Skalica – Topoľčany 7:2 (kon.) | Pov. Bystrica – Žiar nad Hronom 3:4 (kon.)
HK Skalica
7:2 (3:0, 3:0, 1:2) Stav série: 1:0
HC Topoľčany
sk Úterý 07.03.2023, 17:00 • ESMERO Arena, Skalica • Slovenská hokejová liga predkolo play-off • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam Vás pri sledovaní prvého zápasu kvalifikácie o play-off. Domáca HK ESMERO Skalica privíta na vojom ľade HC Topoľčany.

HK ESMERO Skalica – Záhoráci budú v tejto sérií miernym favoritom. Skalici utiekol priamy postup do štvrťfinále len o jediný bod, keď skončili na siedmej priečke so ziskom 68 bodov. V predposlednom kole bojovali o postup do prvej šestky, ale prehrou 4:1 v Trnave o túto možnosť prišli. "Skalickí králi" v poslednom zápase základnej skupiny porazili Modré Krídla 3:1 po góloch Včelku, Hujsu a Šáteka. Najproduktívnejším hráčom domácich je Conor Landrigan ktorý základnú časť uzavrel s 39 bodmi za 16 gólov a 23 asistencií.

HC Topoľčany Topoľčany si vybojovali postup do kvalifikácie až v poslednom zápase základnej časti, keď na diaľku bojovali s Levicami. Nakoniec skončili na 10.mieste práve Topoľčany vďaka lepším vzájomným zápasom a výhre na domácom ľade 4:2 nad Trnavou. Góly Topoľčian dali Stránsky, Dosek, Ručkay a Piačka. Najproduktívnejším hráčom hostí je Henrich Ručkay s 32 bodmi za 13 gólov a 19 asistencií.

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/23

HK ESMERO Skalica 4:1 HC Topoľčany

HC Topoľčany 0:3 HK ESMERO Skalica

HK ESMERO Skalica 5:2 HC Topoľčany

HC Topoľčany 3:1 HK ESMERO Skalica

V doterajších zápasoch v tejto sezóne vyhrala Skalica tri zo štyroch zápasov. Uvidíme, ako sa im bude dariť v tejto sérií.

Úvodné zostavy:

HK ESMERO Skalica: Bernát (Romančík) – Drápal, Janík, Vidovič, Hílek, Jombík, Soveľ, Polák – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Nemec, Murtazin – Kuba, Včelka, Kotvan – Šišolák, Búlik, Rajčák

Tréner: Michal Ružička

HC Topoľčany: Vojvoda (Kompas) – Urban, Hřebíček, Bystričan, Dúžek, Valent, Dosek, Štec, Sedlák – Hvila, Valent, Vybiral – Cápay, Stránsky, Ručkay – Gergel, Tomčák, Matej – Šandor, Plokhotnik, Piačka

Tréner: Jozef Kováčik

Rozhodca: Novák, Rojík – Staššák, Klejna.

Oba tímy sú na ľadovej ploche. Domáci nastupujú v bielo-zelenej kombinácií, hostia v tmavej sade dresov.

Zaznela hymna Slovenskej republiky. Zápas sa o pár sekúnd začne.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:10
    Úvodné vhadzovanie vyhrali domáci. Hneď nahadzujú puk do pásma.

00:30
    Prvú strelu kryje Bernát.

01:46
    Jombík skúšal strelu od modrej čiary, hosťujúci brankár nemusel zasahovať.

03:19
    Landrigan nahadzoval puk pred bránu, brankár hostí bol úspešný.

03:51
    Nemec nabral rýchlosť na pravom krídle, poslal krížnu prihrávku na Janáča, ktorý vyslal tvrdú strelu, ale Vojvoda vytiahol dobrý zákrok.

05:18
    Matej zakončoval od mantinelu, Bernát nemal s týmto pokusom problém.

06:37
    Šátekov pas vzduch končí na striedačke hostí. Vhadzovanie v strednom pásme.

06:56
    Nemec zakončoval zo stredu ihriska, bránu však netrafil.

07:30
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany:
    Ručkay – 2 min., podrazenie.

08:13
    Prihrávka Landrigan pred bránu, kde sa ju snažil tečovať Šátek, ale to sa mu nepodarilo.

08:50
    Vidovičova delovka od modrej, brankár puk kryje vo svojej výstroji.

09:23
    Ľahučké nastrelenie od Soveľa, Vojvoda nemal s týmto pokusom žiadny problém.

09:30
    Hostia v plnom počte.

10:14
    Landrigan sa preštrikoval do útočného pásma, Vojvodova mal čo robiť aby puk udržal.

10:22
    Ďalší pokus od modrej v podaní Janíka, brankár hostí má ďalší úspešný zákrok.

10:56
    Zakončenie Ručkaya vytečoval Kotvan na ochrannú sieť.

11:42
    Zakázané uvoľnenie hostí.

11:52
    Janáč vybojoval puk v útočnom pásme, prihral Nemcovi ktorý to skúsil z ľavého kruhu. Vojvoda len tesne vyrazil špičkou vyrážačky.

12:44
    Piačka skúšal šťastie z ostrého uhla, úspešný nebol. Následne to znova skúsil Šandor, ale Bernát má puk v lapačke.

14:02
    Plokhotnik sa dostal až pred bránu, Bernát jeho pokus vyráža do rohu.

15:09
    Skalica dala gól!
    Domáci sa dostávajú do vedenia. Pretečovaný puk do stredného pásma si našiel Janáč, dostal sa útočného pásma, kde pribrzdil hru počkal si na MARATA MURTAZINA a ten strelou do poloprázdnej brány otvára skóre zápasu.
    Asistencie: Patrik Janáč, Richard Nemec

17:09
    Nemec sa dostal sa samostatného úniku, zakončoval z bekhendovej strany, ale Vojvoda si pripisuje výborný zákrok.

18:06
    Domáci boli naťahovaní v útočnom pásme a po jednom striedali. Jombík poslal krížnu prihrávku na LUKÁŠA KUBU a ten to trafil parádne do ľavého rohu Vojvodovej brány.
    Asistencie: Adam Jombík

18:19
    Vyhratý súboj pri mantineli od Janíka, ktorý žabkou poslal svojich spoluhráčov do prečíslenia. Šátek našiel prihrávkou MARTINA HUJSU a ten strelou pod brvno zvyšuje náskok svojho tímu.
    Asistencie: Michal Šátek, Ondrej Janík

Oddychový čas pro tím HC Topoľčany.

19:25
    Domáci sú na koni a hostí k ničomu nepúšťajú.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vyhrávajú domáci rozdielom troch gólov. V prvých 10. minútach sme videli vyrovnaný hokej. Potom však prišiel skrat hostí, keď dvakrát prepadli v strednom pásme. V 16.minúte využil prečíslenie Marat Murtazin. O tri minúty milimetrovou strelo zvyšoval na 2:0 Kuba a o pár sekúnd sa dostali domáci do ďalšieho prečíslenia a Hujsa strelil tretí gól svojho tímu. Uvidíme, či sa hosťom podarí ešte niečo urobiť s týmto zápasom alebo sa Skalica ujme vedenia v sérií.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:51.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:26
    Máme tu prvé zakázané uvoľnenie v druhej tretine na strane domácich.

22:20
    Individuálny prienik Kotvana zastavili hostia až pred bránou.

22:47
    Ručkayovu strelu k pravej žrdi chytá Bernát do lapačky.

23:40
    Hvilova strela opečiatkovala žrď domácej brány.

24:56
    Landrigan sa dostal do prečíslenia, prihrával Murtazinovi, ale Vojvoda vytiahol bravúrny zákrok.

25:28
    Domáci v plnom počte.

26:46
    Domáci sa dostali do ďalšieho prečíslenia 3 na 2. Šátek pribrzdil hru prihral na CONORA LANDRIGANA a ten strelou z osi ihriska zvyšuje už na 4:0.
    Asistencie: Michal Šátek

26:46
    Striedanie v tíme HC Topoľčany:
    z ihriska odchádza Vojvoda, prichádza Kompas.

29:53
    Cápay tečoval puk pred bránou, ale Bernát vyťahuje úspešný zákrok.

30:03
    Domáci sú vo štvorici.

31:10
    Topoľčanom sa nedarí počas presilovky nič vymyslieť. Nepresná prihrávka ich vyháňa z útočného pásma.

31:19

31:38
    Zakázané uvoľnenie na strane domácich.

32:51
    Štvrtá formácia domácich vymyslela zaujímavú akciu. Rajčák prihrával pred bránu, kde si nakorčuľoval Búlik, ale jeho pokus zlikvidoval Kompas.

34:18
    Tomčák sa presadil na pravej strane, ale jeho strelu kryje Bernát vo výstroji.

34:35
    Ručkay tečoval puk pred bránou, Bernát sa len obzeral kde puk skončil.

35:00
    Skvelá prihrávka od Búlika cez bránkovisko, kde stál Šišolák jeho pokus zlikvidoval Kompas.

35:17
    Hřebíček – 2 min., nedovolené bránenie, trest odpyká Dúžek.

36:12
    Domáci využívajú presilovú hru. Landrigan prihrával na zadnú žrď Šátekovi, ale puk sa pred bránou odrazil od korčule jedného z obrancov hostí, priamo na hokejku BRANISLAVA KOTVANA ktorý sa sa už strelou nemýlil. 5:0.
    Asistencie: Conor Landrigan, Michal Šátek

37:46
    Adam Matej to skúšal z uhla, ale tento pokus bol nepresný.

38:30
    Hujsa sa dostal do úniku, pri zakončení bol seknutý. Bolo nariadené trestné strieľanie pre domácich. Následne Adam Matej sekol Hujsu do tváre.
    Adam Matej dostal trest 5+DKZ.

38:30
    Na trestné strieľanie sa postavil CONOR LANDRIGAN. Ten išiel veľmi pomaly, a strelou pod vyrážačku prekonáva Kompasa.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine tu máme jasné vedenie domácich. Skalica vedie už 6:0. Štvrtý gól domácich strelil v 27.minúte Landrigan, o 10 minút neskôr využil presilovú hru Kotvan. V 39.minúte sa dostal do úniku Hujsa, pri zakončení bol faulovaný a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie pre domácich, ktoré využil Landrigan. Následne po odpískaní sekol Adam Matej Hujsu do tváre a dostal trest 5+DKZ.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:45.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:00
    Domáci sa už nikam neponáhľajú. Vidovičovu strelu chytá do lapačky Kompas.

41:06
    Janáčovu strelu vykopáva brankár hostí.

43:30

44:47
    Postavenie mimo hru domácich.

45:14
    Bystričanova strela švihom, Bernát puk vyráža.

46:40

47:31
    Vybíral prihrával na zadnú žrď, kde si nakorčuľoval jeden z hostí, ale mal to na dlhú hokejku.

48:24
    Tomčák triafa pravú žrď Bernátovej brány.

48:40

49:30
    Drápal strieľal príklepom od modrej čiary, Kompas s úspešným zákrokom.

49:56

50:00
    Domáci hneď na začiatku oslabenia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

50:24
    Hvila tečoval puk tesne pred bránou, ale domáci brankár dnes predvádza dobrý výkon.

50:39
    Topoľčany dali gól!
    Hostia využívajú presilovú hru a znižujú na rozdiel 5 gólov. Piačka prihral na modrú, odkiaľ vyslal delovku PETER VALENT. Bernát strelu nevidel a tak prvýkrát inkasuje.
    Asistencie: Edmund Piačka, Jozef Tomčák

51:27
    Valent znova strieľal od modrej čiary, ale tentoraz bol domáci brankár úspešný a puk vyráža na ochrannú sieť.

53:48
    Urban – 5 min. + DKZ, pichnutie špičkou hokejky, trest odpyká Plokhotnik.

53:48
    Nemec – 2 min., nešportové správanie.

54:58
    Gól v oslabení hostí. Obrovská chyba Bernáta za bránou, keď prihral priamo na hokejku ADAMA STRÁNSKEHO a ten do prázdnej brány znižuje na 6:2.
    Bez asistencie.

55:43
    Jombík – 2 min., sekanie.

56:24
    Landrigan prihrával Drápalovi, ktorý to skúšal od modrej čiary, Kompas úspešný.

57:33
    Kuba sa dostal do úniku, ale pri zakončení sa pošmykol.

57:43

58:16

58:44
    Domáci strieľajú siedmy gól. Vidovič našiel na pravom kruhu LUKÁŠA KUBU a ten presnou strelou strieľa svoj druhý gól v stretnutí.
    Asistencie: Filip Vidovič, Patrik Janáč

V prvom zápase tejto série vyhrali domáci hokejisti a dostávajú sa tak do vedenia 1:0. Záhoráci urobili veľký krok k víťazstvu už v prvej tretine, keď v nej dokázali streliť 3 góly. V ďalších dvoch tretinách dokázali streliť ešte 4 góly. Hostia v poslednej časti hry len znížili na 2:6 z ich pohľadu. Za domácich sa dvakrát presadili Landrigan a Kuba. Topoľčany obrali o dobrý výsledok aj dve vylúčenia na 5+ DKZ. Séria pokračuje zajtra o 17:30. Uvidíme, či Topoľčany dokážu sériu vyrovnať alebo sa vrátia domov za stavu 2:0 pre Skalicu.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (19:28:28)

Natália Poláčková

Branky a nahrávky: 16. Murtazin (Janáč, Nemec), 19. Kuba (Jombík), 19. Hujsa (Šátek, Janík), 27. Landrigan (Šátek), 37. Kotvan (Landrigan, Šátek), 39. Landrigan, 59. Kuba (Vidovič, Janáč) – 51. Valent (Piačka, Tomčák), 55. Stránsky

HK Skalica: Bernát (Romančík) – Drápal, Janík, Vidovič, Hílek, Jombík, Soveľ, Polák – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Nemec, Murtazin – Kuba, Včelka, Kotvan – Šišolák, Búlik, Rajčák
    Trenér: Michal Ružička

Trenér: Jozef Kováčik

Rozhodčí: Novák, Rojík – Staššák, Klejna