Florida – New Jersey 2:4 (kon.) | Detroit – Tampa 7:4 (kon.) | Colorado – Montreal 2:1 (po pr.)
Chicago – Nashville 2:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:6 (kon.) | Vegas – Arizona 5:2 (kon.)
Anaheim – Minnesota 1:4 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (kon.)
Dallas Stars
3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 22.12.2022, 03:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (06:31:01)

Střely na bránu: 27 – 35 | Přesilová hra: 1/4 – 1/2 | Trestné minuty: 6 – 10

Edmonton ve třetí třetině rozhodl o tom, že si z Texasu odveze oba dva body. Po Heiskanenově špatné rozehrávce se hosté ve 52. minutě dostali do klíčového vedení, které jim svou přesnou trefou vystřelil Foegele.

Dallas poté vše vrhl do útoku a z toho vyplynul rychlý protiútok McDavida, jenž se trefil mezi betony domácího brankáře. Stars ještě zkusili hru bez brankáře, ale ta byla okamžitě ukončena Janmarkem.

Edmonton Oilers tedy ukončil svou sérii tří porážek za sebou, když porazil Dallas Stars poměrem 6:3.

59:08
    Faska se snažil vybojovat puk za bránou Edmontonu, ale český útočník zde čelil přesile, takže kotouč mají v moci hosté.

58:22
    O kotouč se bojovalo v rohu obranného pásma Dallasu, odkud se nakonec kotouč odrazil přímo před Oettingera, jenž ho schoval pod svou lapačku.
    56:49 Mattias JANMARK - 3:6

56:49
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Jenže to končí rychlou brankou Edmontonu, který tak potvrzuje své vítězství. Nugent-Hopkins posunul kotouč MATIASU JANMARKOVI, který se tak proti svému bývalému týmu prosazuje po druhé. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Klim Kostin.

56:31
    Dallas ještě zkusí hru bez svého brankáře.
    56:17 Connor MCDAVID - 3:5

56:17
    Olejáři se dostali do rychlého protiútoku dvou na jednoho, který nakonec CONNOR MCDAVID řešil přímou střelou po ledě, která prošla Oettingerovi mezi jeho betony. Asistence: Cody Ceci, Jesse Puljujärvi.

55:39
    Draisaitl jen podél mantinelu poslal kotouč z obranného pásma Edmontonu.

54:55
    Domácí se sami vyhnali ze svého útočného pásma, když Johnston musel zastoupit na modré čáře, ale kotouč zde už neudržel.

54:14
    Ceci dokázal udržet kotouč v útočném pásmu a jeho následná střela skončila na vyrážečce Oettingera. Kotouč poté letěl do ochranné sítě, takže se bude vhazovat před bránou Dallasu.

53:53
    Lundkvistova střela od modré čáry byla hostující obranou zblokována do ochranné sítě.

53:36
    Miller si sjel pro přihrávku do levého kruhu, ale z velkého úhlu poté nedokázal překonat Skinnera, jenž byl nalepený na svou tyč.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 15. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 21. W. Johnston (Marchment, Ja. Benn), 38. Seguin (Marchment, Lundkvist) – 16. Janmark (Kostin, Bouchard), 23. Hyman (Barrie, Nugent-Hopkins), 29. Nugent-Hopkins (Janmark), 52. Foegele (Draisaitl), 57. McDavid (Ceci, Puljujärvi), 57. Janmark (Nugent-Hopkins, Kostin)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Lundkvist, C. Miller, R. Suter, Hakanpää, Lindell (A) – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Kiviranta, Dellandrea, Seguin – Ja. Benn (C), W. Johnston, Marchment – Glendening, Faksa, Tufte.
    Trenér: Peter DeBoer

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Kulak, Barrie, Niemeläinen, Bouchard – Draisaitl, McDavid, Hyman – Janmark, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Foegele, Holloway, Puljujärvi – Kostin, Shore, Ryan.
    Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: St. Laurent, Pochmara – Smith, Berg

Diváci: 18 532