Buffalo – Dallas 4:10 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Montreal – NY Rangers 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – New Jersey 2:3 (0:1 po s.n.) | Carolina – Philadelphia 1:0 (kon.) | Tampa – Vegas 3:4 (po pr.)
Boston – Edmonton 2:3 (kon.) | St. Louis – San Jose 4:2 (kon.) | Colorado – Los Angeles 2:5 (kon.)
Arizona – Nashville 4:1 (kon.) | Seattle – Ottawa 4:5 (kon.)
HC Slavia Praha
3:2 (2:0, 1:1, 0:1) Stav série: 1:0
Berani Zlín
Pátek 10.03.2023, 18:15 • Zimní stadion Eden, Praha • Play-off Extraligy dorostu • Osmifinále

Z tohoto zápasu je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit zase brzo na počtenou! Hezký zbytek dne a hezký víkend. (20:49:03)

V Edenu máme dobojováno! Slavia ve třetí třetině inkasovala z hole Mikela v přesilovce, ale zbytek utkání už těsný náskok udržela, a to i při závěrečné powerplay Zlína. Slavia tak vede v sérii 1:0 na zápasy a v neděli ve Zlíne může slavit postup do čtvrtfinále.

58:54
    Kubánek zkoušel z vlastního obranného pásma trefit prázdnou bránu, ale trefil jenom zlínského obránce, který stál před ní.

Zlín nechává Kowalczyka na střídačce a zkusí to v šesti!

54:39
    Další skvělá akce domácích! Tentokrát se řítil na Kowalczyka Curran, který chtěl zlínského brankáře překonat kličkou. Kowalczyk však proti němu vytáhl skvělý zásah betonem!

53:51
    Do úniku se po špatné domluvě Zlína dostal Filip. Jeho dobrou ránu mířící do horní části brány zastavil Kowalczyk svou vyrážečkou!

52:15
    Rána jednoho z hostujících hráčů končí v ochranné síti a vhazovat se bude před Baštou.

52:02
    Domácí v plném počtu. Slavia tohle oslabení zvládla precizně.

51:23
    Do třetice sešívaní posílají puk až ke Kowalczykovi.

50:33
    A znovu vyhození až ke Kowalczykovi.

50:15
    Slavia hned na začátku oslabení vyhazuje puk za zlínskou bránu.

50:02
    Tomáš Poletín – 2 min., držení hole.

48:54
    Zpoza branky dostal přihrávku Heš. Po jeho střele ještě puk skákal v brankovišti, ale Bašta ho dokázal zalehnout a nedovolil Beranům vyrovnat skóre.

48:35
    Bašta znovu ve střehu. Tentokrát si poradil se střelou jednoho z hostujících hráčů, který střílel z předbrankového prostoru.

48:16
    Po dalším Baštově zásahu se bude vhazovat před domácí bránou.

47:22
    Zlín právě vstřelil branku! Za pouhých deset vteřin Zlín využívá přesilovku! Přesnou ranou od modré se prosadil TOMÁŠ MIKEL, jehož pokus nikdo před bránou netečoval a puk skončil až v Baštově síti. Asistence: Jakub Heš a Martin Vaculík.

47:12
    Denis Hlavička – 2 min., podrážení.

46:29
    Curran nabídl puk před úplně odkrytou bránou Matějovskému, který ho však nedokázal trefit ideálně a z této obrovské šance pro domácí nic nebylo!

45:48
    Oba týmy v plném počtu.

45:19
    Zlínu odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

44:54
    Střídání v týmu PSG Berani Zlín:
    ze hřiště odchází Marek Uherek, přichází Samuel Kowalczyk.

44:45
    Curran se u mantinelu dostal k puku a protáhl se až před zlínskou bránu, ale jeho rána byla nepřesná a k puku se tak dostali hráči Zlína.

44:02
    Kubánek při hře ve čtyřech nabruslil s pukem až do útočného pásma a střelou z pravého kruhu prověřil Uherkovu pozornost. Hostující brankář radši puk schoval pod svou rukavici.

43:48
    Danny Chludil – 2 min., hrubost.

Jan Kopřiva – 2 min., hrubost.

42:44
    Na Baštu mířila dalekonosná střela od červené čáry. Domácí brankář se ale nachytat nenechal a betonem srazil puk do rohu.

42:16
    Zakázané uvolnění Zlína vrací hru před jeho bránu.

41:16
    Kucharčíkova dobrá rána z mezikruží skončila na mantinelu za bránou.

40:49
    Útočící slávistický hráč v brankovišti a vhazuje se ve středním pásmu.

40:35
    Matějovský se řítil sám na Uherka, kterého zkoušel překonat bekhendovou kličkou. Uherek si jeho pokus mířící mezi betony pohlídal a zasáhl.

40:10
    Puk zůstal na brance Uherka a hra je přerušena. Sám zlínský gólman nevěděl, kde se skrývá puk.

40:01

Ve druhé třetině byly k vidění dva góly. Hned zkraje prostřední třetiny se trefil hostující Vaculík. Tenhle gól Zlín nabudil a snažil se najít cestu k vyrovnání, což se ale nepovedlo. Slavia pak zvýšila svůj náskok v přesilovce 48 vteřin před koncem třetiny po trefě Matějovského a stále vede o dva góly. V této fázi hry jsme viděli také několikrát hodně emocí. Třetí třetina slibuje velké drama. Třetí třetina začne přibližně ve 20:11.

40:00

39:12
    Slavia právě vstřelila branku! Také Slavia využívá přesilovku. Poletín v útočném pásmu přebral puk, a pak ho předal u druhé tyčky stojícímu ARTURU MATĚJOVSKÉMU, který trefil odkrytou část brány. Asistence: Tomáš Poletín a Maxmilian Curran.

38:43
    Nahození Chludila od modré měl v lapačce Uherek. Nechtěl ale vhazování před svou brankou, a tak rychle vyklepal puk z rukavice a poslal ho svým spoluhráčům do hry.

38:04
    Tadeáš Schmied – 2 min., vražení na hrazení.

36:59
    Chludil vjel do pásma a postrčil puk doleva Hlavičkovi. Jeho následná rána skončila Uherkovým zásahem.

36:40
    Znovu ofsajd Beranů a další vhazování ve středním pásmu.

36:11
    Zlínu odpískán ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

35:30
    Kubánek ze strany vypálil a gólman Uherek po puku skočil a ukryl ho pod lapačku. Následně ještě vznikla menší potyčka, ale tu rozhodčí včas utnuli.

34:55

34:32
    Puk skončil mimo hrací plochu. Bude se vhazovat před zlínskou bránou.

34:19
    Chludil dostal od Hlavičky hezkou nahrávku do prostoru před bránou, ale svou střelou posléze bránu minul.

33:30
    Curran se v mezikruží opřel do puku, ale trefil jenom plexisklo za bránou Uherka.

32:55
    Jakub Heš – 2 min., podrážení.

31:54
    Odpískán úmyslný ofsajd Slavie. Vhazuje se před bránou Zlína.

30:54
    Kosova střela skončila v ochranné síti nad brankou Bašty. Právě před slávistickou brankou se nyní bude vhazovat.

29:52

29:44
    Curran pálil zleva. Uherek si jeho ránu našel a schoval puk mezi betony. Vhazuje se před Uherkem.

28:54
    Po pokusu Grebeníčka zůstal kotouč volně na brankovišti. Zlínští beci ho včas odehráli mimo nebezpečí.

27:52
    Jan Kopřiva – 2 min., faul kolenem.

26:55
    Ofsajd nyní odpískán také Zlínu. Buly ve středním pásmu.

25:56
    Filip zůstal sám v předbrankovém prostoru, ale svou střelou bránu jen těsně minul.

25:30
    Domácím odpískán při přechodu útočného pásma ofsajd. Buly proběhne ve středním pásmu.

25:01
    Po dalším Uherkově zásahu se vhazuje před brankou Beranů.

23:52
    Slavia poslala puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Jonáše Bašty.

23:05

22:30
    Zlín nyní vyhodil puk až za bránu Bašty.

21:58
    Kubánek se na modré čáře opřel do puku. Uherek ale s jeho ránou neměl problém a puk sebral do své lapačky. Buly před zlínskou brankou.

21:05
    Alex Nesrsta – 2 min., sekání.

20:52
    Zlín právě vstřelil branku! Zlínská kombinace v přesilovce přináší Beranům ovoce v podobě snížení! Mikel nabil na pravý kruh MARTINU VACULÍKOVI, který poté tvrdou ranou trefil místo u vzdálenější Baštovy tyčky. Asistence: Tomáš Mikel a Jakub Heš.

20:21
    Maxmilian Curran – 2 min., krosček.

20:01

Zpět na ledě už jsou rozhodčí, následováni oběma týmy. Začátek druhé třetiny se blíží.

Po první třetině mají k prvnímu bodu v sérii blíže domácí, kteří zatím vedou 2:0. Slavia měla skvělý start do utkání, když se v 5. minutě při oslabení 3 proti 5 trefil z úniku Curran. Na jeho gól navázal o tři minuty později tvrdou ranou obránce Kubánek, a tak do šaten odchází zatím spokojenější svěřenci Ladislava Slížka. Zlín si také pár příležitostí vytvořil, ale zatím naráží na skvěle chytajícího Jonáše Baštu v brance domácích. Uvidíme, co nám přinese druhá část hry. Druhá třetina začne zhruba v 19:21.

20:00

19:41
    Curran našel křižným pasem na druhé straně pásma Grebeníčka, ale jeho pokus Uherek vykryl.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:40
    Kos se řítil úplně sám na Baštu. Domácí brankář předvedl skvělý zákrok a vyrazil puk holí nad bránu.

17:45
    Filip se vytočil zpoza brány a chtěl zasunout puk za jeho beton. Uherek ale celou situaci zvládl a zasáhl betonem.

16:37
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Buly před bránou Uherka.

16:14
    Chludil z otočky vypálil z mezikruží, Uherek vyráží jeho pokus špičkou betonu.

15:31
    Po zakázaném uvolnění Slavie se vhazuje před brankou Bašty.

15:20
    Filip teď čistým hitem dohrál před Baštovou bránou jednoho z protihráčů.

14:30
    Curran hledal zpětnou nahrávkou zpoza brány Grebeníčka, ale s jeho pokusem si Uherek dokázal poradit.

13:32
    Další střela na Baštovu bránu. Domácí brankář zasáhl lapačkou.

13:20
    Icing Beranů. Hra se stěhuje zpátky před Uherka.

13:05
    Zlínský gólman znovu v permanenci. Další buly před jeho bránou.

12:57
    Uherek přikryl puk mezi betony po ráně jednoho z domácích od modré a zasahuje.

12:23
    Bašta má na své pažbě další zásah, bude se vhazovat před jeho klecí.

11:13
    Pšenička pálil z mezikruží a jeho střela trochu nadělala problémy Uherkovi, který ale nakonec s problémy dokázal puk vyrazit do rohu.

10:32

10:10
    Uherek má další zásah, když ukryl puk mezi své betony. Bude se vhazovat před brankou Zlína.

10:05

09:27
    Lorenz chtěl od levého mantinelu poslat puk na bránu, ale do rány mu vložil hůl jeden z hostujících beků, který ztečoval puk do ochranné sítě. Buly před brankou Beranů.

08:32
    Martin Vaculík – 2 min., sekání.

08:16
    Domácí vyhazují puk až za zlínskou branku.

08:05
    Petr Labuzík – 2 min., podrážení.

07:48
    Další Baštův zásah vrací hru před jeho branku, kde se bude vhazovat.

07:02
    Slavia právě vstřelila branku! Sešívaní zvyšují svoje vedení. Po pěkné kombinaci v útočném pásmu vybídl Matějovský nahrávkou ke střele zleva ALEXE KUBÁNKA, který rychlou střelou propálil Uherka. Asistence: Artur Matějovský a Tomáš Poletín.

06:46
    Ve dvou velkých šancích neuspěl domácí Filip. Jeho první ránu vyrazil Uherek betonem a stejným způsobem si pak poradil i s dorážkou.

05:10
    Po zákroku Bašty se bude vhazovat před domácí brankou.

04:52

04:48
    Domácí ve čtyřech.

04:14
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia se dostává do vedení! Při oslabení 3 proti 5 se podařilo puk vyhodit Chludilovi. Kotouč se dostal přímo do jízdy MAXMILIANU CURRANOVI, který svůj únik zakončil přesnou ranou pod horní tyč. Asistence: Danny Chludil.

03:40
    Bašta vytáhl další důležitý zásah. Buly proběhne před jeho brankou.

03:25

02:52
    Nikolas Filip – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

02:48
    HL – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Štěpán Grebeníček.

02:36

02:12
    Z předbrankového prostoru nebezpečně pálil Ciolek, ale Uherek jeho pokus vyrazil.

01:25
    Jan Kopřiva – 2 min., sekání.

01:12
    Další ránu obstaral od modré Mikel, ale jeden z domácích hráčů přizvedl puk do ochranné sítě.

00:59
    Heš pálil z pravého kruhu. Bašta ale lapil puk do své lapačky.

00:36
    Artur Matějovský – 2 min., hákování.

00:11
    Hned na úvod zasahuje gólman Uherek, který má puk ve své rukavici.

00:01

Oba týmy už přichází na led, utkání co nevidět vypukne.

Začátek utkání se tady v Edenu možná o pár minut protáhne, neboť při úpravě ledové plochy byly drobné problémy s rolbou. Oby týmy už jsou na ledě a probíhá rozbruslení.

HC Slavia Praha: Bašta (Nováková) – Lorenz, Pšenička, Ciolek, Kubánek (A), Skyba, Labuzík, Marek – Hlavička, Chludil (C), Tittl, Poletín (A), Matějovský, Havlíček, Filip, Kucharčík, Grebeníček, Curran
    Trenér: Ladislav Slížek

PSG Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Schmied, Uřičář, Mikel, Lukaštík (A), Řezníček, Mořkovský, Kotala – Pešák, Plšek, Pečner, Holba, Nesrsta, Kos, Kopřiva, Heš (A), Klimek (C), Vaculík
    Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Bejček, Čáp – Kučera, Gregar.

Zdravím všechny hokejové fanoušky! V Extralize dorostu startuje play-off. My se zaměříme na osmifinálovou sérii mezi Slavií a Zlínem. Série na dvě vítězná utkání startuje právě v Edenu. Slávisté si zajistili účast v osmifinále z 5. pozice, Zlín skončil sice poslední, 12., ale i tak bude v play-off. Slávisté mají na zápasy se Zlínem dobré vzpomínky, protože v nadstavbové části je dvakrát porazili. Nejprve ve 2. kole nadstavby porazili Berany v Edenu 8:2 a ve 14. kole v lednu pak na ledě Zlína zvítězili svěřenci trenéra Slížka 9:3. V posledním nadstavbovém kole padla Slavia na ledě plzeňské Škody těsně 1:2. Zlínu také poslední kolo nadstavby nevyšlo, když doma Berani nestačili na Mladou Boleslav poměrem 1:2. Favoritem této série by měli být Pražané, ale jak víme, play-off může být úplně jiné. Nejproduktivnějším hráčem sešívaných je útočník Tomáš Poletín, který ve 36 utkáních nasbíral 53 bodů (27+26) a je zároveň i nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnějším bekem sešívaných je pak Denis Ciolek, který odehrál 35 zápasů a nasbíral 26 bodů (4+22). Mezi Berany je nejproduktivnějším hráčem útočník Jakub Heš, který ve 34 zápasech nasbíral 42 bodů (13+29). Nejlepším střelcem je ale útočník Martin Vaculík, který si připsal ve 28 zápasech 24 branek, ke kterým přidal ještě 13 asistencí. Mezi obránci je tím nejproduktivnějším Tomáš Mikel, který v 18 utkáních posbíral 12 bodů (3+9). Úvodní buly bude na Zimním stadionu Eden vhozeno v 18:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Mateo

Branky a nahrávky: 5. Curran (Chludil), 8. Kubánek (Matějovský, Poletín), 40. Matějovský (Poletín, Curran) – 21. Vaculík (Mikel, Heš), 48. Mikel (Heš, Vaculík)

Berani Zlín: Uherek (45. Kowalczyk) – Schmied, Uřičář, Mikel, Lukaštík (A), Řezníček, Mořkovský, Kotala – Pešák, Plšek, Pečner, Holba, Nesrsta, Kos, Kopřiva, Heš (A), Klimek (C), Vaculík

Rozhodčí: Bejček, Čáp – Kučera, Gregar