Boston – Washington 1:2 (kon.) | Florida – Colorado 3:5 (kon.) | Toronto – Columbus 3:4 (kon.)
Carolina – NY Rangers 2:6 (kon.) | St. Louis – Arizona 6:5 (po pr.) | Minnesota – New Jersey 3:2 (2:0 po s.n.)
Winnipeg – Chicago 4:1 (kon.) | Los Angeles – Pittsburgh 6:0 (kon.) | Montreal – Edmonton 6:2 (kon.)
Philadelphia – Seattle 3:4 (kon.) | Washington – San Jose 1:4 (kon.) | Vegas – Anaheim 7:2 (kon.)
St. Louis Blues
6:5 (0:2, 2:0, 3:3 - 1:0)
Arizona Coyotes
Neděle 12.02.2023, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji krásnou neděli a všem Slavěnám vše nejlepší k svátku! (05:00:52)

3. Ryan O'Reilly (STL) 1+0

Jak již bylo zmíněno, divoké utkání definovaly dva velké zvraty, z nichž nakonec jen jeden lze pojmenovat i jako obrat. Domácí ze stavu 0:2 otočili na 5:2, o vedení na konci třetí třetiny stihli zase přijít, ale v prodloužení nakonec přeci jen vstřelili ještě o ten jeden rozhodující gól víc než soupeř. V konečném zúčtování se nedá říct, kdo si to zasloužil víc, neboť oba týmy měly dlouhé pasáže, kdy byly tím o poznání lepším, nicméně sluší se vyzdvihnout výkony hostujících Nicka Schmaltze (1+3) a Juusa Välimäkiho (0+4), kteří se sice nedostali mezi tři oficiální hvězdy zápasu, ale oba si připsali po čtyřech bodech.

Utkání v Enterprise Center sledovalo 18 096 diváků.

61:02 Ryan O'REILLY - 6:5

61:02
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Napodruhé to už RYANU O'REILLYMU vyšlo a Blues nakonec přeci jen vítězí! Pavel Bučněvič v útočném pásmu předal puk napravo O'Reillymu do rychlé jízdy, díky které se domácí kapitán dostal za obranu. Před Vejmelkou si klasicky přehodil kotouč na forhend a kolem betonu zakončil do odkryté klece. Asistence: Pavel Bučněvič a Colton Parayko.

60:43
    První velkou šanci prodloužení měl Ryan O'Reilly, jenž na levé straně trefil jen Vejmelkův beton.

60:01

Utkání, které díky dvěma velkým zvratům nakonec bylo skutečně strhující, stále nekončí. Domácí St. Louis v něm nejprve hrálo příšerně a prohrávalo 0:2, od druhé třetiny se ale zvedlo, vyrovnalo a ve třetí třetině otočilo na 5:2. Arizona se však překvapivě nevzdala a třemi góly senzačně vyrovnala. Jdeme na prodloužení.

60:00
    59:03 Lawson CROUSE - 5:5

59:03
    Arizona právě vstřelila branku!
    Tak to je zápas, dámy a pánové! Hosté vyhráli klíčové vhazování v útočném pásmu, kde si poté trpělivě předávali puk rychlými pasy. Několikrát už mohli vystřelit, ale neudělali to. Počkali zkrátka na ideální moment, v němž dostal puk na ose hřiště LAWSON CROUSE, jenž prostřelil obranu i Jordana Binningtona. Asistence: Nick Schmaltz a Juuso Välimäki.

58:26
    Bude se vhazovat před Jordanem Binningtonem, a tak si hostující trenér Andre Tourigny bere oddechový čas. Karel Vejmelka už zůstává na střídačce, Arizona zkouší hru v šesti.

58:15
    Arizona už držela puk v útočném pásmu, ale Vejmelka zatím zůstal v brance.

57:20
    Konečně se Kojoti vymanili z tlaku, a tak protiútok vyřešili poměrně rychle, přičemž Binningtona donutili k přikrytí puku a přerušení hry.

56:52
    Hosté se sice ubránili, ale strávili celé dvě minuty oslabení ve vlastním pásmu, takže je jejich bránící formace dost unavená. Nyní se stále nemůže dostat s pukem za modrou čáru.

56:13
    Arizona hraje v plném počtu.

55:53
    Calle Rosén se pokusil o završení hattricku tvrdou ránou z dálky, ta ovšem netrefila svůj cíl.

55:36
    Dlouhou kombinaci zakončoval z mezikruží Ivan Barbašev, jeho nepříliš povedenou ránu Vejmelka drží v náručí.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 31. Saad (Bučněvič, Parayko), 38. Blais (Leddy, B. Schenn), 42. Thomas (Kyrou, Bučněvič), 47. Rosén (T. Pitlick, Toropčenko), 49. Rosén (B. Schenn, Kyrou), 62. O'Reilly (Bučněvič, Parayko) – 1. Keller (Schmaltz, Välimäki), 10. Schmaltz (Keller, Välimäki), 50. Keller (Hayton, Stecher), 54. Bjugstad (Schmaltz, Välimäki), 60. Crouse (Schmaltz, Välimäki)

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Rosén, Tucker – Bučněvič, O'Reilly (C), Saad – Kyrou, Thomas, B. Schenn (A) – Barbašev, Acciari, Blais – T. Pitlick, N. Walker, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube.

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Stecher, Välimäki, Nemeth, J. Brown, Moser, Mayo – Schmaltz, Hayton, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), Boyd, N. Ritchie – Kassian, McBain.
    Trenér: Andre Tourigny.

Rozhodčí: Hebert, Brenk – Suchánek, Marquis.

Diváci: 18 096.