Stíhačka žen 10 km, Anterselva | Vítěz: D. Herrmannová-Wicková (GER) (kon.) | | | Stíhačka mužů 12,5 km, Anterselva | Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.) |
Kansas City Chiefs - Jacksonville Jaguars | 27:20 (kon.) |
Sjezd žen, Cortina d'Ampezzo | Vítěz: I. Štuhecová (SLO) (kon.) | | | Sjezd mužů, Kitzbühel | Vítěz: A. A. Kilde (NOR) (kon.) |
Tomáš Lysý
Konečné výsledky
- 1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:56,90
- 2. Johan Clarey (FRA) +0,67
- 3. Travis Ganong (USA) +0,95
- 4. Mattia Casse (ITA) +0,99
- 5. Vincent Kriechmayr (AUT) +1,30
- 6. Otmar Striedinger (AUT) +0,50
- 6. Cameron Alexander (CAN) +0,50
- 8. Romed Baumann (GER) +1,52
- 8. Daniel Hemetsberger (AUT) +1,52
- 10. Niels Hintermann (SUI) +1,53
- 11. Josef Ferstl (GER) +1,56
- 12. Florian Schieder (ITA) +1,58
- 13. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +1,60
- 14. Dominik Paris (ITA) +1,92
- 15. Adrien Théaux (FRA) +1,98
- 16. Beat Feuz (SUI) +2,01
- 17. Christof Innerhofer (ITA) +2,06
- 18. Justin Murisier (SUI) +2,08
- 19. Andreas Sander (GER) +2,14
- 20. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2,27
- 21. Broderick Thompson (CAN) +2,30
- 22. Bryce Bennett (USA) +2,55
- 23. Brodie Seger (CAN) +2,56
- 24. Stefan Rogentin (SUI) +2,65
- 25. Nils Allegre (FRA) +2,82
- 26. Martin Čater (SLO) +2,88
- 27. Blaise Giezendanner (FRA) +2,93
- 28. James Crawford (CAN) +3,03
- 29. Maxence Muzaton (FRA) +3,18
- 30. Miha Hrobat (SLO) +3,28
Pořadí disciplíny
- 1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 520 b
- 2. Vincent Kriechmayr (AUT) 419 b
- 3. Marco Odermatt (SUI) 386 b
- 4. James Crawford (CAN) 223 b
- 5. Johan Clarey (FRA) 196 b
- 6. Mattia Casse (ITA) 183 b
- 7. Matthias Mayer (AUT) 182 b
- 8. Niels Hintermann (SUI) 175 b
- 9. Beat Feuz 164 b
- 10. Daniel Hemetsberger (AUT) 146 b
Pořadí SP
- 1. Marco Odermatt 1186 b
- 2. Aleksander Aamodt Kilde 861 b
- 3. Henrik Kristoffersen 665 b
- 4. Vincent Kriechmayr 632 b
- 5. Lucas Braathen 525 b
- 6. Loïc Meillard (SUI) 507 b
- 7. Alexis Pinturault (FRA) 437 b
- 8. Manuel Feller (AUT) 406 b
- 9. Marco Schwarz (AUT) 377 b
- 10. James Crawford (CAN) 319 b
Startovní listina
- 1. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
- 2. Josef Ferstl (GER)
- 3. Romed Baumann (GER)
- 4. Travis Ganong (USA)
- 5. Jared Goldberg (USA)
- 6. Ryan Cochran-Siegle (USA)
- 7. Vincent Kriechmayr (AUT)
- 8. Niels Hintermann (SUI)
- 9. Beat Feuz (SUI)
- 10. Dominik Paris (ITA)
- 11. James Crawford (CAN)
- 12. Johan Clarey (FRA)
- 13. Mattia Casse (ITA)
- 14. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
- 15. Daniel Hemetsberger (AUT)
- 16. Stefan Rogentin (SUI)
- 17. Matteo Marsaglia (ITA)
- 18. Florian Schieder (ITA)
- 19. Otmar Striedinger (AUT)
- 20. Thomas Dressen (GER)
- 21. Bryce Bennett (USA)
- 22. Miha Hrobat (SLO)
- 23. Dominik Schwaiger (GER)
- 24. Christof Innerhofer (ITA)
- 25. Andreas Sander (GER)
- 26. Martin Čater (SLO)
- 27. Cameron Alexander (CAN)
- 28. Maxence Muzaton (FRA)
- 29. Adrien Théaux (FRA)
- 30. Gilles Roulin (SUI)
- 31. Nils Allegre (FRA)
- 32. Cyprien Sarrazin (FRA)
- 33. Sam Morse (USA)
- 34. Blaise Giezendanner (FRA)
- 35. Brodie Seger (CAN)
- 36. Gulio Giovanni Bosca (ITA)
- 37. Nicolo Molteni (ITA)
- 38. Alexis Monney (SUI)
- 39. Jeffrey Read (CAN)
- 40. Broderick Thompson (CAN)
- 41. Elian Lehto (FIN)
- 42. Stefan Babinsky (AUT)
- 43. Henrik von Appen (CHI)
- 44. Josua Mettler (SUI)
- 45. Marco Pfiffner (LIE)
- 46. Justin Murisier (SUI)
- 47. Markus Nordgård Fossland (NOR)
- 48. Julian Schütter (AUT)
- 49. Nico Gauer (LIE)
- 50. Kyle Negomir (USA)
- 51. Erik Arvidsson (USA)
- 52. Nils Alphand (FRA)
- 53. Pietro Zazzi (ITA)
- 54. Andreas Ploier (AUT)
- 55. Marco Kohler (SUI)
- 56. Kyle Alexander (CAN)
- 57. Roy-Alexander Steudle (GBR)
- 58. Barnabás Szöllös (ISR)
1. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
2. Josef Ferstl (GER)
3. Romed Baumann (GER)
4. Travis Ganong (USA)
5. Jared Goldberg (USA)
6. Ryan Cochran-Siegle (USA)
7. Vincent Kriechmayr (AUT)
8. Niels Hintermann (SUI)
9. Beat Feuz (SUI)
10. Dominik Paris (ITA)
11. James Crawford (CAN)
12. Johan Clarey (FRA)
13. Mattia Casse (ITA)
14. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
15. Daniel Hemetsberger (AUT)
16. Stefan Rogentin (SUI)
17. Matteo Marsaglia (ITA)
18. Florian Schieder (ITA)
19. Otmar Striedinger (AUT)
20. Thomas Dressen (GER)
21. Bryce Bennett (USA)
22. Miha Hrobat (SLO)
23. Dominik Schwaiger (GER)
24. Christof Innerhofer (ITA)
25. Andreas Sander (GER)
26. Martin Čater (SLO)
27. Cameron Alexander (CAN)
28. Maxence Muzaton (FRA)
29. Adrien Théaux (FRA)
30. Gilles Roulin (SUI)
31. Nils Allegre (FRA)
32. Cyprien Sarrazin (FRA)
33. Sam Morse (USA)
34. Blaise Giezendanner (FRA)
35. Brodie Seger (CAN)
36. Gulio Giovanni Bosca (ITA)
37. Nicolo Molteni (ITA)
38. Alexis Monney (SUI)
39. Jeffrey Read (CAN)
40. Broderick Thompson (CAN)
41. Elian Lehto (FIN)
42. Stefan Babinsky (AUT)
43. Henrik von Appen (CHI)
44. Josua Mettler (SUI)
45. Marco Pfiffner (LIE)
46. Justin Murisier (SUI)
47. Markus Nordgård Fossland (NOR)
48. Julian Schütter (AUT)
49. Nico Gauer (LIE)
50. Kyle Negomir (USA)
51. Erik Arvidsson (USA)
52. Nils Alphand (FRA)
53. Pietro Zazzi (ITA)
54. Andreas Ploier (AUT)
55. Marco Kohler (SUI)
56. Kyle Alexander (CAN)
57. Roy-Alexander Steudle (GBR)
58. Barnabás Szöllös (ISR)
1. Marco Odermatt 1186 b
2. Aleksander Aamodt Kilde 861 b
3. Henrik Kristoffersen 665 b
4. Vincent Kriechmayr 632 b
5. Lucas Braathen 525 b
6. Loïc Meillard (SUI) 507 b
7. Alexis Pinturault (FRA) 437 b
8. Manuel Feller (AUT) 406 b
9. Marco Schwarz (AUT) 377 b
10. James Crawford (CAN) 319 b
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 520 b
2. Vincent Kriechmayr (AUT) 419 b
3. Marco Odermatt (SUI) 386 b
4. James Crawford (CAN) 223 b
5. Johan Clarey (FRA) 196 b
6. Mattia Casse (ITA) 183 b
7. Matthias Mayer (AUT) 182 b
8. Niels Hintermann (SUI) 175 b
9. Beat Feuz 164 b
10. Daniel Hemetsberger (AUT) 146 b
Po včerejším vítězství se na pozici favoritů vyhoupl zcela jistě Vincent Kriechmayr, který je v průběžném pořadí disciplíny na druhém místě za vedoucím Alexanderem Aamodtem Kildem. O vítězství bude zcela jistě usilovat také Švýcar Marco Odermatt či Ital Mattia Casse. Nezapomínejme ani na další domácí závodníky Matthiase Mayera a Daniela Hemetsbergera. V popředí jistě bude i Johan Clarey z Francie a protože se ve sjezdu může stát cokoliv, šanci jistě má i Beat Feuz, jedoucí dnes svůj poslední sjezd i závod kariéry.
Nejstarším vítězem je zatím z roku 2012 Didier Cuche, další švýcarská legenda, kterému tehdy bylo 37 let!
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:56,90
2. Johan Clarey (FRA) +0,67
3. Travis Ganong (USA) +0,95
4. Mattia Casse (ITA) +0,99
5. Vincent Kriechmayr (AUT) +1,30
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:56,90
2. Johan Clarey (FRA) +0,67
3. Travis Ganong (USA) +0,95
4. Mattia Casse (ITA) +0,99
5. Vincent Kriechmayr (AUT) +1,30
6. Otmar Striedinger (AUT) +1,50
7. Daniel Hemetsberger (AUT) +1,52
7. Romed Baumann (GER) +1,52
9. Niels Hintermann +1,53
10. Josef Ferstl (GER) +1,56
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:56,90
2. Johan Clarey (FRA) +0,67
3. Travis Ganong (USA) +0,95
4. Mattia Casse (ITA) +0,99
5. Vincent Kriechmayr (AUT) +1,30
6. Otmar Striedinger (AUT) +0,50
6. Cameron Alexander (CAN) +0,50
8. Romed Baumann (GER) +1,52
8. Daniel Hemetsberger (AUT) +1,52
10. Niels Hintermann (SUI) +1,53
11. Josef Ferstl (GER) +1,56
12. Florian Schieder (ITA) +1,58
13. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +1,60
14. Dominik Paris (ITA) +1,92
15. Adrien Théaux (FRA) +1,98
16. Beat Feuz (SUI) +2,01
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:56,90
2. Johan Clarey (FRA) +0,67
3. Travis Ganong (USA) +0,95
4. Mattia Casse (ITA) +0,99
5. Vincent Kriechmayr (AUT) +1,30
6. Otmar Striedinger (AUT) +0,50
6. Cameron Alexander (CAN) +0,50
8. Romed Baumann (GER) +1,52
8. Daniel Hemetsberger (AUT) +1,52
10. Niels Hintermann (SUI) +1,53
11. Josef Ferstl (GER) +1,56
12. Florian Schieder (ITA) +1,58
13. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +1,60
14. Dominik Paris (ITA) +1,92
15. Adrien Théaux (FRA) +1,98
16. Beat Feuz (SUI) +2,01
17. Christof Innerhofer (ITA) +2,06
18. Justin Murisier (SUI) +2,08
19. Andreas Sander (GER) +2,14
20. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2,27
21. Broderick Thompson (CAN) +2,30
22. Bryce Bennett (USA) +2,55
23. Brodie Seger (CAN) +2,56
24. Stefan Rogentin (SUI) +2,65
25. Nils Allegre (FRA) +2,82
26. Martin Čater (SLO) +2,88
27. Blaise Giezendanner (FRA) +2,93
28. James Crawford (CAN) +3,03
29. Maxence Muzaton (FRA) +3,18
30. Miha Hrobat (SLO) +3,28
Dnešní sjezd na legendární sjezdovce Streif se stal derniérou pro Beata Feuze, který se loučil z obrovsky úspěšnou kariérou a dostalo se mu pomalu větší pozornosti než Kildemu. Do sjezdařského důchodu tak odešla další velká legenda.