Southampton – Nottingham 0:1 (kon.) | Leeds – West Ham 2:2 (kon.) | Aston Villa – Wolverhampton 1:1 (kon.)
Crystal Palace – Tottenham 0:4 (kon.)
Crystal Palace FC
0:4 (0:0)
Tottenham Hotspur
Středa 04.01.2023, 21:00 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 19. kolo

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 9:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:8. (22:53:06)

Je konec! Tottenham díky skvělému druhému poločasu ovládl duel na půdě Crystal Palace výsledkem 4:0. Největší šanci prvního poločasu ale měl domácí tým, když ve 28. minutě střílel z otočky Jordan Ayew, jehož ránu vychytal Hugo Lloris. Po změně stran však bleskově udeřil Harry Kane, který o pět minut později přidal druhý zásah. V 68. minutě po další rychlé akci pojistil vedení Matt Doherty a tečku za dnešním duelem napsal Son Hung-min.

90+4

90+3
    V závěru nastavení se do vápna ještě podívali domácí, ale Mateta byl v pokutovém území sám proti přesile obránců Tottenhamu.

90+2
    Za centrem z pravé strany se ve vápně tlačil Ryan Sessegnon, ale v pádu nedokázal své zakončení usměrnit mezi tři tyče.

90+1
    Nastavují se tři minuty!

90
    Son zvolil překvapivou rozehrávku přímého kopu, kterou hledal Harryho Kanea. Druhý jmenovaný ale z ostrého úhlu nezakončil.

89
    Pierre-Emile Höjbjerg uklidnil hru Tottenhamu přihrávkou do zadních řad. Hostující celek se už nikam nežene a snaží se držet míč na kopačkách.

88
    Hughes se snažil placírkou sklepnout míč do pokutového území, kde měl rozběhnutého Zahu, ale přihrávka z jeho kopačky byla příliš prudká.

87
    Zaha si pohybem řekl o přihrávku za obranu, jenže obětavý obránce Tottenhamu se položil na zem a pobídku zablokoval.

86
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Harvey White,
    ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Ben Davies.

85
    Harry Kane ustál souboj ve vápně, otočil se kolem svého strážce, ale levačkou nedokázal nebezpečně zakončit. Skvělou práci tentokrát odvedl Andersen.

84
    Pape Matar Sarr našel dobrou přihrávkou Perišiče, který pohotově odcentroval. Na opačné straně velkého vápna kouzlil Emerson Royal, ale raději si pomohl přihrávkou do zadních řad.

83
    Jordan Ayew se nechal obráncem vytlačit až takřka na polovinu hrací plochy. Tottenham i přes vysoké vedení brání s obrovským nasazením.

82
    Wilfried Zaha se po přiklepnutí dostal do zakončení uvnitř pokutového území, ale jeho technický obstřel skvěle vykopl Hugo Lloris!

81
    Jordan Ayew se dostal do zakončení, ale Lloris byl pozorný a jeho projektil vytěsnil na rohový kop. Do vápna už míří hlavičkáři.

80
    Wilfried Zaha se z levé strany hnal do pokutového území, ale neustál souboj s Emersonem a poroučel se k zemi. Sudí nařídil odkop od branky Tottenhamu.

79
    Ward vyhrál hlavičkový souboj na levé straně a posunul míč do šestnáctky. Na jeho pobídku ale nikdo v červenomodrém dresu nedosáhl.