Manchester Utd. – Manchester City 2:1 (kon.) | Brighton – Liverpool 3:0 (kon.) | Everton – Southampton 1:2 (kon.)
Nottingham – Leicester 2:0 (kon.) | Wolverhampton – West Ham 1:0 (kon.) | Brentford – Bournemouth 2:0 (kon.)
Manchester United
2:1 (0:0)
Manchester City
Sobota 14.01.2023, 13:30 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 20. kolo

Fauly: 15:5. (15:30:15)

Je dobojováno! Druhá půle byla velice záživná. Nejprve se po tlaku dostali do vedení zásluhou Jacka Grealishe hosté a vypadalo to s nimi dobře. Jenomže v 78. minutě vstřelil trochu kontroverzní branku Bruno Fernandes a v 82. minutě už bylo vše jinak. Prosadit se totiž Marcus Rashford a následně už to domácí zvládli ubránit, a tak tři body nakonec zůstávají na Old Trafford.

90+7

90+6
    Míč se dostal až do rukavic domácího gólmana a de Gea zatím nikam nespěchá, což je logické.

90+5
    Dva centry Bernarda Silvy odvrátil v obou případech Lisandro Martinez.

90+4
    Jack Grealish hledal na zadní tyči Erlinga Haalanda, ale před ním míč odkopl pozorný Luke Shaw.

90+4
    Po přerušeních už je hra v plném proudu. Hosté kombinují na polovině soupeře.

90+3
    Střídání v týmu Manchester United:
    ze hřiště odchází Casemiro, přichází Scott McTominay,
    ze hřiště odchází Tyrell Malacia, přichází Lisandro Martínez.

90+2
    ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Harry Maguire.

90+1
    Domácí teď zahrozili, ale trojice Antony, Rashford a Garnacho vytěžila jen střelu, která byla zablokována.

90
    Ve druhé půli se bude hrát ještě minimálně 5 minut.

90
    Centr Kylea Walkera z pravé strany odvrátil Bruno Fernandes, ale hosté zůstanou u míče.

89
    Žlutá karta také pro Casemira.

88
    Žlutou kartu vidí zblízka Fred, který nedovoleně zastavil Jacka Grealishe.

86
    Opět to hosté zkusili zleva, odkud centroval Bernardo Silva, ale hlavička Erlinga Haalanda byla hrubě nepřesná.

84
    Bernardo Silva hledal svým centrem Erlinga Haalanda, ale toho domácí obránci do zakončení nepustili.
    82. Marcus RASHFORD - 2:1

82
    Manchester United právě vstřelil branku!
    Domácí otáčejí vývoj zápasu! Alejandro Garnacho nejprve centroval do bránícího hráče, ale míč se k němu vrátil a napodruhé už dokázal najít volného MARCUSE RASHFORDA, který zblízka míč uklidil do sítě.

80
    Branka platí, a tak se domácí mohou radovat!

Tomáš Němčík

Branky: 78. Fernandes (Casemiro), 82. Rashford (Garnacho) – 60. Grealish (De Bruyne)

Karty:   64. Eriksen (MAN), 88. Fred (MAN), 89. Casemiro (MAN)

Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 1:2. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 15:5.
    Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia (90+3. L. Martínez) – Casemiro (90+3. McTominay), Fred, Eriksen (72. Garnacho) – Fernandes (C) – Rashford (90+2. Maguire), Martial (46. Antony).
    Náhradníci: Heaton – Elanga, Lindelöf, Mainoo.

Trenér: Erik ten Hag

Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Aké, Cancelo – De Bruyne (C), Rodri, B. Silva – Mahriz, Haaland, Foden (57. Grealish).
    Náhradníci: Ortega – Álvarez, Gómez, Gündoğan, Laporte, R. Lewis, Palmer, Ka. Phillips.

Trenér: Pep Guardiola