Boston – Buffalo 7:1 (kon.) | Florida – Nashville 1:2 (kon.) | NY Rangers – Ottawa 3:5 (kon.)
Tampa – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Detroit – Seattle 4:5 (po pr.) | Chicago – Dallas 2:5 (kon.)
Calgary – Toronto 1:2 (kon.) | Vancouver – Minnesota 1:2 (kon.) | Los Angeles – Montreal 3:2 (kon.)
San Jose – St. Louis 3:6 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:5 (1:0, 1:3, 2:1 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Pátek 03.03.2023, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Děkuji za pozornost, přeji dobré ráno a hezký den. (04:03:28)

3. Brayden Point (TBL) 1+1

Neuvěřitelně dlouhý duel je u konce, domácí jej sice začali lépe a po první třetině vedli, bylo to však naposledy. Hosté poté otočili stav a Tampa už jen dotahovala, naposledy se jí to povedlo těsně před koncem, v prodloužení však inkasovala pátý gól a v tomto případě už odpovědět nemohla. Litovat může neproměněných možností nejen v nastaveném čase, ale i během utkání.

62:13 Jason ZUCKER - 4:5

62:13
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, domácí nevyužili několik slibných šancí a přišel trest. JASON ZUCKER se po Petterssonově přihrávce opřel do puku a jeho tvrdá rána šla přesně k bližší tyči, u které byl domácí gólman se svou lapačkou příliš pozdě.
    Asistence: Marcus Pettersson a Rickard Rakell.

61:25
    Michail Sergačjov sice skončil na ledové ploše, faul si ale nevynutil a hra pokračuje.

60:37
    Velká šance Tampy, Brandon Hagel střílel ve velice slibné pozici těsně mimo.

60:01

Hosté sice vstupovali do třetí části s jednogólovým vedením, domácím se povedlo srovnat, ovšem Penguins znovu odskočili. Ani tento těsný náskok jim nevydržel a čtyři minuty před koncem se Tampa dotáhla a vynutila si prodloužení.

60:00

59:05
    Ještě jeden icing Penguins.

59:02
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

57:55
    Icing hostů a hra se stěhuje před jejich gólmana.

57:25
    Hosté vyhazují, ovšem icing to nebude.

56:57
    Nick Paul se málem dostal do šance, ale o puk jej připravili hostující obránci.
    55:50 Victor HEDMAN - 4:4

55:50
    Tampa právě vstřelila branku!
    Čtyři minuty před koncem máme srovnáno. Po kombinaci v útočném pásmu zakončoval VICTOR HEDMAN a jeho střela po ledě doputovala mezi betony gólmana až do sítě.
    Asistence: Steven Stamkos a Brayden Point.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 6. Colton (Jeannot, Sergačjov), 30. Point (Killorn, Sergačjov), 41. Stamkos (Kučerov, Vasilevskij), 56. Hedman (Stamkos, Point) – 27. Petry (Crosby), 27. Petry (Carter, Heinen), 36. Zucker (M. Pettersson, Carter), 47. D. O'Connor (Archibald, Letang), 63. Zucker (M. Pettersson, Rakell)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Raddysh, Hedman (A), Perbix, Sergačjov, Černák, Cole – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Cirelli, Stamkos (C) – Jeannot, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: J. Cooper.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Granlund, Carter, Heinen – Archibald, D. O'Connor, Caggiula.
    Trenér: M. Sullivan.

Rozhodčí: F. South – K. Rehman – D. Nansen, A. Smith

Diváci: 19 092