Buffalo – Dallas 4:10 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Montreal – NY Rangers 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – New Jersey 2:3 (0:1 po s.n.) | Carolina – Philadelphia 1:0 (kon.) | Tampa – Vegas 3:4 (po pr.)
Boston – Edmonton 2:3 (kon.) | St. Louis – San Jose 4:2 (kon.) | Colorado – Los Angeles 2:5 (kon.)
Arizona – Nashville 4:1 (kon.) | Seattle – Ottawa 4:5 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (1:0, 0:1, 3:0) Stav série: 1:0
HC Kometa Brno
Pátek 10.03.2023, 17:30 • KV aréna Karlovy Vary • Play-off Extraligy dorostu • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dnešním duelem začíná osmifinále letošního ročníku Extraligy dorostu. Do Karlových Varů zavítají hráči dorostu Komety Brno. Oba celky čeká tvrdý boj, protože není čas na opravy. Chyby a zaváhání, které mohou hráči v základní části a v nadstavbě v dalším utkání opravit, mohou v play-off znamenat konec sezony. Osmifinále se hraje na dva vítězné zápasy. V prvním duelu jsou hostiteli hráči z týmu dorostu Energie a druhý duel se odehraje na domácím ledě Komety Brno v neděli. Případný třetí zápas se odehraje znovu v Karlových Varech v úterý 14. března. Pojďme se nyní podívat na oba osmifinalisty.

HC Energie Karlovy Vary:

Po loňské sezóně, kdy část hráčů kvůli věku odešla, doplnilo kostru týmu několik nováčků a to brankář Michal Oršulák (Třemošná), obránci Kryštof Dyk (Plzeň), Pavel Kůrka (Chomutov), Matěj Pelikán, útočníci Vojtěch Čihař (Chomutov), Jakub Galnor (Přerov), Viktor Wardas (Poruba), Pavel Kůrka (Chomutov) a Lukáš Slavík (Chomutov). O tom že nováčci skvěle zapadli, a tým si „sedl“, svědčí to, že jak základní část, tak i nadstavbu o pořadí v play-off zakončili energetici na druhém místě. V osmifinále se však vše maže a začíná se znovu od nuly. Uvidíme tedy, který z týmů odejde z dnešního zápasu vítězně.

Poslední zápas nadstavby proti Spartě energetici odehráli pouze s dvanácti hráči v poli a brankářem. Důvodem byla marodka v týmu. Energetici své hosty v úvodní třetině zaskočili a třetina skončila za stavu 2:0. Ve druhé třetině přišel Adam Ebenstreit o čisté konto díky Tomáši Jelínkovi. Toto byl jediný gól, který energetici svým hostů dovolili. Sami do konce utkání skórovali ještě třikrát.

Nejproduktivnější hráči:

Vít Záhejský 36 zápasů 67 bodů (27 + 40)
    Vojtěch Čihař 31 zápasů 46 bodů (23 + 23)
    Viktor Wardas 32 zápasů 43 bodů (18 + 25)
    Matěj Zeman 31 zápasů 38 bodů (18 +20)

Brankáři:

Adam Ebenstreit 21 zápasů úspěšnost 93,21 %
    Michal Oršulák 14 zápasů úspěšnost 90,84 %

Využití přesilových her v základní části 14,75 % a v nadstavbě 17,28 %.
    Ubránění oslabení v základní části 92 % a v nadstavbě 86,96 %
    Úspěšnost střelby v základní části 13,4 % a v nadstavbě 12,1 %

Dorost Komety Brno do osmifinálových bojů postoupil z nižší nadstavby, v níž týmy bojovaly o účast v play-off, ze třetí příčky. Brněnští dorostenci nasbírali čtyřicet jedna bodů. Hráčům Komety přitom jenom o fous unikla účast ve vyšší nadstavbě, kde týmy soupeřily o pořadí v play-off. V základní části totiž skončili se ziskem dvaceti tří bodů na pátém místě a Vítkovice na čtvrtém, tedy postupovém místě, měly dvacet pět bodů. Ačkoliv by se mohlo zdát, že když energetiky čeká soupeř z nižší nadstavby, tak mají jednoduchý los, opak je pravdou. Hráčům Komety postup do nadstavby o pořadí v play-off utekl o pár bodů. Rovněž se mohou spoléhat na silnou brankářskou dvojici, přičemž Martin Fajmon září také reprezentaci, kde si v letošní sezoně už zapsal i dvě čistá konta. Karlovarští střelci tedy rozhodně nebudou mít snadnou práci.

Hráčům Komety se poslední duel nadstavby příliš nevydařil. Na domácím ledě podlehli dorostu Motoru České Budějovice 1:4. Do utkání brněnští mladíci vstoupili velmi dobře a díky střele Adama Veselského se v osmé minutě dostali do vedení. Jenomže hráči Motoru ve čtrnácté minutě vyrovnali a do konce utkání přidali ještě tři branky, na něž mladíci z Komety nenašli odpověď. Nadstavbu tým Komety zakončil na třetím místě, když si brněnští mladíci vybojovali čtyřicet jedna bodů.

Jindřich Haberman 26 zápasů 37 bodů (20 + 17)
    Dominik Halačka 36 zápasů 29 bodů (15 + 14)
    Adam Veselský 12 zápasů 21 bodů (5 + 14)
    David Röss 33 zápasů 21 bodů (7 + 14)

Brankáři:

Martin Fajmon 19 zápasů úspěšnost 92,66 %
    Ondřej Matoušek 20 zápasů úspěšnost 92,93 %

Využití přesilových her v základní části 14,75 % a v nadstavbě 17,65 %.
    Ubránění oslabení v základní části 89,23 % a v nadstavbě 79,22 %
    Úspěšnost střelby v základní části 7,6 % a v nadstavbě 8,4 %

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Mähler (C), Kůrka, Cipko, Postl (A), Pelikán – Zeman, Poizl, Pastor (A), Čihař, Galnor, Váňa, Slavík, Záhejský, Dyk
    Trenér: Martin Gombár

HC Kometa Brno: Fajmon (Matoušek) – Vyhlídal, Jurný, Mátl, Antony, Mitro, Spanel, Zubíček – Halačka (C), Pavlík, Veselský, Habermann, Šebela, Červenka, Šichtař, Štulo, Röss, Zduba
    Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Svoboda, Turhobr – Deja, Hošťálek.

00:01

01:46
    Kotouč je za brankou energetiků.

02:04
    Postlovi nesedla rychlá přihrávka a píská se zakázané uvolnění.

02:25
    Jeden z hostů teď tvrdým hitem poslal na led Záhejského.

02:43
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Čihař – 2 min., vražení na hrazení.

03:01
    Brněnští zakládají akci od své klece.

03:25
    Mähler se dostal až do pásma, kde z kruhu poslal kotouč na spoluhráče před brankou. Jenomže kotouč projel pouze kolem čepele jeho hole.

04:50

05:00
    Oba týmy hrají hodně do těla.

05:45
    Jurný se postavil do cesty Váňovi, který mířil k brance.

06:18
    Červenka získal kotouč, ale vzápětí o něj díky Zemanovi přišel.

07:12
    Galnorova střela z kruhu se od Fajmonova betonu odrazila nad branku.

07:36
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Zduba – 2 min., sekání.

07:52
    Energetici před brankou vymysleli dobrou akci, ale jeden z bránících hráčů zabránil zakončení.

08:34
    Váňa z kruhu nastřelil betony hostujícího gólmana.

09:14
    Pelikánova dělovka od modré proletěla kolem branky.

09:40

10:02
    Červenka pálil z kruhu. Trefil Ebenstreitovu hruď odkud se kotouč odrazil zpět do hry.

11:13
    Jeden z hostů se vložil do přihrávky energetiků a po zisku kotouče se hra přesunula do pásmadomácích.

12:12
    Galnor zůstal sám před brankou a po přihrávce od spoluhráče zkoušel vystřelit přes bránící hráče.

12:13
    Pastor – 2 min., napadení.

12:52
    Energetici se vysvobozují.

13:25
    Energetici napadáním přihrávek zastavili přesilovkový kolotoč hostů a vysvobodili se.

13:58
    Zdubova rána z kruhu skončila na Ebenstreitových betonech.

14:40
    Šichtář se dostal těsně před branku, kde využil menšího zmatku a pálil. Ebenstreit do střely vložil pravý beton.

15:22
    Hra je přerušena kvůli pádu jednoho z hostů. Po chvíli se za doprovodu spoluhráčů odbelhal na střídačku.

16:46
    Jurného nahození od modré skončilo v Ebenstreitově lapačce.

17:09
    Váňa pálil z kruhu. Kotouč se odrazil od Fajmona a ten se po něm pro jistotu natáhl a přerušil hru.

17:34
    Čihař a Váňa se snažili o dorážky, ale Fajmon kotouč vykopl.

18:10
    Záhejský měl při cestě na branku společnost a díky zásahu Jurného neměla jeho střela potřebnou razanci a Fajmon kotouč přikryl.

18:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Na podruhé to vyšlo. VÍT ZÁHEJSKÝ poslal z kruhu kotouč kolem bližší tyčky do šibenice.

19:12
    Hraje se v pásmu energetiků.

19:42
    Pelikánova dělovka od modré skončila ve Fajmonově lapačce.

20:00

První třetina je za námi a ačkoliv v ní padl jen jeden gól, tak rozhodně bylo na co koukat. Oba gólmani se chvilkami docela zapotili. K vidění bylo dost osobních soubojů o kotouč a chvílemi to na ledě docela jiskřilo. Tento zápas má rozhodně parametry play-off. Další část začne zhruba v 18:14.

20:01

20:11
    Jeden z hráčů Komety zůstal po srážce s Pastorem ležet na ledě a rozhodčí to vyhodnotili jako napadení.

20:11

20:59
    hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Šebela.

22:01
    Kometa právě vstřelila branku! ADAM VESELSKÝ poslal z kruhu kotouč kolem vzdálenější tyčky do domácí klece. Asistence Jindřich Habermann a Jakub Zubíček.

23:29
    Váňa s Pastorem se přes hráče Komety neprobili k brance.

23:54
    Pavlík tváří v tvář neuspěl proti Ebenstreitovi.

24:10
    Před Ebenstreitovou brankou bylo opět živo a proto se domácí gólman natáhl a svou holí si kotouč přitáhl.

24:40
    Hosté si od mantinelu poslali kotouč před domácí klec, ale odtud ho vymetl Čihař.

26:02
    Štulo zkoušel nahození od mantinelu, ale kotouč proletěl kolem branky.

26:50
    Šichtář při cestě k brance neobelstil Postla a ten ho obral o kotouč.

27:20
    Pastor si krásně poradil s napadáním bránícího hráče a kotouč od mantinelu poslal spoluhráčům.

27:49
    Pavlík si vybojoval kotouč, ale nedostal se přes střed hřiště.

28:17
    Hru přerušuje úmyslný ofsajd Komety.

28:38
    Pavlík měl při jízdě na branku společnost a tak jeho cesta skončila až za ní a tam byl obrán o kotouč.

29:07
    Šebela – 2 min., držení.

29:33
    Zubíček vyhazuje.

30:02
    Váňova střela proletěla těsně kolem branky.

32:02
    Kotouč po teči jednoho z domácích skončil na jejich střídačce.

33:02
    Kotouč se před brankou domácí nebezpečně motal mezi bruslemi domácích i hostů, nakonec se ho ujali energetici.

33:55
    Červenka se kvůli jednomu z energetiků před jejich brankou nedostal do dobré pozice na nahrávku od spoluhráče a kotouč skončil u mantinelu.

34:28
    Zduba pálil z mezikruží. Kotouč chvilku poskakoval v Ebenstreitově náruči a ten ho vyhodil od branky.

34:28
    Mähler – 2 min., držení.

35:30
    Čihař – 2 min., krosček.

35:56
    Energetici teď prošli před svou brankou ohněm, ale vyhazují.

36:35
    Mähler vyletěl z trestné lavice a hned vyhazuje.

37:14
    Červenka z mezikruží minul branku.

37:37

38:07
    Pastor pálil z kruhu, ale Fajmon sklapl betony včas.