Brentford – Tottenham 2:2 (kon.) | Crystal Palace – Fulham 0:3 (kon.) | Everton – Wolverhampton 1:2 (kon.)
Leicester – Newcastle 0:3 (kon.) | Southampton – Brighton 1:3 (kon.) | Aston Villa – Liverpool 1:3 (kon.)
Arsenal – West Ham 3:1 (kon.)
Arsenal FC
3:1 (0:1)
West Ham United
Pondělí 26.12.2022, 21:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 17. kolo

Utkání je u konce. Arsenal ve druhé půli předvedl skvělý výkon, soupeře zatlačil před vápno a hned třikrát udeřil. O vyrovnání se v 53. minutě postaral zcela volný Bukayo Saka a o pět minut později skóre otočil ranou z úhlu Gabriel Martinelli. West Ham se vůbec nechytal, na Fabiańskiho šel jeden útok za druhým a ten byl ještě jednou překonán. V 69. minutě se po kombinaci u šestnáctky uvolnil Eddie Nketiah a křížnou ranou upravil na konečných 3:1. Arsenal je po této výhře na prvním místě tabulky se 40 body, West Hamu patří se 14 body 16. místo.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:18:50)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 11:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:17.

90+5

90+5
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Muhammad Alnaní.

90+4
    Roh už tak povedený nebyl, domácí dostali míč ven z vápna.

90+4
    Hosté to ještě zkusili Fornalsem, ten přes obránce vytáhl pěkný technický pokus, ale blýskl se i Ramsdale svým zákrokem. Míč vyškrábl na roh.

90+3
    West Ham na útočné polovině, zatím je ale k brance dost daleko.

90+2
    Malá domů na Ramsdalea, ten v poklidu rozehrál na levou stranu.

90+1
    Domácí už zápas pouze kontrolují, drží míč a nikam zvlášť se neženou.

90
    Budou se přidávat čtyři minuty.

89
    Roh pro hosty, Fornalsův centr na malé vápno však skončil pouze u jednoho hráče Arsenalu. A ten předvedl jistou hlavičku ven z šestnáctky.

88
    Xhaka vyvinul tlak na obranu West Hamu, ta ve spolupráci s gólmanem vše ukočírovala a Fabiański odkopl.

88
    ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Fábio Vieira.

87
    Střídání v týmu West Ham United:
    ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Divin Mubama.

86
    Na lavičce West Hamu se chystá střídání, do hry půjde Divin Mubama.

85
    Saka posadil centr na Salibovu hlavu, jeho zakončení vyrážel Fabiański. Takže další roh.

85
    Další Ödegaardova střela levačkou, nyní byla sražena na rohový kop.

84
    Saka to možná mohl zkusit z úhlu, raději ale ještě přihrával a donutil obranu West Hamu odkopnout k postranní čáře.

83
    Arsenal kontroluje závěr zápasu, drží míč na útočné polovině a neustále to vše podporuje i nebezpečnými akcemi.

Aleš Pur

Branky: 53. Saka (Ödegaard), 58. Martinelli (Xhaka), 69. Nketiah (Ödegaard) – 27. Benrahma (pen.)

Karty:   8. Bowen (WHU), 44. Coufal (WHU)

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Saliba, Gabriel, Tierney (73. Zinčenko) – Ödegaard (C), Partey (90+5. Alnaní), Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli (88. Vieira).
    Náhradníci: Turner – Holding, Soares, Lokonga, Cozier-Duberry, Marquinhos.

Trenér: Mikel Arteta

West Ham United: Fabiański – Coufal, Kehrer, Dawson, Cresswell – Souček (78. Fornals), Rice (C) – Bowen, Paquetá, Benrahma – Antonio (87. Mubama).
    Náhradníci: Aréola – Be. Johnson, Ogbonna, Emerson, Lanzini, Downes, Coventry.

Trenér: David Moyes

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett