Jihlava – Slavia 4:2 (kon.) | Vsetín – Kolín 4:0 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
Zlín – Poruba 2011 3:2 (1:0 po s.n.) | Prostějov – Třebíč 6:2 (kon.) | Sokolov – Přerov 3:1 (kon.)
Šumperk – Pardubice B 5:4 (po pr.)
konec
HC Baník Sokolov
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
HC ZUBR Přerov
Středa 01.03.2023, 18:00 • Zimní stadion Sokolov • Chance liga • 52. kolo
Partner:
   
  To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (20:32:23)
   
  Dnešní utkání sledovalo 415 diváků.
   
  Hosté na západě Čech doplatili na špatnou koncovku. Během utkání si vypracovali jen hrstku větších střeleckých šancí, z nichž jen jednu přetavili v gól. To na vítězství stačí opravdu jen málokdy...
   
  Nejhorší možný scénář, který si přerovští fanoušci nejspíš moc nepřipouštěli, se v Sokolově naplnil. Baník totiž v samotném závěru základní hrací doby strhl vítězství na svou stranu, což znamená, že Hanákům se nevyhne předkolo. Po vítězstvích Zlína a Jihlavy v souběžně hraných duelech padají až na osmé místo a nyní je čeká série o všechno proti Frýdku-Místku.
   
  Konec zápasu.
   
  59:49
  Dění bylo ještě jednou zastaveno, někdo z Přerovských hrál vysokou holí. Pár sekund před koncem tak uvidíme vhazování vedle domácí střídačky.
  59:30 Stanislav VRHEL - 3:1
   
  59:30
  Baník právě vstřelil branku!
  Je to definitivní, Přerovu přímý postup do čtvrtfinále proklouzl skrz prsty! Zřejmě konečnou tečku za sokolovskou sezónou udělal STANISLAV VRHEL, který projel za modrou čáru a z levé strany rozvlnil síť opuštěné svatyně – 3:1! Asistence: Tomáš Rohan, Petr Hauser.
   
  58:58
  Postava při první příležitosti opouští své brankoviště, hosté jsou na ledě v šesti!
   
  58:42
  Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.
  58:42 Matěj ZADRAŽIL - 2:1
   
  58:42
  Baník právě vstřelil branku!
  Tak tohle je pro Hanáky hodně hořká pilulka, jejich naděje na přímý postup do čtvrtfinále vyhasínají! Křemen totiž teď vyrazil do přečíslení dva na jednoho s MATĚJEM ZADRAŽILEM, který z prostoru u pravé tyče zavěsil přesně pod víko přerovské svatyně a své protihráče velmi pravděpodobně poslal do předkola – 2:1! Asistence: Adam Křemen.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
   
  57:53
  Jdeme do finiše, Přerov už má jen něco málo přes dvě minuty na to, aby rozhodl v základní hrací době. Sokolovští teď mají hru vesměs pod kontrolou.
   
  57:30
  Ministr vzal věci do svých rukou a po zachycení Goišovy přihrávky zakončil, jenže puk nasměroval jen do hrudníku skrčeného strážce sokolovské branky.
   
  56:52
  Sokolovské oslabení je u konce, oba celky hrají v plném počtu. Baník náročnou pasáž přežil.
   
  56:30
  Pechanec ze strany nasměroval puk před brankoviště, odkud ho na Michajlova poslal Indrák. Litoměřický odchovanec ale předvedl další kvalitní zákrok.
   
  55:56
  Domácí gólman zneškodnil střelu z pravého kruhu, přerušuje se. Vrhel se na led vrátí zhruba za minutu.
   
  55:32
  Hanáci kombinují v útočném pásmu. Michajlov musí být ve střehu, bránící čtveřice Baníku už je na ledě dlouho. Hosté vyčkávají na ideální šanci udeřit.

  Vojtěch Martinek

  Branky a nahrávky: 15. Rulík (Mat. Adámek, Švec), 59. Zadražil (Křemen), 60. Vrhel (T. Rohan, Hauser) – 41. Hrdinka (Kratochvil, Pechanec)


  HC Baník Sokolov: Michajlov (Horák) – J. Novák, Klejna, Weinhold, Baláž, Rulík, Benda – Vrhel, Kverka (A), Hauser – Helt, Zadražil, Křemen – Mat. Adámek, T. Rohan (C), Švec – Hajný, Zabloudil.
  Trenér: Martin Štrba.

  HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – Hrdinka, Chroboček, Krisl (C), Ševčík, Kudělka (A), Gréč, Billa – Kratochvil, Pechanec, Indrák – Süss, Macuh, Okál – Goiš, F. Dvořák, Dobša – Fencl, Ministr, Jan Svoboda.
  Trenér: Robert Svoboda.

  Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Belko, Baxa.

  Diváci: 415
  www.ibrshop.com