Columbus – Anaheim 3:5 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Philadelphia – Chicago 1:4 (kon.)
Montreal – Florida 2:6 (kon.) | Carolina – Minnesota 5:2 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:1 (kon.)
Buffalo – NY Islanders 3:2 (po pr.) | St. Louis – Nashville 5:2 (kon.) | Edmonton – Tampa 5:3 (kon.)
Arizona – Washington 0:4 (kon.) | Vegas – Detroit 2:3 (kon.) | Seattle – New Jersey 4:3 (po pr.)

Střely na bránu: 34 – 31 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 20 – 24

Hokejisté Edmontonu poráží Tampu 5:3 a připisují si už páté vítězství v řadě! Stejně dlouhá série triumfů hostí byla naopak přerušena.

Olejářům vyšla výtečně první třetina, v níž soupeře z Floridy přehráli a vedli 2:0 po brankách Ryana McLeoda a Leona Draisaitla. Ve druhé části se hosté dostali do hry, zásluhou Brandona Hagela a Stevena Stamkose dvakrát korigovali na rozdíl jedné branky a ve 33. minutě dokonce srovnal na 3:3 Brayden Point. Ve 43. minutě však ukázal svou extratřídu Connor McDavid, jenž ujel zadákům Bolts a dokázal překonat i brankáře vasilevského. Zásah kapitána Edmontonu už byl vítězný. V závěru pak ještě zpečetil skóre trefou do opuštěné klece Zach Hyman.

60:00
    Evan Bouchard dvakrát pálil od modré čáry a dvakrát trefil nohy Vladislava Naměstnikova. Po druhé ráně na něho vyrazil Nick Paul, podle něhož už zřejmě nemusel domácí obránce v posledních sekundách za nerozhodného stavu takto střílet. Větší bitka z toho nakonec nebyla. Utkání je u konce.

59:38
    Alex Killorn dostal trest za hákování, čímž definitivně ukončil šanci Tampy na bodový zisk.

59:02
    Stamkos našel Braydena Pointa, který zblízka neprotlačil puk za Campbella a to se pak nepodařilo ani Cirellimu!

58:52
    Od modré vypálil Victor Hedman, puk drží Campbell.

58:41
    Rána Rosse Coltona končí v lapačce Jacka Campbella.

58:20
    Hosté opět bez brankáře!
    57:48 Zach HYMAN - 5:3

57:48
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hosté inkasují do opuštěné branky! ZACH HYMAN se dostal k puku v obranném pásmu, předal ho Draisaitlovi a na pravé straně vyrazil dopředu. Jeho německý spoluhráč mu pak kotouč vrátil a Hyman už neměl od modré čáry velký problém s trefením prázdné klece – 5:3. Asistence: Leon Draisaitl.

57:30
    Hráči Tampy získali buly v útočném pásmu. Vasilevskij už míří na střídačku!

57:19
    Pomalu se dostáváme do fáze, kdy můžeme očekávat, že se hosté pokusí o hru bez brankáře.

56:38
    Evander Kane naskočil na led ze střídačky právě ve chvíli, kdy domácí vyrazili do útoku. Dostal tak přihrávku od McDavida a z levé strany prověřil Vasilevského, jenž zasáhl levým betonem.

55:47
    Zach Hyman se pustil do individuální akce. Z pravého křídla se dostal za branku, objel ji a vybruslil si až na levý kruh. Odsud zaměstnal Vasilevského střelou švihem, po níž brankář Botls přerušil hru. Poslední reklamní pauza.

54:32
    Hned po buly vypálil Evander Kane. Vasilevskij byl pozorný a vyrazil puk.

54:28
    Zakázané uvolnění Tampy. Hra se stěhuje do útočného pásma Edmontonu.

53:25
    Obešlo se to bez vyloučení. Zápas pokračuje.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. R. McLeod (Desharnais, Ryan), 17. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 24. Hyman (Foegele), 43. McDavid (Nurse), 58. Hyman (Draisaitl) – 22. Hagel (Killorn, Cirelli), 28. Stamkos (Point, Hedman), 33. Point (Hedman, Kučerov)

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg, Desharnais – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), Kostin – Foegele, R. McLeod, E. Kane – Ryan, Holloway.
    Trenér: Jay Woodcroft

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Bogosian, Hedman (A), Černák, Cole, H. Fleury, Sergačjov – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Stamkos (C), Cirelli – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Hebert, Beach – Toomey, Mills

Diváci: 17 742