Jihlava – Slavia 4:2 (kon.) | Vsetín – Kolín 4:0 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
Zlín – Poruba 2011 3:2 (1:0 po s.n.) | Prostějov – Třebíč 6:2 (kon.) | Sokolov – Přerov 3:1 (kon.)
Šumperk – Pardubice B 5:4 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
HC Slavia Praha
Středa 01.03.2023, 17:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 52. kolo

Dukla poráží Slavii po nakonec dramatickém průběhu 4:2. Červenožlutí vedli ve třetí třetině již 3:0, ale Slavia během chvilky snížila na 2:3. Ovšem na přesilovkovou trefu Harkabuse již hosté nezareagovali.

Dukla je tak nyní na šestém místě, ale důležité zápasy Zlína s Porubou a Sokolova s Přerovem se ještě hrají. Právě ty rozhodnou, kdo vybojuje přímý postup do čtvrtfinále..

Tak jako tak, sedmý tým půjde na Slavii a osmý celek na Frýdek-Místek. (19:52:35)

59:19
    Slávisté mají puk za svou brankou a ještě možná zkusí jednu útočnou akci.

Frýdek prohrává v Litoměřicích a končí na devátém místě tabulky. Desátá bude pravděpodobně Slavia, předkolo se nebude týkat Kolína.

58:47
    73 sekund před koncem ještě následuje jedno přerušení hry.

58:07
    Po Maláčově zásahu vyváží Dukla hru na druhou stranu.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:16
    Na konci zápasu už nechávají sudí k případným trestům volnější metr.

Situace ohledně šestého místa se začíná dramatizovat, Přerov totiž zkraje třetí části srovnal v Sokolově na 1:1. Zápas Zlína s Porubou končí po základní hrací době 2:2 a jde se do prodloužení.

Dukla právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ HARKABUS dnes několikrát pálil z levého kruhu z první. Párkrát do připraveného Málka, dvakrát do obětavě bránícího hráče Slavie. Nyní mu ale střela sedla tak, jak měla. Naprosto přesná trefa z první mezi tři tyče. Asistence: Filip Haman.

Dnešnímu utkání přihlíží 794 diváků. Na středeční Pelhřimov slušná návštěva.

55:14
    Jaroslav Brož dostal dvě minuty za zbytečné hákování.

54:59
    Brož v pravém rohu povalil Miškáře a hned je signalizován trest. Přesilovka Dukly nepřichází ve vhodný okamžik pro Slavii, která byla v tlaku.

54:22
    Řekl bych, že červenožlutí jsou nyní celkem rádi, že dostali puk až k brankáři Málkovi a mohou na chvilku spočinout.

53:41
    Po vzájemné šarvátce dostávají dvě minuty domácí Tomáš Havránek a hostující Dušan Žovinec.

53:06
    Dukla si vyžádala oddechový čas.
    53:06 Jindřich BARÁK - 3:2

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 19. Karabáček (Harkabus, Haman), 45. Bilčík (Skořepa, Harkabus), 48. Miškář (Haman, D. Kolář), 56. Harkabus (Haman) – 52. Žejdl (Mrňa, L. Stehlík), 54. Barák (J. Brož, Všetečka)

HC Dukla Jihlava: Maláč (Chaloupek) – Haman, D. Kolář, F. Kočí, Bilčík, Dundáček, Vala, A. Dvořák – Karabáček, Skořepa (C), Harkabus (A) – Šik, Miškář, T. Havránek – Pořízek, Handl, Chlubna – V. Brož, Juda, Cachnín.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Matyáš, Klikorka, Křepelka, Žovinec, Szathmáry, Hejda, Barák (A) – Kulda, Žejdl (A), Strnad – J. Brož, Knotek (C), Všetečka – L. Stehlík, Kern, Mrňa – Krliš, Havrda, Simon.
    Trenér: Daniel Tvrzník

Rozhodčí: Radek Wagner, Kamil Zavřel – Václav Beneš, František Štěpánek