Manchester Utd. – Manchester City 2:1 (kon.) | Brighton – Liverpool 3:0 (kon.) | Everton – Southampton 1:2 (kon.)
Nottingham – Leicester 2:0 (kon.) | Wolverhampton – West Ham 1:0 (kon.) | Brentford – Bournemouth 2:0 (kon.)
Brighton & Hove Albion
3:0 (0:0)
Liverpool FC
Sobota 14.01.2023, 16:00 • Amex Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 20. kolo

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:15. (17:55:11)

Je konec! Domácí Brighton dnes naprosto přejel Liverpool a zvítězil 3:0. Brighton po celý první poločas zaměstnával Liverpool rychlými výpady. Největší šance se domácím naskytla ve 41. minutě, kdy sudí nařídil po faulu brankáře Alissona penaltu. VAR ale odhalil ofsajd, a proto se do kabin šlo bez branek. Do druhého poločasu ale Brighton vlétl aktivně a Solly March rychle zařídil Brightonu dvoubrankové vedení. Liverpool se poté sice snažil, nicméně obrana Racků dnešní duel zvládla skvěle. V závěru navíc přidal pojistku Danny Welbeck.

90+3

90+2
    Liverpool zahrával rohový kop. Centr se snesl na malé vápno, kde byl Gomez, nicméně jeho zakončení skončil v rukavicích.

ze hřiště odchází Kaoru Mitoma, přichází Tariq Lamptey,
    ze hřiště odchází Lewis Dunk, přichází Adam Webster.

90
    Keita se dostal k odraženému míči, jenže nedokázal zakončit. Po jeho pobídce se vpřed hnal Doak, který získal pro Liverpool první roh v duelu.

89
    Cody Gakpo napadal rozehrávku Brightonu, nicméně domácí obránci si na něj dali pozor a rozehrál na pravou stranu.

88
    Joe Gomez kombinuje na polovině hrací plochy s Konatém. Další hráči Liverpoolu se ale daleko nedostali.

87
    Mohamed Salah napadal rozehrávku Brightonu na polovině hřiště. Jeremy Sarmiento prošel kolem obránce, nicméně jeho přenesení na pravou stranu bylo nepřesné.

86
    Doak táhl akci Liverpoolu na levé straně, jenže jeho pobídka se za obranu Brightonu nedostala.

85
    Trent Alexander-Arnold si na hranici velkého vápna pohlídal odražený míč a před Marchem míč odkopl do bezpečí.

84
    Cody Gakpo si naběhl na přihrávku na polovinu hřiště, jenže proti dvojici obránců neměl sebemenší šanci na úspěch.

83
    ze hřiště odchází Alexis Mac Allister, přichází Jeremy Sarmiento.
    81. Danny WELBECK - 3:0

81
    Brighton právě vstřelil branku! Domácí celek potvrzuje svou dominanci třetí brankou! Střídající DANNY WELBECK si naběhl do pokutového území, kde si parádně obhodil obránce a následným zakončením nedal Alissonovi nárok!

80
    Mitoma táhl akci Brightonu po levé straně, ale nedokázal si míč přehodit do střelecké pozice.