Jihlava – Pardubice B 1:4 (kon.) | Vsetín – Slavia 2:5 (kon.) | Sokolov – Kolín 3:2 (po pr.)
Prostějov – Přerov 3:2 (kon.) | Litoměřice – Třebíč 2:1 (kon.) | Šumperk – Poruba 2011 1:6 (kon.)
Zlín – Frýdek-M. 3:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
HC Slavia Praha
Sobota 14.01.2023, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny příznivce hokeje! Chance liga má na programu už 38. kolo a my se zaměříme na souboj Vsetína a pražské Slavie. Vsetín se zatím v tabulce Chance ligy drží na třetí pozici se ziskem 68 bodů. Slavia se posunula na příčky zajišťující účast v předkole play-off a momentálně je na 10. místě s 51 body. Valaši poslední tři zápasy prohráli, když postupně nestačili na Litoměřice, Přerov a Třebíč. Jedinou výhru v roce 2023 zatím zaznamenali ve 34. kole 4. ledna, kdy doma porazili Prostějov 4:1. Na ledě Litoměřic prohráli 0:3, doma s Přerovem 1:3 a v Třebíči 1:2. Naopak svěřenci Daniela Tvrzníka ještě v letošním roce neprohráli a vyhráli všechna čtyři utkání, která v roce 2023 odehráli. Postupně porazili Frýdek-Místek na jeho ledě 2:1, pak porazili doma Šumperk 7:2, ve Zlíně vyhráli 4:0 a naposledy porazili ve středu na svém ledě Prostějov jasně 5:0, když se dvěma góly prosadil útočník Tomáš Šmerha. Čisté konto udržel při svém prvním startu za Slavii brankář Josef Kořenář. Nejproduktivnějším hráčem Vsetína je útočník Luboš Rob, který zaznamenal ve 37 zápasech 37 bodů (16+21), který je i zároveň nejlepším střelcem Valachů. Mezi obránci si nejlépe stojí Ondřej Smetana, který ve 37 utkáních zapsal zatím 19 bodů (7+12. V brankovišti zatím nejvíce příležitostí dostává Maxim Žukov, který odehrál 26 utkání a jeho procentuální úspěšnost činí 92,64 % a průměrný počet inkasovaných branek u něj je 2,01 gólu na zápas. Nejproduktivnějším hráčem Slavie je Lukáš Žejdl, který odehrál 35 utkání a na kontě má 24 bodů (13+11) a je i nejlepším kanonýrem Pražanů. Mezi obránci je tím nejproduktivnějším Karel Klikorka, který ve 36 utkáních posbíral 22 bodů (5+17). Nejvytíženějším brankářem sešívaných je Roman Málek, který zatím odchytal 32 utkání s procentuální úspěšností zákroků 91,76 % a s průměrným počtem inkasovaných gólů 2,39 branky na zápas. Přidají Pražané pátou výhru v řadě nebo zvítězí Valaši? To se dozvíme po skončení tohoto utkání. Úvodní buly bude na Zimním stadionu Na Lapači vhozeno v 17 hodin.

Posledních 5 vzájemných zápasů:
    14.3. 2022 SLA – VSE 5:3
    15.3. 2022 VSE – SLA 2:3 v prodl.
    17.3. 2022 VSE – SLA 5:1
    15.10. 2022 VSE – SLA 4:0
    30.11. 2022 SLA – VSE 4:5

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Smetana (A), Krajčík, O. Němec, Jenáček, Říha, Ondračka – Jenyš, Bērziņš, Rob (C) – Klímek, Klhůfek, Berger – Sihvonen, Přikryl, Hořanský – A. Koláček, Lichanec, Š. Bláha – Štefka.
    Trenér: Jiří Weintritt

HC Slavia Praha: Málek (Volevecký) – Klikorka, Hejda, Žovinec, Křepelka, Barák (C), Szathmáry, D. Němeček – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – Šmerha, Kern, J. Brož – Mrňa, Labuzík, Strnad – L. Stehlík, Havrda, Simon.
    Trenér: Daniel Tvrzník

Rozhodčí: Petružálek, Rapák – Polák, Vašíček.

Vsetín bude hrát v zelených dresech, Slavia v bílých.

00:01

00:14
    Vsetín právě vstřelil branku! Rychlý úvod Valachů! Rob vystřelil od modré čáry a před bránou jeho pokus tečoval PAVEL JENYŠ, který poslal puk mimo dosah Málka. Asistence: Luboš Rob.
    00:14 Pavel JENYŠ - 1:0

00:35
    Slavii zastavuje ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

01:20
    Bláha prověřil Málka. Ten však zasáhl a má puk ve své lapačce.

01:58
    Valaši rozjíždí další akci zpoza vlastní brány.

02:30
    Všetečka vypálil bez přípravy, ale rána nebyla přesná a Žukovovi nenadělala problémy. Vhazuje se před bránou Vsetína.

03:20
    Zakázané uvolnění Slavie. Vhazovat se bude před brankou Romana Málka.

03:30
    Hned po vyhraném buly pálil z otočky Sihvonen, ale Málek sebral kotouč do lapačky.

03:43
    Havrda se vydal směrem dopředu a volil střelu. Žukov vyrazil puk do ochranné sítě. Buly před Žukovem.

04:18
    Vsetín má znovu puk na svých hokejkách a vyráží dopředu.

05:05
    Hejda projel do útočného pásma a z kruhu vypálil. Žukov byl ale připraven a sebral puk do své rukavice. Vhazuje se před Žukovem.

05:25
    Úmyslný ofsajd Slavie. Buly před Málkem.

05:28
    Němec vypálil od modré čáry, ale trefil jenom mantinel za bránou Málka.

06:50
    Brož našel na brankovišti dobře postaveného Šmerhu, který se snažil překonat Žukova. Ten měl ale beton na správném místě a zasáhl. Zatím největší šance Slavie.

08:17
    Slavia dobrým napadáním dostala hru do obranného pásma Vsetína.

08:55
    Klímek se snažil vystřelit, ale trefil jenom dobře postaveného Žejdla.

09:30
    Všetečka ve slibné pozici před bránou pouze trefil Žukovovu vyrážečku!

10:03
    Další odpískaný ofsajd Slavie. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

10:36
    Žovinec se protáhl až před Žukova, ale před bránou nedokázal z bekhendu dostat puk za jeho záda.

11:23
    Ofsajd Vsetína. Vhazuje se ve středním pásmu.

11:36
    Ofsajd i na druhé straně. Buly znovu ve středním pásmu.

11:58
    Jeden ze slávistů vypálil, ale do rány se obětavě položil Přikryl.

12:55
    Rob zkusil vypálit na bližší tyč. Málek ale vykopl jeho pokus betonem.

12:57
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Robin Všetečka – 2 min., podrážení.

13:15
    Z levého kruhu vypálil Říha. Málek se stihl včas přesunout a chytil puk do lapačky.

13:31
    Říha potřetí v přesilovce vypálil, ale tentokrát zlomil hokejku.

14:16
    Málek znovu má puk v lapačce, tentokrát po střele Němce.

14:24
    Stehlíkovi se povedlo dostat kotouč do středního pásma.

14:57

15:35
    Sihvonen mohl jet sám na Málka, ale Křepelka v pádu odehrál puk pryč a zabránil brejku domácího útočníka.

16:09
    Kern sice vstřelil gól, ale ten po shlédnutí videa neplatí, protože Kern zasáhl puk vysokou holí.

17:20
    Puk v souboji o puk u mantinelu získal Mrňa, který ale ani nadvakrát Žukova nepřekonal. Vsetínský gólman zasáhl zřejmě betonem.

18:17
    Žukov vyjel z branky a chtěl pomoci s rozehrávkou, ale přihrávka na Klímka nebyla přesná.

18:31
    Ofsajd Slavie. Další vhazování ve středním pásmu.

18:52
    Pražanům odpískán podruhé v zápase úmyslný ofsajd. Buly před Málkem.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:10
    Rob trefil pouze bránícího Stehlíka, ještě předtím Jenyš prověřil Málkovu pozornost, který zasáhl.

20:00

Vsetín po první třetině vede 1:0, díky skvělému nástupu a trefě Jenyše po 14 sekundách hry. Slávisté měli první šanci zásluhou Šmerhy, ale ten nadvakrát neuspěl. Poté Kern v 17. minutě sice vstřelil gól, ale ten nebyl uznán kvůli hře vysokou holí. Slavia zatím hraje vyrovnané utkání a ve druhé třetině se bude snažit vyrovnat, ale bude to mít proti domácím velmi těžké. Atmosféra na stadionu Na Lapači je tradičně bouřlivá a domácí fanoušci ženou Valachy dopředu. Druhá třetina začne zhruba v 17:54.

20:01

20:17
    Lukáš Žejdl – 2 min., krosček.

20:23
    Slavia hned vyhazuje za Žukova.

20:46
    Žovinec chtěl znovu vyhodit, ale u vsetínské střídačky zachytil puk Rob.

21:42
    Dušan Žovinec – 2 min., hákování.

21:54
    Další střela Říhy končí v lapačce Málka. Domácí obránce zatím na Málka v dnešním utkání nevyzrál.

23:19
    Němec teď sestřelil při dojezdu brankáře Málka a bude se vylučovat.

23:42

23:57
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia využívá přesilovku 5 na 3 a vyrovnává skóre. Klikorka kousek za modrou čarou našel svou nahrávkou Šmerhou, který si všiml na druhé straně nikým nehlídaného LUKÁŠE ŽEJDLA, který z hranice brankoviště uklidil puk do sítě. Asistence: Tomáš Šmerha a Karel Klikorka.
    23:57 Lukáš ŽEJDL - 1:1

25:19

25:49
    Slavii odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

25:57
    Strnad vypálil, ale Žukov měl prostor u tyčky pokrytý a zasáhl.

26:01
    Na Lapači probíhá komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před Žukovem, který před pauzou ukryl v lapačce střelu Simona.

26:44
    Z pravého kruhu se ke střele dostal Sihvonen, Málek střelu vyráží lapačkou.

27:55
    Vsetín střídá a rozjíždí další akci zpoza Žukovovy brány.

28:38
    Ondřej Smetana – 2 min., hákování.

28:45
    Němec hned vyhazuje puk za branku Málka.

29:06
    Klhůfek z úhlu vypálil a snažil se najít místo nad ramenem Málka, ale slávistický brankář si situaci pohlídal.

29:39
    Všetečka vypálil. Žukov však jeho pokus vyrazil betonem a Vsetín následně vyhazuje puk.

30:38

30:51
    Vhazuje se před Málkem.

30:58
    Rob hned po buly vystřelil, ale Málek se střelou žádný problém neměl a má puk v lapačce. Další buly před slávistickou bránou.

31:15
    Na ledě zůstává ležet jeden z hráčů Slavie.

Byl to Michal Simon, který za pomoci svých spoluhráčů nakonec odjíždí na střídačku.

31:29
    Klhůfek nabral rychlost a dostal se ke střele. Málek ale zasáhl a vyrážečkou vyrazil puk mimo.

31:58
    Po zákroku Málka se strhla potyčka před jeho brankou . Pěstní souboj mezi Bergerem a Křepelkou nakonec ovládl domácí útočník.

31:58
    Současné vyloučení:
    Jan Berger – 5 min., hrubost.

Karel Křepelka – 5 min., hrubost, odpyká Dominik Němeček.

32:32
    Málek přerušil svým zákrokem hru a další rozmíška před bránou Slavie. Rozhodčí musí uklidňovat emoce. Vhazovat se bude před Málkem.

33:30
    Všetečka se dostal na kruhu ke střele, ale nakonec bránu minul.

34:05
    Lichanec vypálil kousek za modrou čarou. Málek si však pokus našel a ukryl puk mezi betony. Vhazuje se před Málkem.

34:38
    Brož se na brankovišti dostal k dorážce, ale Žukov dokázal zasáhnout.

35:17
    Žovinec svou střelou trefil pouze stojícího Lichance.

35:37
    Slavia právě vstřelila branku! Pražané otáčí skóre zápasu. Slavia byla v tlaku v útočném pásmu. Klikorka vypálil a jeho pokus vyrazil betonem Žukov jenom na hůl dojíždějícího DUŠANA ŽOVINCE, který doklepl puk do odkryté brány. Asistence: Karel Klikorka a Lukáš Strnad.
    35:37 Dušan ŽOVINEC - 1:2

36:58
    Oba hráči vyloučení za bitku jsou pryč z trestných lavic.

37:39
    Rob měl na holi vyrovnání, ale z otočky bránu Málka minul.

38:23
    Němcovo nahození bez problémů vyrazil Málek.

38:31
    Po zásahu Žukova se vhazuje před jeho bránou.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:05
    Žovinec pálil ze slibné pozice, Žukov tentokrát dokázal střelu vyrazit.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli obrat Slavie. Nejprve se trefil při přesilovce 5 na 3 Žejdl, a pak se trefil z dorážky Žovinec. V této třetině byla k vidění bitka mezi Bergerem a Křepelkou, kterou vyhrál domácí útočník. V této třetině hodně pracovaly emoce a rozhodčí měli plné ruce práce. Třetí třetina slibuje napínavou podívanou a uvidíme, který tým si nakonec dojde pro vítězství. Třetí třetina začne zhruba v 18:50.

40:01

40:10
    Vsetín vyhazuje na zakázané uvolnění. Buly před Žukovem.

40:46
    Klímek připravil šanci pro Klhůfka, který prokličkoval až před Málka, ale jeho rána byla nepřesná.

42:00
    Přikryl pálil bez přípravy, ale jeho rána nebyla přesná.

42:06
    Říha znovu pálil na Málka a slávistický gólman ho opět vychytal. Říha zatím nemůže najít recept na překonání hostujícího brankáře.

42:19
    Po dalším zásahu Málka se vhazuje znovu před jeho bránou.

42:41
    Rob z pravého kruhu vyslal svižnou střelu. Málek nastavil lapačku a povedeným "semaforem" ji zastavil.

42:57
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia založila útok v obranném pásmu. Všetečka se puku chopil ve středním pásmu a parádní nahrávkou našel LUKAŠE ŽEJDLA, který pouze nastavil čepel své hole a dostal puk za záda Žukova. Asistence: Robin Všetečka a Edgars Kulda.
    42:57 Lukáš ŽEJDL - 1:3

43:28
    Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín ale rychle odpovídá! Přikryl našel zpoza brány v mezikruží JIŘÍHO ŘÍHU, který se dočkal gólové trefy a rychlou ranou překonává Málka. Asistence: Roman Přikryl a Adam Hořanský.
    43:28 Jiří ŘÍHA - 2:3

45:10
    Vsetínské přečíslení 3 proti 2 zakončoval Rob, ale Málek znovu skvěle zasáhl.

45:25
    Na druhé straně hledal Šmerha před bránou Brože, ale jeho pokus ramenem vyrazil Žukov.

46:09
    Nahození Přikryla kryje pod lapačku Málek. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.

46:18
    Lukáš Strnad – 2 min., krosček.

47:02
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia si při vlastním oslabení bere zpět dvoubrankové vedení. MAXIM HAVRDA vypálil z úhlu a puk se zřejmě od betonu Žukova odrazil do brány. Bez asistence.
    47:02 Maxim HAVRDA - 2:4

48:18

49:07
    Šmerha hledal nahrávkou Kerna, ale Smetana této nahrávce zabránil.

49:54
    Icing Slavie. Buly před Málkem.

50:16
    Simon se snažil jednoruč prodrat před Žukova, ale Jenáček ho nepustil a odebral mu puk.

51:18
    Valaši rozjíždějí další akci zpoza vlastní brány.

52:19
    Jenáček hledal Jenyše, ale puk jen proletěl brankovištěm.

53:28
    Krajčík svou střelou protáhl Málka, ale ten natáhl svou lapačku a zasahuje.

Dnešní utkání sleduje 2890 diváků.

54:53
    Zakázané uvolnění Slavie vrací hru před bránu Romana Málka.

55:30
    Všetečka dostal puk do obranného pásma a Slavia střídá.

55:37
    Icing Valachů. Buly před Žukovem.

55:50
    Rob vypálil na Málka a trefil břevno slávistické brány!

56:26
    Ofsajd odpískán Vsetínu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:50
    Všetečka zakončoval bekhendem, ale bránu Žukova minul.