columbusu.

43:14
    Střelu Gustava Forslinga ukryl ve výstroji Elvis Merzlikins.

42:41
    Přihrávku Roslovice nezkrotil před odkrytou domácí brankou Eric Robinson. Puk mu projel mezi bruslemi!

42:00
    Další střela Peeka. Před Bobrovským byl zajímavý provoz, puk ale na branku nezamířil.

41:48
    Od modré čáry střílel Andrew Peeke. Jeho ránu tečoval Marčenko vedle branky.

40:02
    Matthew Tkachuk je na ledě, což je pro domácí dobrá zpráva. Na konci druhé třetiny totiž předčasně zamířil do šaten.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:58.

Statistiky:
    Střely na bránu: 20:18 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Po druhé třetině vede Florida nad Columbusem 3:0 a zdá se, že směřuje za vítězstvím. Ve 24. minutě přidal druhý domácí zásah Matthew Tkachuk, který využil spolupráce s Reinhartem. Hosté se nevzdali, i oni si vytvářeli dobré příležitosti, skórovat však nedokázali. Před přestávkou tak přišel tlak Panterů, který vedl k úspěchu. 44 sekund před koncem zvýšil pohotovou dorážkou po Forslingově střele Aleksander Barkov.

Po třetím gólu Floridy odešel předčasně do šaten Matthew Tkachuk. Ten schytal úder zezadu a zřejmě byl odeslán na vyšetření, které má odhalit případný otřes mozku či jiný úraz hlavy. Uvidíme tedy, zda se produktivní útočník domácích ještě vrátí do utkání.

40:00
    39:16 Aleksander BARKOV - 3:0

39:16
    Domácí v závěru třetiny hodně přidali a dávají třetí gól! Od modré čáry vypálil Gustav Forsling. Puk sice na branku neprolétl, ale odrazil se k ALEKSANDEROVI BARKOVOVI. Ten si ho před Merzlikinsem stáhl na bekhend a zvedl mimo jeho dosah – 3:0. Asistence: Gusfav Forsling a Matthew Tkachuk.

38:59
    Ryan Lomberg odehrál výborné střídání! Nejprve orazítkoval z levého kruhu vzdálenější tyčku a jeho další ránu pak zastavil krásným semaforem Merzlikins!

38:35
    Zajímavý tlak Floridy. Po objetí branky se neprosadil Nick Cousins.

38:15
    Ryan Lomberg se zleva natlačil až do zakončení. Merzlikins puk vyrazil.

37:02
    Utkání je stále otevřené, hosté se snaží hrát, dostávají se do střeleckých příležitostí, ale scházejí jim góly.

36:17
    Matthew Tkachuk nyní čekal na ideální najetí svých spoluhráčů. Nakonec adresoval střílenou přihrávku pro Aleksandera Barkova, který kotouč tečoval. Ten se ale doklouzal k brance příliš pomalu na to, aby zaskočil Merzlikinse.

35:16
    Rozhodčí si během reklamní přestávky ještě nechali situaci zkontrolovat u videocentrály, ale puk za čarou viditelně nebyl. Vylučovat se také nebude.

35:16
    Brandon Montour střílel na ležícího Merzlikinse už v momentě, kdy byla hra přerušena. To se hostům samozřejmě nelíbilo a na obránce Floridy se vrhli. Situaci předcházela velká šance Panterů, kdy po střele Matthewa Tkachuka puk projel mezi betony Merzlikinse, ale zastavil se před brankovou čarou, odkud ho odehrál jeden z hráčů Columbusu! Tam domácím scházely centimetry k navýšení skóre.

34:45
    Hosté se snaží přitlačit. Z pravé strany vypálil Patrik Laine, Bobrovskij zasáhl vyrážečkou.

34:26
    Bobrovskij nyní dobře zareagoval také na tečovanou střelu od pravého mantinelu. Zatím drží čisté konto.

33:38
    Před Andrewem Peekem se otevřel prostor na pravé straně útočného pásma. Jeho ránu na vzdálenější tyčku vytěsnil okrajem lapačky mimo Bobrovskij! Důležitý zákrok.

32:38
    Hosté kompletní.

32:34
    V závěru oslabení ujel domácí obraně na levé straně Jack Roslovic. Své zakončení poslal vedle vzdálenější tyčky!

32:10
    Barkov na modré čáře chyboval a puk tak mohl vyvézt daleko od hostující branky Cole Sillinger.

31:54
    Hosté vyhazují.

31:00
    Ekblad nyní střílel z levého kruhu a Merzlikins se musel bleskově přemístit!

30:47
    Aaron Ekblad svou střelou sundal obránce Peeka, který se jen těžko zvedá zpátky na nohy. Zatím ale musí hrát.

30:37
    Nyní se vylučuje na straně hostí. Dvě minuty za držení Tkachuka dostává Vladislav Gavrikov.

30:16
    Domácí v plném počtu. Columbus se ale usadil v útočném pásmu.

30:02
    Sam Bennett odehrál puk až k hostujícímu brankáři.

29:36
    Nyní už domácí vyhodili a mohou vystřídat.

29:09
    Jack Roslovic se na levém kruhu opřel do křížné přihrávky spoluhráče. Rána mu ale nesedla ideálně.

28:15
    Matthew Tkachuk se vrátí na trestnou lavici. Tentokrát je vyloučen za držení. Další přesilovka Columbusu začne po reklamní přestávce.

27:39
    Panteři jsou už kompletní.

27:28
    Domácí ve vlastním oslabení vyvezli puk do bezpečí. Lombergova přihrávka před branku neprošla na Bennetta.

27:01
    Domácím se podařilo vyhodit.

26:08
    Nahození Marcuse Bjorka vyrazil Bobrovskij. Následně byl domácí brankář trochu zmaten, když si nabyl jist, kam puk padá. Pomohla mu obrana, která hrací předmět z předbrankového prostoru odpálila.

25:49
    Domácí na úvod oslabení vyhazují.

25:38
    Ano, hit Christiansena byl čistý. Matthew Tkachuk naopak dostává dvě minuty za hrubost a Blue Jackets tak budou hrát přesilovku.

25:38
    Jacob Christiansen ve středním pásmu tvrdě atakoval domácího útočníka Christe Tierneyho. Svého spoluhráče přijel mstít Matthew Tkachuk a zdá se, že na trestnou lavici půjde pouze on.

24:22
    Pokus Johnnyho Gaudreaua z ostrého úhlu si pohlídal Bobrovskij.
    23:47 Matthew TKACHUK - 2:0

23:47
    Domácí navyšují svůj náskok! Po buly ve vlastním obranném pásmu vyrazili dopředu. Tkachuk puk ve střední třetině předal doleva Samovi Reinhartovi. Ten dobruslil až k brankové čáře, odkud nahrál na levý kruh právě MATTHEWOVI TKACHUKOVI a ten zamířil pod víko nad lapačku klekajícího Merzlikinse – 2:0. Asistence: Sam Reinhart a Aleksander Barkov.

23:37
    Po ráně Vladislava Gavrikova puk skončil až v ochranné síti za domácí brankou. Následně se strhla menší strkanice, za kterou se vylučovat nebude.

23:19
    Merzlikins raději podržel nahozený puk a domácí tak získali buly v útočném pásmu.

22:26
    Domácí dnes už podruhé zachránila branková konstrukce! Za Bobrovským to zazvonilo po ráně Jacoba Christiansena z levého kruhu.

21:57
    Domácí se ocitli pod tlakem. Luostarinen vyhodil puk tak, že se nepíská icing a Cats mohou prostřídat.

20:58
    Johnny Gaudreau ukázal svou hokejovou chytrost, když zajel s pukem za brankovou čáru a odsud ho zkusil poslat do Bobrovského tak, aby si ho domácí brankář srazil za svá záda. To se nakonec nezdařilo, ovšem úmysl dobrý.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:01.

Statistiky:
    Střely na bránu: 11 – 9 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Po několika příležitostech si vytvořily oba celky. Úspěšnější nakonec byla Florida, která si přeci jen vytvořila zhruba minutový tlak, který v 10. minutě zužitkoval tvrdou ranou z vrcholu levého kruhu Brandon Montour. Brankář Panterů naopak všechny pokusy Modrých kabátů pochytal, v případě jedné Laineho střely mu pak pomohla tyčka.

20:00

19:23
    Patrik Laine pálil z dobré pozice na levé straně. Jeho projektil vyráží Bobrovskij.

18:53
    Zac Dalphe se z levé strany natlačila ž před hostující branku. Merzlikins si bližší tyčku pohlídal.

18:35
    Od modré čáry to zkoušel Erik Gudbranson. Bobrovskij byl na místě.

18:10
    Na levé straně nabral rychlost Sam Reinhart. Jeho bekhendová přihrávka před branku však nenašla adresáta.

17:27
    Střely na branku – 9:8

16:35
    Zakázané uvolnění domácích.

15:22
    Mohlo být srovnáno! Patrik Laine střílel v momentě, kdy před Bobrovským clonil Boone Jenner. Domácí však zachránila tyčka! Následně pálil z levého kruhu Jegor Činachov, jenž branku minul.

14:52
    Nahození od modré čáry tečoval Vladislav Gavrikov, který se z pozice obránce ocitl před domácí brankou. Bobrovskij stačil zareagovat.

14:23
    Na druhé straně to zkusil Marcus Bjork. Puk drží Bobrovskij. Reklamní pauza.

14:12
    Ekblad si při založení útoku najel až na hrot domácí ofenzivy. V útočném pásmu sklepl puk pro Nicka Cousinse, jehož rána byla sražena do rohu.

13:27
    Brandon Montour se dotkl puku při signalizovaném ofsajdu. Ten byl tedy posouzen jako úmyslný a vhazovat se bude v obranném pásmu Floridy.

13:20
    Po zákroku Merzlikinse je tu čas na reklamní přestávku.

12:47
    Johnny Gaudreau hledal před brankou Patrika Laineho. Přihrávku však tečoval bránící Marc Staal.

11:55
    V závěru přesilovky ještě domácí několikrát stříleli. Nejnebezpečnější byl asi pokus Aarona Ekblada z levého kruhu, po němž se natahovaly hole spoluhráčů. Merzlikins však dokázal zasáhnout betonem.

11:04
    Merzlikins neudržel puk po střele Gustava Forslinga z pravé strany. Dorážka Eetua Luostarinena však nebyla dostatečně důrazná a gólman hostí tak přikryl puk.

10:40
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale zatím tahají puky hlavně podél hrazení.

09:53
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Erik Gudbranson – 2 min., hákování.
    09:04 Brandon MONTOUR - 1:0

09:04
    Domácí zavřeli soupeře do jeho obranné třetiny a ze svého tlaku vytěžili vedoucí gól! Gustav Forsling nahrál BRANDONOVI MONTOUROVI, který střílel z vrcholu levého kruhu a dokonale využil dobré clony Matthewa Tkachuka. Kotouč tak zapadl k bližší tyčce Merzlikinsovy svatyně. Asistence: Gustav Forsling a Sam Reinhart.

08:42
    Matt Kiersted střílel od modré čáry. Puk prolétl těsně vedle levé tyčky hostující branky.

07:26
    Hosté ztratili puk v obranné třetině. Střela Nicka Cousinse z levé strany však byla zablokována.

06:44
    Střelu Patrika Laineho z pravého kruhu pokryl Bobrovskij. Následuje reklamní přestávka.

05:48
    Gustav Nyquist se ocitl sám před Bobrovským. Domácí brankář jeho bekhendové zakončení vychytal!

05:23
    Domácí zahrozili dvěma střelami Gustava Forslinga. Merzlikins následně podržel puk ve výstroji.

02:34
    Hosté v dobré příležitosti. Ofenzivu Blue Jackets podpořil Erik Gudbranson, který ztroskotal na Bobrovském!

02:20
    Z vrcholu levého kruhu vypálil Zac Dalpe. Elvis Merzlikins svým zákrokem přerušil hru.

01:10
    Aktivní střídání hostí. Nejprve to zkoušel z větší vzdálenosti Jegor Činachov. Poté z mezikruží Patrik Laine a to už byl pro Sergeje Bobrovského těžký zákrok.

00:53
    Sam Bennett v první velké příležitosti Panterů! Zblízka Merzlikinse nepřekonal!

00:40
    Jack Roslovic přijel na útočnou modrou a prověřil Bobrovského. Domácí brankář vyráží jeho střelu.

00:01

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Kiersted, Mahura – M. Tkachuk (A), Barkov (C), Reinhart – White, Bennett, Luostarinen – Tierney, E. Staal, Cousins – Děnisenko, Dalpe, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Tarasov) – M. Bjork, Gavrikov, Gudbranson, Berni, Peeke, Christiansen – Nyquist (A), Jenner (C), J. Gaudreau – Činachov, Roslovic, Laine – K. Johnson, Sillinger, Marčenko – Olivier, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: McIsaac, Dunning – Flemington, Alphonso.

Florida Panthers:
    Panteři mají vysoké ambice, ty ale v tomto ročníku zatím nenaplňují. 30 bodů z 29 utkání stačí až na dvanácté místo tabulky Východní konference. Na postup do play-off Cats ztrácejí 4 body. Vedení klubu po neúspěších ve vyřazovacích bojích sáhlo k několika změnám. Za důrazného útočníka Matthewa Tkachuka například poslalo do Calgary oblíbeného Jonathana Huberdeaua. Tkachukovi se moc vyčítat nedá, je nejproduktivnějším hráčem Floridy, ovšem tým jako celek tápe. Poslední dva duely tak Panthers prohráli. Derby v Tampě 1:4, poté padli 2:5 doma se Seattlem. Trenér Maurice postrádá zraněné útočníky Duclaira a Hörnqvista.