Motor ČB – Litvínov 2:5 (kon.) | K. Vary – Olomouc 0:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 1:2 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.)
Sparta – Plzeň 3:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 22.12.2022, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 30. kolo

Vítkovice poprvé v sezóně odjíždějí ze svého ledu bez bodu. Třinečtí se dostali do vedení v desáté minutě, kdy Nestrašilovu střelu tečoval Daňo. Domácí se tlačili nejen do pásma, ale i do Mazancovy klece, ten si ji ale pro tento zápas dokázal opatřit velmi účinným kouzlem. I když byly Vítkovice rozhodně hokejovější, ve druhé části zvýšil náskok Ocelářů Hudáček a domácí měli o to těžší práci. Ve třetí části se domácí fanoušci přece jen dočkali, puk za Mazancova záda dokázal dostat kapitán Krenželok. Spousta vybojovaných soubojů, puků i pozorný Stezka ale dnes vítkovickým na body před parádní návštěvou nestačili. Hosté se v závěrečné třetině hlavně bránili, a tak dokázali uhájit své těsné vedení. Poprvé v letošní sezóně tak urvali derby pro sebe.
    Z Ostravy je to pro dnešek už úplně vše, mějte příjemný zbytek dne, užijte si nadcházející svátky přesně podle svých představ a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:26:26)

59:57
    Oceláři posílají puk na prázdnou branku Vítkovic, Mikuš jej stíhal, ale puk zastavila tyč domácí klece. Je odpískáno zakázané uvolnění Třince.

59:52
    Hned z první vystřelil Lakatoš, ale nastřelil jen Mazancovu masku.

59:48
    Hostující gólman chvíli nevěděl, kde je kotouč, ale neviděli ho ani sudí, a tak je hra přerušena.

59:36
    Vítkovice bojují, ale Mazanec drží.

59:16
    Třinečtí dostali puk do středního pásma, ale to je zatím vše.

58:44
    Stezka míří ven z branky.

58:18
    Oceláři u kotouče, ale až ke Stezkovi se nedostali.

57:30
    Hosté drží těsný náskok, domácí znovu ve velké šanci, gólman Ocelářů byl už dokonce mimo branku, ale vítkovičtí ji netrefují.

56:56
    Domácí nastřelili špičku Mazancova betonu, Bukarts se dostal rychle k brance, ale Mazanec zalehl kotouč, hra je přerušena.

56:32
    Hra je přerušena, domácí poslali puk na zakázané uvolnění.

55:15
    Kotouč mimo hrací plochu, následuje komerční přestávka.

54:50
    Oceláři se drží v útočném pásmu, v této třetině je to snad poprvé, kdy u Stezky tráví tolik času.

54:18
    Třinečtí v pásmu, Stezka je v pohotovosti.
    53:28 Lukáš KRENŽELOK - 1:2

53:28
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají přesilovku! Po menším závaru se puk dostal k LUKÁŠI KRENŽELOKOVI, který jej po ledě poslal za Mazance – 1:2. Asistence: Roberts Bukarts, Rostislav Marosz.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 54. L. Krenželok (Bukarts, Marosz) – 10. Daňo (Nestrašil, Zahradníček), 38. Hudáček (Daňo, Mazanec)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Koch, Raskob, Mikuš, Grman, Gewiese, L. Kovář – Fridrich, Chlán, Lakatoš (A) – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Kalus, Dej, Lednický – L. Krenželok (C), Marosz, Krejsa – Bernovský.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Havránek, M. Doudera, Zahradníček, J. Jeřábek, Čukste, Ročák – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Buček, Dravecký (A), Kurovský.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hradil, Šír – Axman, Hlavatý

Diváci: 9 833