Florida – New Jersey 2:4 (kon.) | Detroit – Tampa 7:4 (kon.) | Colorado – Montreal 2:1 (po pr.)
Chicago – Nashville 2:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:6 (kon.) | Vegas – Arizona 5:2 (kon.)
Anaheim – Minnesota 1:4 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (kon.)
Anaheim Ducks
1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Minnesota Wild
Čtvrtek 22.12.2022, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Utkání sledovalo 14 961 diváků. (06:45:04)

3. Mats Zuccarello (MNS) 0+0

Je konec, třetí dvacetiminutovka nakonec rozhodla o vítězi dnešního utkání! Minnesota dnes vyhrála už třetí utkání v řadě, a to zejména díky třem brankám v poslední části. Lukáš Dostál v brance Anaheimu ale zanechal dobrý dojem a až do Boldyho trefy ve 45. minutě držel svůj tým nad vodou. Pak nestačil ještě na ránu Addisona, kterou těsně před ním tečoval Eriksson Ek a poslední branku už Wild přidali do odkryté klece.

59:42
    Ihned po buly se Minnesotě podařilo vyhodit.

59:38
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Frédérick Gaudreau – 2 min., hákování.

59:02
    Zbývá méně než minuta do konce a utkání se už pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
    58:12 Ryan HARTMAN - 1:4

58:12
    Minnesota právě vstřelila branku! Je hotovo, Ducks nedokázali udržet kotouč v útočném pásmu a Matthew Boldy jej posunul na útočnou modrou čáru, kde RYAN HARTMANN zpracoval a zakončil do odkryté klece. Asistence: Matthew Boldy, Frédérick Gaudreau.

57:45
    Anaheim to zkouší v šesti!

57:07
    Boldy byl v dobré pozici na ose hřiště, přesto se rozhodl nestřílet. Prioritou pro Wild je nyní držení puku.

55:58
    Domácí už jsou při zakládání svých útočných akcí netrpělivý, což ústí v řadu nepřesností. Vše nasvědčuje tomu, že Minnesota si dnes dokráčí pro šestou výhru v řadě.

55:27
    Dobře rozjetý Trevor Zegra po narážečce s Vatranem obkroužil branku, popojel si na pravý kruh, a z ostrého úhlu vypálil. Marc-Andre Fleury si na jeho střelu sáhl a vytěsnil puk do ochranné sítě.

55:01

54:03
    Matthew Boldy se na levé straně útočného pásma tvrdě opřel do puku a poslal jej přímo do lapačky Lukáše Dostála.

53:49
    Kaprizov zpoza branky nabil na levý kruh, kde čekal Joel Eriksson Ek, jeho rána z první ale ztroskotala na betonech domácího gólmana.

53:35
    Ze své klasické pozice na levé straně to zkoušel Mats Zuccarello, nicméně našel jen Dostálovu lapačku.

53:30
    Sam Steel napálil puk do vřavy před brankou, odtamtud se ale nikomu nepodařilo zamést hrací předmět za Dostála.

53:20
    Hosté jsou usazeni v pásmu, kde v klidu kombinují.

Jakub Ruč

Branky a nahrávky: 26. McTavish – 37. Dewar (Reaves, Shaw), 45. Boldy, 49. J. Eriksson Ek (Addison, Boldy), 59. Hartman (Boldy, F. Gaudreau)

Anaheim Ducks: Dostál (O. Eriksson Ek) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Benoit, Shattenkirk, Beaulieu – Terry, Zegras, Henrique (A) – Silfverberg (A), R. Strome, Vatrano – Leason, McTavish, Comtois – Jays. Megna, Carrick, Kirkland.
    Trenér: Dallas Eakins

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba, Brodin, Addison, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Hartman – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Reaves, Dewar, Shaw.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Dwyer, Hanson – Knorr, Hughes

Diváci: 14 961