Barcelona – Manchester Utd. 2:2 (kon.) | Šachtar – Rennes 2:1 (kon.) | Ajax – Union Berlín 0:0 (kon.)
Salzburg – AS Řím 1:0 (kon.) | Juventus – Nantes 1:1 (kon.) | Sporting – Midtjylland 1:1 (kon.)
Leverkusen – Monaco 2:3 (kon.) | Sevilla – Eindhoven 3:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:3 (0:1)
AS Monaco
Čtvrtek 16.02.2023, 21:00 • BayArena, Leverkusen • Evropská liga • Play-off

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera. (23:08:43)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:7.

Zápas je u konce, Leverkusen ve velmi zajímavém utkání nakonec na domácím hřišti prohrál s Monacem 2:3.

Leverkusen byl po celý první poločas aktivnějším týmem, ale Monaco předvedlo typický fotbal hodný hostujícího mužstva. Nikam se moc netlačilo, pozorně se bránilo, a když mělo šanci, zaútočilo. Právě hosté se radovali z jediného gólu prvního poločasu, to když si brankář Leverkusenu Lukáš Hrádecký posunul míč do vlastní sítě, když byl při rozehrávce pod tlakem od Breela Embola. Jednu střelu na branku si připsal Adam Hložek, ale Nübela zakončením zpoza vápna nepřekonal.

Ve druhém poločase se roztrhl pytel s brankami, nakonec jsme je sledovali hned čtyři. Nejprve přišla otočka Leverkusenu, když nejprve se trefil ve 48. minutě Moussa Diaby a o devět minut později Florian Wirtz. V tu dobu to vypadalo, že si Leverkusen, který hrál velmi dobře, dokráčí pro vítězství, všechno bylo ale nakonec úplně jinak. V 74. minutě se trefil krásně z dálky Krépin Diatta. Potom mohl vrátit Leverkusenu zpět vedení Hložek, ale jeho střela skončila na tyči. A tak se nakonec stal hrdinou Axel Disasi, který dalekonosnou střelou překonal Hrádeckého a dal gól na konečných 3:2. V samotném závěru si na pár minut zahrál i Patrik Schick, který tak podnikl svůj návrat po dlouhém zranění.

90+7

90+7
    Domácí si přeci jen ještě vytvořili šanci na vyrovnání! Střela Hudsona-Odoie ale na branku neprošla, stejně jako patička Patrika Schicka.

90+7
    Diatta o míč nakonec přišel a pak došlo k menší slovní přestřelce, za kterou právě on dostává žlutou kartu.

90+6
    Monaco zvládá závěr zápasu skvěle a dokonce nyní útočí, na pravém křídle to na sebe bere Krépin Diatta.

90+5
    Leverkusen už má mininum času na reakci, ale samozřejmě se o ni ještě bude pokoušet.
    90+2. Axel DISASI - 2:3

90+2
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Máme tu druhou otočku dnešního večera a Monaco se dostává v samotném závěru do vedení 3:2! Leverkusen sice ubránil rohový kop, ale nedokázali odklidit míč do bezpečí. K balónu se dostal AXEL DISASI, který z dálky nádhernou střelou do dolní části branky překonal Hrádeckého. Asistence: Eliesse Ben Seghir.

90+2
    Ismail Jakobs našel hlavičkou Ben Yeddera, který hned pálil levou nohou, ale trefil jen Taha. Hosté budou kopat roh.

90+1
    Diatta je naštěstí v pořádku a už se hlásí o návrat do hry.

90+1
    Nastavuje se šest minut.

90
    Další zranění na straně Monaca? Tentokrát je přímo na hřišti ošetřován Krépin Diatta.

89
    Schick se hned dravě hnal za míčem, blíže k němu měl ale přeci jen brankář Nübel.

88
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Patrik Schick,
    ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Callum Hudson-Odoi.
    87. Hložek napálil tyč!

87
    Český útočník Adam Hložek mohl být hrdinou zápasu! Bývalý hráč Sparty vystřelil z levé strany vápna a trefil tyč branky Monaca!

87
    Trochu překvapivě je to Monaco, které je v posledních minutách aktivnějším týmem.

Petr Sumbal

Branky: 48. Diaby (Frimpong), 59. Wirtz (Adli) – 9. Hrádecký (vla.), 74. Diatta (Ben Yedder), 90+2. Disasi (Ben Seghir)

Karty:   14. Tapsoba (LEV), 50. Wirtz (LEV), 63. Adli (LEV) – 82. Maripán (ASM), 90+7. Diatta (ASM)

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong (88. Hudson-Odoi), Tah, Tapsoba, Hincapié – Andrich, Palacios, Amiri (68. Kossounou) – Wirtz, Hložek (88. Schick), Diaby (56. Adli).
    Náhradníci: Lomb, Pentz – Azhil, Azmún, Bakker, Demirbay, Fosu-Mensah.

Trenér: Alonso

AS Monaco: Nübel – Aguilar (80. Matsima), Disasi, Maripán, C. Henrique – Diatta (C), Fofana, Mo. Camara (71. Matazo), Golovin (71. Jakobs) – Minamino (46. Ben Seghir) – Embolo (62. Ben Yedder).
    Náhradníci: Didillon – Akliouche, Boadu, Magassa, Okou, Volland.

Trenér: Clement

Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni

Diváci: 27 864
    Čtvrtek 23.02.2023
    Monaco - Leverkusen 2:3

Branky: 19. Ben Yedder (pen.), 84. Embolo (Diatta) – 13. Wirtz, 21. Palacios, 58. Adli (Wirtz)

Karty:   41. Fofana (ASM), 119. C. Henrique (ASM), 120. Jakobs (ASM) – 65. Andrich (LEV), 99. Palacios (LEV)