Vítkovice – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 1:7 (kon.) | Mountfield HK – HC Litvínov 2:5 (kon.)
Olomouc – Liberec 1:4 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Třinec – Jihlava 2:1 (kon.)
Mountfield HK
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
HC Litvínov
Pátek 27.01.2023, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 43. kolo

To je ode mě pro dnešek vše a děkuji za pozornost při sledování onlajnu. Zase někdy, na počtenou. (19:46:24)

Je konec, hráči už si jen sportovně podávají ruce. Nutno říci, že po první remízové třetině to vypadalo na vyrovnané utkání, když své šance měly oba týmy, ale po zbytku zápasu Verva předčila Lvy v důrazu i rychlosti a nasypala jim další tři branky. Mountfield dokázal v předposlední minutě snížit na 2:4, ale stejně tak hosté trefili prázdnou kasu a definitivně stvrdili dnešní výhru.

Navíc to vypadá, že se v tabulce posunou na 11. místo před Zlín, který v souběžně hraném utkání prohrává s Mladou Boleslaví. Lvům zůstává pozice třináctá.

59:51
    Ještě poslední vhazování...

59:43
    Na puku je Litvínov, tohle už Hradečtí nestihnou srovnat.

58:54
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. TADEÁŠ SVOBODA dostal čas na rozmyšlenou a od obranné modré čáry trefil prázdnou kasu, ve které se už nevyskytoval Tichý – 2:5. Asistence: Matěj Maštalířský, Jan Ekrt.

58:12
    Hradec právě vstřelil branku!
    MATĚJ LEDEN si jde pro příznačné ocenění hráče měsíce ledna a střílí svůj další gól. Tento byl opravdu výstavní, jelikož z dobré pozice v kruhu vymetl růžek Čermákovy svatyně. Hlavně tím ale využil přesilovku a přiblížil své barvy k vyrovnání – 2:4. Hradec ještě zabojuje. Asistence: Petr Moravec, Šimon Táborský.

58:01
    Matěj Beneš si najel do dobré pozice, jeho střela ale orazítkovala jen hrazení.

57:49
    Pokračujeme buly ve středním pásmu.

57:40
    Na Čermáka nyní létá jedna bomba za druhou, ovšem chybí jim přesnost. Když se Michal Beneš zkusil natlačit s pukem až před gólmana, došlo k posunutí branky a následovala menší potyčka.

57:18
    Vyloučení v týmu HC Litvínov:
    Svoboda – 2 min., držení.

56:51
    Severočeši nedovolí soupeři ani se dostat do útočného pásma a i v posledních minutách utkání ho brání opravdu poctivě.

56:26
    Tichý rozehrál holí, ale jeho spoluhráči poslali kotouč jen na icing, a proto se hradecký brankář musí mít na pozoru i nadále.

55:38
    Ještě jsme mohli vidět jeden gól hostí, ale Jan Ekrt se nestačil s pukem otočit včas a sebrala mu ho hradecká obrana.

54:58
    Mountfield se snaží, ale už je to poněkud v křeči a Verva se stíhá bránit.

54:28

53:45
    Litvínovští vědí, že nemusejí nikam pospíchat, a hrají to chytře.

53:18
    Jan Vencl se dral dopředu, proti přesile ale neměl moc velký nárok.

52:36
    Vyloučení nyní domácím nepomůže dvojnásobně, potřebovali by hrát přesně na opačné straně.

Jan Brůna

Branky a nahrávky: 13. Leden (Moravec, Matěj Beneš), 59. Leden (Moravec, Táborský) – 9. Vyhlídal (Maštalířský, Čech), 25. Beran (Dej, Vopat), 39. Slavík (Špaček, Postl), 51. Dej, 59. Svoboda (Maštalířský, Ekrt)

Mountfield HK: Tichý (Mrázek) – Táborský, Pavič, Boukal, Havlíček (C), Hušek, Fiala, Bezpalec – Klíma, Král, Pavlík, Idžan, Leden, Giesl, Moravec, Pajer, Michal Beneš (A), Matěj Beneš (A), Vencl, Novotný.
    Trenér: Jiří Janoušek

HC Litvínov: Čermák (Kubík) – Beran, Janda, Vyhlídal, Hocelík, Bystřický, Hora – Dej, Špaček, Vopat (C), Maštalířský, Slavík (A), Čech, Postl, Bednařík, Ekrt, Svoboda.
    Trenér: Radek Mrázek

Rozhodčí: Barek, Pilný – Bohuněk, Jiruška