Motor ČB – Kladno 5:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Plzeň 4:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 2:3 (0:2 po s.n.) | Olomouc – Třinec 0:5 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 3:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
HC Kometa Brno
Pátek 03.03.2023, 18:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 51. kolo

Vítkovičtí se se svými fanoušky rozloučili na domácím ledě se základní částí na výtečnou, před početnou návštěvou porazili Kometu vysoko 5:2, když otáčeli zápas ze stavu 0:2. První třetinu ovládli gólově hosté, kteří před koncem první části otevřeli v přesilovce skóre Pospíšilem, naopak vítkovické střely se jen odrážely od Furcha případně branky. Ve druhé třetině se znovu trefili hosté, kteří tak odskočili o dvě branky díky pohotové trefě Šalého. Radost a naději vítkovickým fanouškům dodal Jarůšek, který snižoval v závěru druhé části. Ve třetí třetině dokázal srovnat Grman, využitou přesilovkou strhl vedení na stranu Vítkovic Lakatoš. Hostující trenéři si necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny vybrali oddechový čas, po kterém zůstal Furch na střídačce. Po necelé minutě hry se ale trefoval zblízka do prázdné branky Fridrich a Furch putoval do branky. Při vhazování u vítkovické klece byl hostující gólman znovu odvolán. Následovala zhruba dvouminutovka, ve které se Furch vracel do branky a na střídačku, čehož dokázal využít Jarůšek a i před tři bránící hráče poslal zblízka puk do branky. Furch se vrátil na led, ale při vyloučení vítkovického hráče půl minuty před sirénou se znovu posadil na střídačku. Kometě tyto tahy s gólmanem ale vůbec nevyšly, a tak z Ostravy odjíždí s prázdnou.
    Z Ostravy je to už opravdu vše, mějte příjemný zbytek večera, užijte si pohodový víkend a já se budu těšit brzy zase na počtenou, protože Vítkovice mají čtvrtfinálové boje zajišteny. (21:06:23)

59:57
    Vítkovičtí bojují a chrání svého gólmana velmi pečlivě.

59:48
    Kometa se drží před Stezkou, ale příliš času už ji nezbývá.

59:27
    Sekáním se provinil Fridrich a odjíždí na trestnou lavici. Furch zůstává v brance.

59:11
    Furch se samozřejmě vrací do své branky.
    59:11 Richard JARŮŠEK - 5:2

59:11
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí přidávají další branku, po nahrávce Kotaly se k brance vydal RICHARD JARŮŠEK, který i přes tři bránící hráče našel prostor a poslal puk do opuštěné branky Komety – 5:2. Asistence: Jakub Kotala, Marek Kalus.

58:42
    Kometa vysílá tvrdé střely na vítkovického gólmana, ale jen je ve více než stoprocentní pohotovosti.

58:34
    Puk je ve Stezkově náruči, bude se vhazovat po jeho levici. Furch mizí na střídačku.

58:24
    Hosté bojují u domácí branky, ale Šalé ani Zaťovič Stezku nepřekonali.

58:07
    Puk je ve středním pásmu, Kometě je odpískán ofsajd. Na led se vrací Furch.

57:31
    Bude se vhazovat u domácí klece, Furch putuje opět na střídačku!

57:05
    Furch je zpět v brance Komety.
    57:05 Petr FRIDRICH - 4:2

57:05
    Domácí zvyšují svůj náskok, Kalus vyhazoval kotouč směrem na prázdnou branku, brněnský hráč sklepnul kotouč ve středním pásmu, ale to už si pro něj sjel PETR FRIDRICH, který i přes dojíždějícího Pospíšila dostal puk zblízka do branky – 4:2. Asistence: Marek Kalus, Jakub Kotala.

56:31
    Domácím se nepodařilo vyhodit kotouč do středního pásma.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 38. Jarůšek (Kalus, Raskob), 46. Grman (Lakatoš, Chlán), 51. Lakatoš (Mikuš), 58. Fridrich (Kalus, Kotala), 60. Jarůšek (Kotala, Kalus) – 17. Pospíšil (Kučeřík, Šalé), 27. Šalé (Kollár, Holík)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Prčík, Gewiese, J. Stehlík – Bukarts, Lindberg, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – Dej, M. Přibyl, Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka – Ondráček, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Šalé – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour (A), Zbořil, I. Sedláček.
    Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: R. Hradil, D. Pražák – T. Brejcha, J. Frodl

Diváci: 7 925