Opava – Havířov 3:4 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Příbram 3:4 (kon.) | Benátky n/J – Cheb 3:4 (po pr.)
Písek – Jablonec n/N 5:0 (kont.) | Hronov – Řisuty 5:6 (1:2 po s.n.) | Klatovy – Děčín 2:6 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 4:3 (1:0 po s.n.) | Znojmo – SHKM Hodonín 8:1 (kon.) | Letňany – Mostečtí Lvi 4:5 (po pr.)
Vrchlabí – Kobra 4:1 (kon.) | Tábor – Ústí n/L 4:5 (kon.)
po prodl.
HC Letci Letňany
4:5 (2:2, 0:2, 2:0 - 0:1)
Mostečtí Lvi
Středa 01.03.2023, 18:00 • ICE Aréna, Praha-Letňany • 2. liga skupina Západ • 14 • Nadstavba A
Partner:
   
  Osmý Most se v předkole play-off utká s vítězem spodní nadstavbové skupiny Pískem a v případě postupu s velkou pravděpodobností narazí ve čtvrtfinále právě na Letňany, které dnes porazil po prodloužení podruhé za sebou. (20:29:47)
   
  Co se konečného umístění týče nic neřešící zápas nenaladil vítěze základní části západní skupiny 2. ligy úplně optimálně před play-off. Z osmi posledních zápasů Letci pošesté ztratili body, když doma nestačili na Mostecké Lvy. Ti sice nevyhráli v základní hrací době popatnácté v řadě, ale i dva body jsou pro ně v okleštěné sestavě obrovský úspěch. Letňany měly sice většinu zápasu tlak a převahu, technicky vybavení hosté však hrozili z brejků, využili dvě přesilovky a přestože v úvodu třetí části ztratili dvoubrankový náskok, nakonec se radují.
  Vítězové přitom odehráli celý zápas jen na dvě obrany a tři útoky, přičemž jednu z neúplných pětek měli kompletně juniorskou.
   
  Konec zápasu.
  63:46 Jaroslav ŠIMEČEK - 4:5
   
  63:46
  Mostečtí Lvi právě vstřelili branku!
  Po Řehořově skvělém průniku a přihrávce napříč pásmem trefuje nejproduktivnější hráč zápasu JAROSLAV ŠIMEČEK z úhlu odkrytou část brány a hosté slaví nečekané dva body. Asistence: Ivan Řehoř.
   
  62:36
  Nebezpečně vyhlížející protiútok Lvů zhatil těsný ofsajd, přestože se hosté zlobí, tak rozhodčího nepřesvědčí ke změně názoru.
   
  62:20
  V prodloužení jsou zatím brankáři bez práce.
   
  61:00
  Dnešní utkání sleduje 138 diváků.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Letcům se podařilo v úvodu třetí třetiny dvěma slepenými góly smazat náskok Mostu, na víc však nedosáhli a hosté s 13 hráči v poli, z čehož je pět juniorů, uhráli nečekaný bod. O druhý bod si to obě mužstva rozdají v prodloužení.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:12
  Další ofsajd zhatil akci Letců.
   
  58:46
  Most přežil závar před Hosnedlem, kotouč končí za bránou.
   
  57:44
  Ofsajd letňanského mužstva.
   
  56:03
  Mostecká hrstka se stále statečně bije o body, po buly musel do provazu na brankové čáře domácí brankář Brázdil.
   
  55:14
  Letci jsou opět v náporu, Havelka z úhlu ani Fiala od modré však nemířili přesně.
   
  54:30
  Domácí v plném počtu.
   
  53:23
  Přesilovkový zámek vyhlížel opět slibně. Šimečkovi však nesedla rána z první z pravého kruhu, poté bylo několik střel zblokováno a nakonec Lvům utíká kotouč do středního pásma.

  Karel Jedlička

  Branky a nahrávky: 1. Uhlík (Kropáček, Pejchal), 19. Arnošt (Havelka, Čížek), 44. Kučera, 45. Arnošt (Wojnar, Hozák) – 11. Šimeček, 18. Urbánek (Kýhos, Procházka), 29. Křen (Řehoř, Šimeček), 33. Řehoř (Šimeček, Stříbrný), 64. Šimeček (Řehoř)


  HC Letci Letňany: Kopřiva (21. Brázdil) – Kynčl, Čížek, Němeček, Chalupa, Gurjevskij, Lytvynov, Havelka, Fiala – Vacín, Kellerstein, Wojnar – Kropáček, Arnošt, Kučera – Labuzík, Kušej, Uhlík – Pejchal, Turek, Hozák /C/
  Trenér: Jaroslav Nedvěd

  Mostečtí Lvi: Hosnedl (Čermák) – Nedrda, Křen, Šoustek, Urbánek – Král, Řehoř, Stříbrný – Šimeček, Pačan, Kýhos – Böhm /C/, Procházka, Buberl
  Trenér: Vladimír Kýhos

  Rozhodčí: Bernat – Kettner, Jurak

  Diváci: 138