Winnipeg – San Jose 2:3 (po pr.) | Buffalo – Edmonton 2:3 (kon.) | Dallas – Calgary 4:5 (kon.)
Chicago – Ottawa 5:0 (kon.) | Vancouver – Nashville 4:3 (1:0 po s.n.) | Los Angeles – Washington 4:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Ottawa Senators
Úterý 07.03.2023, 03:00 • United Center, Chicago • NHL

54:19
    Dvě minuty za krosček dostal hostující Austin Watson. Brady Tkachuk s Markem Kastelicem obdrželi osobní tresty za nesportovní chování.

48:38
    Hostům se nedaří vůbec nic. Dylan Gambrell nyní při forčekinku za brankou trefil holí do obličeje Setha Jonese a posedí si dvě minuty na trestné lavici.

44:35
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Drake Batherson – 2 min., hákování.

35:59
    Jarred Tinordi hodil Tkachuka na vlastního brankáře Stalocka a tento moment vedl k bitce. Oba hráči dostávají pětiminutové tresty za bitku, Tinordi navíc dvojku za její vyprovokování. Ottawa tedy bude hrát přesilovku 5 na 3!

35:00
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Nikita Zajcev – 2 min., podrážení.

Přesilovka Sens začne po reklamní přestávce.

32:16
    Claude Giroux vysekl hokejku Bjorkovi a dostává dvouminutový trest. Přesilovka pro Blackhawks.

20:00
    Tak potrestáni jsou nakonec Brady Tkachuk a Caleb Jones. Také oni po siréně předvedli menší zápasnickou vložku.

12:14

04:30
    Síly na ledě se vyrovnávají. Dvě minuty za podrážení vyfasoval rovněž Andreas Athanasiou.

03:42
    Travis Hamonic podrazil Caleba Jonese a domácí si tak zahrají přesilovku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 17. Kurashev (Tinordi), 22. S. Jones (A. Bjork, Dickinson), 26. S. Jones (A. Bjork, Athanasiou), 31. Dickinson (A. Bjork, Entwistle), 44. L. Reichel (Athanasiou)

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – S. Jones (A), C. Jones, Murphy (A), Tinordi, Englund, Zajcev – Kurashev, L. Reichel, A. Bjork – T. Raddysh, T. Johnson (A), Guttman – Joe. Anderson, Dickinson, Athanasiou – Entwistle, Khaira, Katchouk.
    Trenér: Luke Richardson

Ottawa Senators: Sögaard (Mandolese) – Chychrun, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Zub, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Gauthier, Gambrell, M. Joseph – Watson, Kastelic, Brassard.
    Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Hanson, Blandina – Fournier, Smith

Diváci: 15 049