Topoľčany – Skalica 4:3 (kon.) | Žiar nad Hronom – Pov. Bystrica 2:4 (kon.)
HC Topoľčany
4:3 (2:1, 1:2, 1:0) Stav série: 2:1
HK Skalica
sk Pátek 10.03.2023, 18:00Slovenská hokejová liga predkolo play-off • 3. kolo

Topoľčany sa radujú, dnes zdolávajú Skalicu 4:3 a v sérii sa ujímajú vedenia 2:1. (20:33:43)

59:47
    Vylúčenie v tíme HK ESMERO Skalica:
    Včelka – 2 + 10 + DKZ, nešportové správanie.

59:47
    Postavenie Včelku v bránkovisku, vhadzovať sa bude v strednom pásme, Včelka vehementne protestuje a je vylúčený.

59:00
    Ďalšia Hujsova strela končí v lapačke domáceho brankára.

58:48
    Ručkay sa zo stredného pásma pokúšal trafiť prázdnu bránu, trafil ale skalického hráča.

58:24
    Hujsovu strelu od modrej z prvej Kompas zachytil.

Oddychový čas pre tím HK ESMERO Skalica.

58:02
    Skalica stiahla Bernáta z brány, skúša to so šiestimi korčuliarmi.

57:04
    Topoľčany majú momentálne hru pod kontrolou, Skalici sa nedarí dostať do útočného pásma.

55:48
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany:
    Valent – 2 min., hrubosť.

Včelka – 2 min., hrubosť.

55:35
    Hvilovo nastrelenie skončilo v Bernátovej lapačke, ktorý si zákrok vychutnal.

54:52
    Topoľčany dali gól!
    Päť minút aj niečo do konca tretej tretiny a Topoľčany znova vedú! Prvá strela ešte skončila na hráčoch pred bránkou, no následný pokus VLADIMÍRA VYBÍRALA si už našiel cestu do siete.

54:07
    Landrigan vyviezol puk z vlastného obranného pásma až do útočného, no potom bol čistým bodyčekom odstavený.

52:29
    Hráči Topoľčian si prihrávali v útočnom pásme, ale nebolo to v nebezpečnom priestore, zadovku Tomčáka potom Skaličania prečítali.

51:36
    Šátek zaviezol puk do útočnej tretiny, ale Hujsa ho na zadnom mantineli nezískal. Topoľčany podnikli protiútok, Stránský bol čisto odzbrojený.

49:50
    Skalica sa dobre bráni, oslobodila sa.

48:56
    Valentova strela z ľavého kruhu trafila iba cloniaceho Ručkaya do stehna, puk skončil na ochrannej sieti.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 5. Šandor (Vybíral, Valent), 20. Ručkay (Valent, Tomčák), 31. Valent (Vybíral), 55. Vybíral – 14. Šátek (Hujsa, Landrigan), 23. Rajčák (Šišolák), 36. Vidovič (Janáč, Murtazin)

HC Topoľčany: Kompas (Vojvoda) – Dosek, Urban, Dúžek, Bystričan, Sedlák, Valent, Laurenčík, Štec – Piačka, Valent, Plokhotnik – Vybíral, Stránský, Cápay – Šandor, Tomčák, Hvila – Moringa, Gergel, Ručkay
    HK Skalica: Bernát (Romančík) – Janík, Drápal, Hílek, Vidovič, Soveľ, Jombík, Yakovlev, Polák – Šátek, Landrigan, Hujsa – Murtazin, Nemec, Janáč – Kotvan, Včelka, Kuba – Rajčák, Búlik, Šišolák

Rozhodčí: Čahoj, Moller – Ščurka, Hercog