Chicago – Toronto 5:3 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 4:2 (kon.) | Arizona – Columbus 3:2 (po pr.)
Florida – Anaheim 4:3 (po pr.) | Boston – Ottawa 3:1 (kon.) | San Jose – Seattle 4:0 (kon.)
Calgary – Philadelphia 3:4 (kon.)
Arizona Coyotes
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 20.02.2023, 02:30 • Mullet Arena, Tempe • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:23:02)

Tři hvězdy utkání
    1. Barrett Hayton (ARI) 1+0
    2. Nick Schmaltz (ARI) 1+0
    3. Travis Boyd (ARI) 1+0

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto zápasu se nezapojil žádný český ani slovenský hráč.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Elvis Merzlikins (CBJ) – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88 %, odchytal 62:00
    Connor Ingram (ARI) – 34 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,4 %, odchytal 62:00

Statistika
    Střely na bránu: 25 – 36 | Přesilová hra: 0/1 – 1/3 | Trestné minuty: 16 – 12

Dnešní utkání sledovalo 4 600 diváků.
    Coyotes nakonec dokázali přetlačit Columbus v prodloužení, ve kterém rozhodl Hayton.

Arizonu tedy nakonec nemusí mrzet ztráta dvoubrankového vedení, jelikož domácí zápas urvali v prodloužení, ve kterém o jejich výhře rozhodl Hayton.

Yotes díky tomu dokázali bodovat už ve svém devátém utkání v řadě.

62:00 Barrett HAYTON - 3:2

62:00
    Arizona právě vstřelila branku!
    Coyotes nakonec přeci jen berou výhru, když se obranném pásmu srazili dva hráči Columbusu, čehož okamžitě Yotes využili, když Maccelli vybídl ke skórování BARRETTA HAYTONA, jemuž nahrál před zcela prázdnou bránu a už jen stačilo poslat touš do horních pater hostující klece. Asistence: Matias Maccelli.

61:30
    Bjugstad se nakonec dokázal dostat s pukem až před Merzlikinse, jemuž mířil přesně mezi jeho ruku a tělo, ale hostující brankář dokázal touš vyrazit mimo svou klec.

60:50
    Marčenko se pokoušel o zakončení zpoza domácí klece, avšak Ingram byl opět na svém místě.

60:19
    Laine se natlačil před Ingrama, jenže z bezprostřední blízkosti se mu nepodařilo najít skulinku ve výstroji domácího brankáře.

60:01

Columbusu se ve třetí třetině podařilo dostat zápas do prodloužení, když v přesilové hře vyrovnal Laine. V samotném závěru mohli Blue Jackets i otočit vývoj zápasu na svou stranu, ale nájezd Bemströma zastavil Ingram.

60:00
    59:32 Bemström v samostatném úniku na Ingrama nevyzrál.

59:32
    Vše mohl rozhodnout Bemström, který se řítil sám na Ingrama, kterého však se svou střelou pod lapačku nepřekonal.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 15. Boyd (Stecher, Fischer), 17. Schmaltz (Keller), 62. Hayton (Maccelli) – 34. Jenner (Blankenburg, Peeke), 56. Laine (A. Boqvist, Jenner)

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Stecher, J. Brown, Nemeth, Moser, Gostisbehere, Välimäki, Söderström – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – N. Ritchie, Boyd, Fischer (A) – Keller (A), Hayton, Schmaltz – O'Brien, McBain.
    Trenér: André Tourigny

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Berni, Gudbranson, Blankenburg, Peeke, Bayreuther, A. Boqvist – Marčenko, Jenner (C), Laine – K. Johnson, Sillinger, Pederson – L. Foudy, Roslovic, Bemström – E. Robinson, Kuraly (A), Olivier.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Dwyer, Hanson – McNamara, O´Quinn

Diváci: 4 600