Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 4:1 (kon.) | Zvolen – Poprad 6:2 (kon.) | Prešov – Košice 5:2 (kon.)
Nitra – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | HC Slovan – Michalovce 2:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Úterý 14.02.2023, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 37. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V utorok čaká extraligu Valentínske 37. kolo, v ktorom sa medzi sebou stretnú okrem iného aj MHk 32 Liptovský Mikuláš a HK GROTTO Spišská Nová Ves.

MHk 32 Liptovský MIkuláš
    Liptáci na tom aktuálne nie sú úplne najlepšie. Prehrali posledných 5 zápasov a pocit výhry zažili naposledy ešte 22. januára, keď porazili Slovan na jeho ľade. Avšak zverenci trénera Ernesta Bokroša boli trikrát z posledných 5 zápasov blízko aspoň k víťazstvu po predĺžení alebo nájazdoch. Vo všetkých spomínaných prípadoch však ťahali za kratší koniec. Liptovský Mikuláš je pred týmto zápasom v tabuľke na predposlednom 11. mieste.

HK GROTTO Spišská Nová Ves
    Spišiaci tiež nezažívajú príliš vydarené obdobie, keď sa im z posledných 5 zápasov podarilo len dvakrát vyhrať. Podobne ako ich dnešný súper, až 2 prehry si pripísali až po prehre po predĺžení alebo samostatných nájazdoch. Naposledy však Rysi zdolali presvedčivo Michalovce na svojom ľade po výsledku 5:1. V tabuľke sú hokejisti zo Spiša aktuálne na 4. priečke.

V poslednom vzájomnom zápase, ktorý sa odohral 6. januára sa z víťazstva po výsledku 3:1 tešila domáca Spišská Nová Ves.

Úvodné zostavy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Kozel) – Ventelä, Mezovský, Dyakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Handlovský, Vähätalo, Kriška – Uhrík, Saari, Karsums – Lušňák, Vrábeľ, Michalík – Štrauch, Šmida, Vankúš
    Tréner: Ernest Bokroš

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Romaňák, Beaudry, Ordzovenský, Ališauskas, Malina, Valach, Groch – Majdan, Nellis, Rapáč – Verbeek, Kerbashian, Vandas – Giľák, Reway, La Porte – Belluš, Bortňák, Vartovník
    Tréner: Vlastimil Wojnar

Rozhodca: Hronský, Goga – Riš, Durmis – Kontšek.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:16
    Takmer ihneď po úvodnom buly sa do zakončenia tlačili Spišiaci. Nellis pálil presne na bránu Valenta z pravého kruhu, Valent bol ale pozorný.

01:04
    Lušňák vyviezol puk z obrany a namieril si to priamočiaro do zakončenia, keď nahadzoval puk na Melicherčíka, ten puk len vyrazil pred seba.

01:17
    Veľmi dobrú príležitosť na otvorenie skóre zápasu mali v tejto chvíli hostia, avšak osamotený Reway netrafil puk v predbránkovom priestore brány Liptovského Mikuláša.

02:54
    Spišská Nová Ves zviera svojho súpera v útočnom pásme, na ľade prvá formácia Rysov.

03:28
    Liptáci sa síce dostali dopredu, no prihrávka na Ordzovenského, ktorý bol na modrej čiare, bola nepresná.

04:37
    Hrá sa zo strany na stranu, no bez výraznejších príležitostí.

05:13
    Hostia sa predierali pred bránu súpera, najaktívnejším pred bránou bol Spišiak Nellis. Presadiť sa však nedokázal.

06:17
    Domáci sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Vähätalo nabíjal Kríškovi na strelu z prvej. Ten síce pálil presne, ale Melicherčík si pripisuje úspešný zákrok.

07:05
    Domáci sa v útočnom pásme zatiaľ na dlhšie ako pár sekúnd nedokážu udržať. Nevyšlo im to ani teraz.

08:06
    Mezovského ďalekonosný pokus od modrej kryje Melicherčík pohotovým zákrokom Melicherčík do svojej lapačky.

09:12
    Hneď niekoľko výborných príležitostí pred bránou Valenta si teraz dokázali vypracovať hostia. Na otvorenie skóre zápasu to však nestačilo.

09:46
    Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
    Verbeek – 2 min., podrazenie.

10:32
    Ventälä už ako tradične akýmsi dirigentom presilovej hry Liptovského Mikuláša. Liptáci usadení v útočnom pásme.

11:00
    Famózny Melicherčík! Karsums ho ani na dvakrát nedokázal prekonať.

11:40
    Liptovský Mikuláš dal gól! Domáci ale predsa idú do vedenia v dnešnom zápase, keď sa presadili ešte v presilovej hre. Kriška našiel výbornou prihrávkou z pravého kruhu JULIUSA VÄHÄTALA, ktorý sa ocitol pred Melicherčíkom sám a to využil dokonale, blafákom pomedzi betóny brankára Spišskej Novej Vsi.
    11:40 VÄHÄTALO - 1:0

13:40
    Liptáci hrajú po strelenom góle vo výbornom tempe a hostia za nimi teraz jasne nestíhajú.

13:49
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš:
    Saari – 2 min., nešportové správanie.

Rapáč – 2 min., krosček.

14:16
    Spišiaci v útočnom pásme. Zdá sa, že hra štyroch proti štyrom vyhovuje viac hosťom.

14:58
    Jeden z obrancov domáceho tímu chyboval pri rozohrávke a dal možnosť Spišiakom na rýchly protiútok, ktorý však zverenci trénera Vlastimila Wojnara nevyužili.

16:41
    Hostia sa pomaly, ale isto dostávajú po inkasovanom góle späť do zápasu.

17:38
    Melicherčík chyboval pri rozohrávke za vlastnou bránnou a dal tak možnosť domácim na zvýšenie svojho náskoku. Liptáci naskytnutú príležitosť ale nevyužili.

18:14
    Ofsajdové postavenie hostí.

18:37
    Kapitán hostí, Branislav Rapáč sa teraz perfektne natlačil pred Valenta. Ten ale stále drží nulu na svojom konte v tomto zápase.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

19:41
    Bokroš to skúsil z veľkého uhla na Melicherčíka. Brankár Spišskej Novej Vsi si ale dal pozor na tento strelecký pokus v závere prvej dvadsaťminútovky.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina zápasu 37. kola Tipos extraligy medzi domácim Liptovským Mikulášom a Spišskou Novou Vsou priniesla len jeden presný zásah, o ktorý sa postarali domáci hokejisti gólom z presilovej hry. Spišiaci síce boli od úvodu aktívnejší, avšak po vylúčení Verbeeka a následnom inkasovanom góle akoby stratili chuť do hry. Velenie nad hrou v zápase tak prebrali domáci hokejisti.

Druhá tretina sa v TITAN aréne začne približne o 17:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:28
    Začalo sa v pomalšom tempe, zatiaľ od úvodu druhej tretiny najviac zaujala strela Handlovského v útočnom pásme, ktorá však letela mimo bránu Melicherčíka.

21:36
    Spišská Nová Ves dala gól! Aj keď to vyzeralo tak, že Spišiaci do druhej tretiny ani duchom ešte nevstúpili, sú to práve oni, ktorí strieľajú prvý gól v prostrednej tretine. Strelu Valacha od modrej vyrazil Valent iba pred seba, MARTIN REWAY bol v správny čas na správnom mieste a vyrovnáva na 1:1 Asistencie: Valach, La Porte
    21:36 REWAY - 1:1

24:12
    Štvrtá formácia Liptovského Mikuláša teraz narobila hosťom problémy. Hra je však prerušená po stečovanom nahodení puku na ochrannú sieť.

24:42
    Reway je nabudený po strelení vyrovnávajúceho gólu, teraz obkorčuľoval bránu Valenta, dlho držal puk na hokejke, až napokon donútil domácich ku faulu.

24:55
    Kriška – 2 min., podrazenie.

26:12
    Spišiaci s veľkým tlakom pred bránou Valenta, zatiaľ je to však bez väčšej šance.

27:05
    Po nahodení Kerbashiana nasledovalo niekoľko nebezpečných dorážok hostí. Valent si ale so všetkými poradil.

27:34
    Znova famózny Michal Valent! Vartovník sa ocitol medzi kruhmi osamotený a ihneď pálil z dobrej pozície na bránu Liptákov, Valent puk vykopol pravým betónom.

29:43
    Po dlhšej odmlke si pripísal zákrok aj Marcel Melicherčík, keď ho ohrozil jeden z Liptákov bekendovým zakončením.

30:31
    Zápas sa dostal do svojej druhej polovice, zatiaľ diváci v TITAN aréne videli dnes 2 góly.

31:46
    Nechýbalo veľa a Martin Belluš mohol z obdobnej dorážky, z akej sa presadil Martin Reway, poslať svoj tím do vedenia. Valent bol ale proti.

34:16
    Druhý útok Liptákov dlho zvieral svojho súpera v útočnom pásme, no presadiť sa nedokázal.

35:00
    Melicherčík chytá Dyakovovu strelu z uhla do svojej lapačky.

35:12
    Nellis si našliapol do útočného pásma a nebezpečnou prízemnou strelou poriadne preveril Valentove reflexy.

36:51
    Druhá tretina dnešného zápasu jasne patrí hosťom, ktorí v nej však dokázali streliť zatiaľ len jeden gól.

37:09
    Mezovský – 2 min., vrazenie na mantinel + 2 min., hrubosť.

Belluš – 2 min., hrubosť.

37:49
    Spišiaci boli v útočnom pásme usadení, avšak po chybnej prihrávke sa puk ocitol mimo neho.

39:31
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu, ktorí už podľa predvádzajúcej hry dúfa v čo najrýchlejší koniec druhej tretiny.

39:56
    Melicherčík inkasoval puk do helmy a hlavný arbiter tak musel hru prerušiť.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Rovnako ako prvá tretina, aj tá druhá priniesla len jeden gól. Tentoraz sa ale presadili hostia, ktorí vyrovnali stav stretnutia na 1:1. Do tretej tretiny je tak stále všetko otvorené pre oba tímy.

Záverečná tretina riadneho hracieho času sa začne približne o 18:42.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:44
    Hrá sa v rýchlom tempe zo strany na stranu. Už úvod tretej tretiny nám ukazuje, že oba tímy dnes chcú bodovať naplno.

42:23
    Hra sa nám stále od začiatku tretej tretiny neprerušovala, hrá sa však bez výraznejšej šance na jednej či na druhej strane.

43:53
    Liptáci sú teraz usadení v útočnom pásme. Ventälä teraz poriadne zamestnal hosťujúceho brankára.

44:53
    Pre zmenu sa teraz usilujú o strelenie tretieho gólu v tomto zápase hostia, Valent musí byť neustále na pozore.

46:19
    Domáci Hudec strieľal od modrej, Beaudry zmenil trajektóriu puku a takmer si ho zrazil za vlastného gólmana. Obrovské šťastie teraz mali hostia zo Spišskej Novej Vsi.

48:21
    Valach mal obrovskú šancu na strelenie druhého gólu svojho tímu v tomto stretnutí, no Valent si pripisuje úspešný zákrok.

49:01
    Valent dobre vyhodnotil situáciu a prerušuje hru. Liptáci si môžu konečne vydýchnuť.

50:19
    Šmida nebezpečne ohrozil bránu Melicherčíka, gólman Spišskej Novej Vsi si ale pripisuje úspešný zákrok.

51:33
    Ozdobou dnešného zápasu cú celkom jednoznačne obidvaja brankári. Tí od úvodu predvádzajú fantastické zákroky, ktorými držia svoje tímy "nad vodou".

53:41
    Nehcem samozrejme nič predpovedať, ale podľa priebehu zápasu v druhej polovici tretej tretiny to dnes v TITAN aréne vyzerá minimálne na predĺženie.

55:12
    Hostia v útočnom pásme, vyzerá to tak, že práve oni majú do záveru zápasu viac síl.

55:55
    Romaňák stratil puk v obrannom pásme, ukradol mu ho Kriška, ktorý následne ponúkal možnosť na strelu z prvej svojmu spoluhráčovi. V poslednej možnej chvíli však dobre zapracovali hostia hokejkami a zblokovali ju.

56:28
    Liptovský Mikuláš dal gól! Predstavte si, domáci hokejisti idú v závere 3. tretiny do vedenia. Hostia akoby prestali hrať v obrannom pásme a čakali prerušenie hry od jedného z arbitrov. To však neprišlo, Liptáci hrali ďalej a ku strele z pravého kruhu sa dostal SEBASTIÁN ŠMIDA, ktorý prekonal Melicherčíka. Asistencie: Lušňák, Vrábeľ.
    56:28 ŠMIDA - 2:1

58:20
    Nellis sa dostal do obrovskej šance, ktorú však nevyužil. Liptáci teraz aj so šťastím neinkasovali.

58:20
    Oddychový čas hostí – HK Spišská Nová Ves.

58:42
    Trma-vrma pred Valentom, ktorú však napokon zvládli vyriešiť domáci hokejisti.

58:49
    Vandas – 2 min., sekanie + 2 min., nešportové správanie.

59:14
    Liptovský Mikuláš dal gól! Je to spečatené, 3 body dnes zostanú v Liptovskom Mikuláši. Karsums sa neulakomil na strelu do prázdnej brány, ale ešte prihral MICHALOVI UHRÍKOVI, ktorý strieľa tretí gól svojho tímu v dnešnom zápase. Asistencie: Karsums, Lušňák.
    59:14 UHRÍK - 3:1

59:14
    Rapáč – 2 min., hrubosť.

59:44
    Stretnutie sa už len dohráva, Liptáci dnes získajú cenné 3 body.

59:59
    Liptovský Mikuláš dal gól! Záver ako z toho najlepšieho sna pre domácich. Tí ešte pridali v poslednej sekunde jeden presný zásah, keď sa strelou z prvej z pravého kruhu presadil MARTIN KRIŠKA. Asistencie: Diakov, Handlovský.
    59:59 KRIŠKA - 4:1

Diváci v dnešnom zápase sledovali vyrovnaný duel až na celkom jednoznačný záver, v ktorom 3 gólmi o svojom triumfe 4:1 rozhodli domáci hokejisti. Za domácich sa presadili v stretnutí Vähätalo, Šmida, Uhrík a Kriška, za Spišiakov strelil jediný gól v 22. minúte Reway. (19:40:09)

Adam Pančák

Branky a nahrávky: 12. Vähätalo (Kriška, Handlovský), 57. Šmida (Lušňák, Vrábeľ), 60. Uhrík (Karsums, Lušňák), 60. Kriška (Diakov, Handlovský) – 22. Reway (Valach, Porte)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Kozel) – Ventelä, Mezovský, Dyakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Handlovský, Vähätalo, Kriška – Uhrík, Saari, Karsums – Lušňák, Vrábeľ, Michalík – Štrauch, Šmida, Vankúš
    Trenér: Ernest Bokroš

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Romaňák, Beaudry, Ordzovenský, Ališauskas, Malina, Valach, Groch – Majdan, Nellis, Rapáč – Verbeek, Kerbashian, Vandas – Giľák, Reway, La Porte – Belluš, Bortňák, Vartovník
    Trenér: Vlastimil Wojnar

Rozhodčí: Hronský, Goga – Riš, Durmis – Kontšek