Geoff Neal - Ian Machado Garry | (05:00) | | | Robert Whittaker - Paulo Costa | (05:30) |
Alexander Volkanovski - Ilia Topuria | (06:00) |
Štafeta mužů 4x7,5 km, Oberhof | Vítěz: Francie (kon.) | | | Štafeta žen 4x6 km, Oberhof | Vítěz: Itálie (kon.) |
Slalom žen, 1. kolo, Courchevel | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Slalom žen, 2. kolo, Courchevel | Vítěz: L. St. Germainová (CAN) (kon.) |
konec
Štafeta mužů 4x7,5 km, Oberhof
Vítěz: Francie
Jan Vojkůvka
Konečné výsledky
- 1. Francie (Guigonnat, Claude, Jacquelin, Fillon Maillet) 1:21:48,8 (1+9)
- 2. Norsko (Christiansen, Bø, Lægreid, Bø) +38,8 (2+14)
- 3. Švédsko (Femling, Ponsiluoma, Nelin, Samuelsson) +1:39,9 (1+13)
- 4. Česká rep. (Krčmář, Mikyska, Štvrtecký, Mareček) +2:04,2 (2+10)
- 5. Německo (Strelow, Kühn, Rees, Doll) +3:51,8 (5+8)
- 6. Švýcarsko (Stalder, Finello, Hartweg, Wiestner) +4:08,1 (6+8)
- 7. Itálie (Bionaz, Giacomel, Zeni, Hofer) +4:22,9 (0+14)
- 8. Rumunsko (Buta, Šamajev, Coltea, Flore) +4:48,6 (0+13)
- 9. Slovinsko (Cisar, Dovžan, Fak, Vidmar) +4:48,7 (3+14)
- 10. Finsko (Ranta, Harjula, Seppälä, Hiidensalo) +5:08,8 (3+7)
- 11. Kanada (Gow, Runnalls, Pletz, Kiers) +5:32,3 (2+12)
- 12. USA (Doherty, Schommer, Germain, Bonacci) +5:38,6 (2+16)
- 13. Ukrajina (Pryma, Pidručnyj, Cymbal, Dudčenko) +5:51,1 (6+15)
- 14. Rakousko (Komatz, Unterweger, Jakob, Lemmerer) +6:00,4 (3+10)
- 15. Estonsko (Zahkna, Siimer, Ränkel, Heldna) +7:02,1 (4+13)
- 16. Litva (Kaukenas, Strolia, Dombrovski, Fomin) +7:26,6 (3+13)
- 17. Polsko (Nędza-Kubiniec, Guńka, Zawól, Jakiela) +8:13,9 (2+15)
- 18. Lotyšsko (Patrijuks, Mise, Rastorgujevs, Lusis) +8:48,0 (4+17)
- 19. Belgie (Langer, Claude, Beauvais, Mackels) +9:58,8 (4+20)
- Japonsko (Tačizaki, Odžima, Jamamoto, Nagaoka) DNF
- Moldavsko (Makarov, Magazejev, Usov, Usov) DNF
- Kazachstán (Muchin, Kirejev, Djussenov, Sirik) DNF
Startovní listina
- 1. Norsko (Christiansen, Bø, Lægreid, Bø)
- 2. Německo (Strelow, Kühn, Rees, Doll)
- 3. Francie (Guigonnat, Claude, Jacquelin, Fillon Maillet)
- 4. Švédsko (Femling, Ponsiluoma, Nelin, Samuelsson)
- 5. Finsko (Ranta, Harjula, Seppälä, Hiidensalo)
- 6. Rakousko (Komatz, Unterweger, Jakob, Lemmerer)
- 7. Itálie (Bionaz, Giacomel, Zeni, Hofer)
- 8. Česká rep. (Krčmář, Mikyska, Štvrtecký, Mareček)
- 9. Ukrajina (Pryma, Pidručnyj, Cymbal, Dudčenko)
- 10. Slovinsko (Cisar, Dovžan, Fak, Vidmar)
- 11. Švýcarsko (Stalder, Finello, Hartweg, Wiestner)
- 12. USA (Doherty, Schommer, Germain, Bonacci)
- 13. Rumunsko (Buta, Šamajev, Coltea, Flore)
- 14. Kanada (Gow, Runnalls, Pletz, Kiers)
- 15. Polsko (Nędza-Kubiniec, Guńka, Zawól, Jakiela)
- 16. Litva (Kaukenas, Strolia, Dombrovski, Fomin)
- 17. Estonsko (Zahkna, Siimer, Ränkel, Heldna)
- 18. Moldavsko (Makarov, Magazejev, Usov, Usov)
- 19. Kazachstán (Muchin, Kirejev, Djussenov, Sirik)
- 20. Lotyšsko (Patrijuks, Mise, Rastorgujevs, Lusis)
- 21. Japonsko (Tačizaki, Odžima, Jamamoto, Nagaoka)
- 22. Belgie (Langer, Claude, Beauvais, Mackels)
Pořadí SP
- 1. Norsko 360 b
- 2. Německo 270 b
- 3. Francie 245 b
- 4. Švédsko 206 b
- 5. Finsko 151 b
- 6. Rakousko 150 b
- 7. Itálie 148 b
- 8. Česká rep. 145 b
- 9. Ukrajina 135 b
- 10. Slovinsko 130 b
1. Francie (Guigonnat, Claude, Jacquelin, Fillon Maillet) 1:21:48,8 (1+9)
2. Norsko (Christiansen, Bø, Lægreid, Bø) +38,8 (2+14)
3. Švédsko (Femling, Ponsiluoma, Nelin, Samuelsson) +1:39,9 (1+13)
4. Česká rep. (Krčmář, Mikyska, Štvrtecký, Mareček) +2:04,2 (2+10)
5. Německo (Strelow, Kühn, Rees, Doll) +3:51,8 (5+8)
6. Švýcarsko (Stalder, Finello, Hartweg, Wiestner) +4:08,1 (6+8)
7. Itálie (Bionaz, Giacomel, Zeni, Hofer) +4:22,9 (0+14)
8. Rumunsko (Buta, Šamajev, Coltea, Flore) +4:48,6 (0+13)
9. Slovinsko (Cisar, Dovžan, Fak, Vidmar) +4:48,7 (3+14)
10. Finsko (Ranta, Harjula, Seppälä, Hiidensalo) +5:08,8 (3+7)
11. Kanada (Gow, Runnalls, Pletz, Kiers) +5:32,3 (2+12)
12. USA (Doherty, Schommer, Germain, Bonacci) +5:38,6 (2+16)
13. Ukrajina (Pryma, Pidručnyj, Cymbal, Dudčenko) +5:51,1 (6+15)
14. Rakousko (Komatz, Unterweger, Jakob, Lemmerer) +6:00,4 (3+10)
15. Estonsko (Zahkna, Siimer, Ränkel, Heldna) +7:02,1 (4+13)
16. Litva (Kaukenas, Strolia, Dombrovski, Fomin) +7:26,6 (3+13)
17. Polsko (Nędza-Kubiniec, Guńka, Zawól, Jakiela) +8:13,9 (2+15)
18. Lotyšsko (Patrijuks, Mise, Rastorgujevs, Lusis) +8:48,0 (4+17)
19. Belgie (Langer, Claude, Beauvais, Mackels) +9:58,8 (4+20)
Japonsko (Tačizaki, Odžima, Jamamoto, Nagaoka) DNF
Moldavsko (Makarov, Magazejev, Usov, Usov) DNF
Kazachstán (Muchin, Kirejev, Djussenov, Sirik) DNF (13:25:26)
Parádní výkon předvedli ve štafetě čeští reprezentanti. Michal Krčmář, Tomáš Mikyska a Jakub Štvrtecký dokázali po třech úsecích udržet český tým dokonce ve vedení celého závodu! Tíha okamžiku za finiš padla na bedra dvaadvacetiletého Jonáše Marečka, který ale na ležce musel na dva trestné okruhy a medailové pořadí neudržel. Nakonec doběhl smutný na čtvrtém místě.