Topoľčany – Skalica 4:3 (kon.) | Žiar nad Hronom – Pov. Bystrica 2:4 (kon.)
4:3 (2:1, 1:2, 1:0) Stav série: 2:1
HK Skalica
sk Pátek 10.03.2023, 18:00Slovenská hokejová liga predkolo play-off • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

O 18:00 sa začína tretí zápas predkola play-off Tipos SHL, v ktorom Topoľčany hostia Skalicu.

Stav v sérii je vyrovnaný 1:1. V prvom dueli zvíťazila Skalica vysoko 7:2, Landrigan zaznamenal štyri kanadské body za dva góly a dve asistencie. Jeden z gólov strelil z trestného strieľania. Ďalšie stretnutie dopadlo v prospech Topoľčian, ktoré vyhrali tiež vysokým rozdielom 5:1. Ich tretí útok Šándor, Tomčák, Hvila sa postaral o štyri presné zásahy.

Úvodné zostavy:

HC Topoľčany: Kompas (Vojvoda) – Dosek, Urban, Dúžek, Bystričan, Sedlák, Valent, Laurenčík, Štec – Piačka, Valent, Plokhotnik – Vybíral, Stránský, Cápay – Šandor, Tomčák, Hvila – Moringa, Gergel, Ručkay

HK ESMERO Skalica: Bernát (Romančík) – Janík, Drápal, Hílek, Vidovič, Soveľ, Jombík, Yakovlev, Polák – Šátek, Landrigan, Hujsa – Murtazin, Nemec, Janáč – Kotvan, Včelka, Kuba – Rajčák, Búlik, Šišolák

Rozhodca: Čahoj, Moller – Ščurka, Hercog.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:46
    Šándor bol zasiahnutý do tváre, hra je prerušená, vhadzuje sa v strednom pásme.

02:34
    Landrigan strieľal bránku netrafil. Zápas sa zatiaľ iba rozbieha.

03:59
    Ručkay vošiel s pukom do útočného pásma, chvíľu váhal, potom vystrelil príklepom, Bernát nadvakrát zasiahol.

04:18
    Topoľčany dali gól!
    Strelu od mantinelu Bernát vyrazil, za bránou sa puku ujal Vybíral, prihral pred bránu, kde puk prešiel cez viacerých hráčov až medzi kruhy na úplne voľného PETRA ŠANDORA, ktorého strela bekhendom prekĺzla za Bernáta.
    Asistencie: Vladimír Vybíral, Peter Valent

05:37
    Landrigan nahodil puk na bránu od mantinelu, ten skončil na Bystričanovi, Kompas zasahovať nemusel.

08:09
    Brankári momentálne nemajú žiadnu prácu, hráči bojujú medzi sebou.

08:45
    Kombinácia Skaličanov, Hujsa bekhendom posielal puk Landriganovi, ten z prvej zblízka minul priestor troch žrdí.

09:17
    Strelu Cápaya z pravého krídla skryl Bernát v lapačke a prerušil hru.

10:19
    Šandor neprešiel stredným pásmom, bol pritlačený na mantinel presne vmieste, kde sa nachádzal aj čiarový rozhodca, ktorý to schytal tiež.

11:38
    Skaličania majú obrovské problémy dostať sa do útočnej tretiny, skúšajú to všetkými možnými spôsobmi.

12:18
    Strela Valenta od modrej čiary bola tečovaná na ochrannú sieť.

13:03
    Skalica dala gól!
    Strelu Landrigana Kompas neudržal, pred jeho bránou vznikla skrumáž, najlepšie sa zorientoval MICHAL ŠÁTEK a dostal puk za bránkovú čiaru.
    Asistencie: Martin Hujsa, Conor Landrigan

15:03
    Plokhotnik síce kľučkoval, ale bolo mu to málo platné, Tomčák potom nastrelil puk do útočného pásma.

15:43
    Hílek a Urban si vymieňali názory pri mantineli, ale do bitky to nevyústilo. Na trestnú lavicu však pôjdu.

17:47
    Laurenčíkova strela bez prípravy z ľavého kruhu vôbec nebola zlá, mierila popod vyrážačku, ale Bernát si dal pozor.

18:17
    Vidovič – 2 min., nedovolené bránenie.

19:08
    Topoľčany idú v závere prvej tretiny do vedenia, využívajú presilovú hru. Asistenciu si pripisuje Valent, ktorý krížnou prihrávkou od ľavého mantinelu našiel presne hokejku HENRICHA RUČKAYA, ktorému strela z prvej náramne sadla a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.
    Asistencie: Peter Valent, Jozef Tomčák

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina sa skončila, Topoľčany vyhrávajú nad Skalicou 2:1.
    Druhá tretina sa začne o 18:57.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

22:04
    Prihrávka z bránkovej čiary medzi kruhy, Bernát výborne zakročil pravým betónom.

22:45
    Landrigan nezakončoval v ideálnej pozícii, zakončoval iba jednou rukou, Kompas nemal problém zasiahnuť.

22:51
    Štvrtá formácia Skalice si vytvorila niekoľko šancí, napokon strieľa aj vyrovnávajúci gól! KRISTIÁN RAJČÁK vystrelil spomedzi kruhov, Kompas jeho strelu s námahou zneškodnil a vyrazil, no puku sa za bránou znova zmocnil Rajčák, nastrelil ho na bránu a nejakým spôsobom sa puk dostal dnu.
    Asistencia: Ondrej Šišolák

24:56
    Skalica naďalej útočí, Drápal sa snažil nachytať Kompasa strelou na bližšiu žŕdku, tú si však topoľčiansky gólman dobre postrážil.

27:10
    Hra sa na chvíľu presunula ku Kompasovi, Topoľčany ale puk posielajú na druhú stranu klziska.

28:00
    Skaličania teraz kombinujú v útočnom pásme, akoby hrali presilovku.

28:29
    Cápay potiahol puk do hĺbky pásma, spätnou prihrávkou sa snažil nájsť v druhej vlne Šandora, k tomu ale rýchlo pristúpil brániaci hráč a znemožnil mu zakončenie.

28:46
    Veľmi tvrdý hit od Doseka, ktorý poslal Hujsu nešetrne na mantinel, ten sa našťastie rýchlo pozviechal, ale vyzeralo to hodne nepríjemne.

28:46
    Dosek – 2 min., vrazenie na mantinel.

Landrigan – 2 min., hrubosť.

30:23
    Súhra Skaličanov vyústila v strelu zblízka, ale tá mierila presne do Kompasa, ktorý puk vytesnil betónmi.

30:45
    PETER VALENT vystrelil od modrej čiary a Bernát inkasuje! Cez cloniaceho Plokhotnika nič nevidel. Topoľčany znova vedú, tentokrát 3:2.
    Asistencia: Vladimír Vybíral

33:40
    Hvila zasekol puk, vypichol mu ho ale Janík.

34:23
    Obrovská šanca pre Topoľčany! Vybíral dostal prihrávku od Stránského pred bránku, sám zoči voči Bernátovi však zlyhal, mieril do stredu brány, Bernát bol na mieste.

35:26
    Ručkay – 2 min., držanie.

35:55
    Netrvalo dlho a Skalica vyrovnáva na 3:3! Janáč prihral na os klziska FILIPOVI VIDOVIČOVI a ten strelou švihom z prvej našiel voľné miestečko pri ľavej žŕdke Kompasovej brány.
    Asistencie: Patrik Janáč, Marat Murtazin

37:02
    Nepríjemná strela Hujsu, Šátek bol pripravený dorážať, ale Kompas udržal puk vo výstroji.

37:51
    Janáč nastreľoval puk z uhla, Kompas opäť hru prerušil.

38:15
    Nebezpečná strela Piačku, Bernát puk vyrážal ramenom.

38:48
    Murtazin nabil do druhej vlny na modrú Soveľovi, ten ale nemieril presne.

39:25
    Včelka – 2 min., napadnutie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V záverečnej minúte druhej tretiny Topoľčany početnú výhodu nevyužili, budú v nej pokračovať na začiatku tretej tretiny, ktorá sa začne o 19:52. Priebežné skóre medzi Topoľčanmi a Skalicou je nerozhodné 3:3.

Štart tretej tretiny sa o kúsok posúva, nakoľko ľadová plocha ešte nestihla zamrznúť.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:38
    Hvilovu bombu Bernát vyrazil pred seba, mal odkrytý výhľad.

41:31
    Ručkay sa snažil predrať do zakončenia, čo sa mu aj podarilo, ale koncovka nebola ideálna.

42:23
    Rajčák nastrelil puk na zadný mantinel a jeho formácia odchádza striedať.

42:50
    Šátek skúsil šťastie z ostrejšieho uhla, ale Kompas bol pripravený, puk mu skončil na hrudi.

44:16
    Po zakázanom uvoľnení Topoľčian sa bude vhadzovať pred Kompasom.

45:02
    Topoľčany v brejku, Vybíral prihrával dozadu na spoluhráča, ktorého pokus bol zrazený, Vybíral sa potom ale sám dostal do koncovky a bola z toho slušná šanca.

47:10
    Kotvan obišiel s pukom bránku, vystreliť sa neodvážil, prihral na modrú Včelkovi, ktorého strelu ukryl Kompas v lapačke.

48:39
    Hujsa – 2 min., sekanie.

48:56
    Valentova strela z ľavého kruhu trafila iba cloniaceho Ručkaya do stehna, puk skončil na ochrannej sieti.

49:50
    Skalica sa dobre bráni, oslobodila sa.

51:36
    Šátek zaviezol puk do útočnej tretiny, ale Hujsa ho na zadnom mantineli nezískal. Topoľčany podnikli protiútok, Stránský bol čisto odzbrojený.

52:29
    Hráči Topoľčian si prihrávali v útočnom pásme, ale nebolo to v nebezpečnom priestore, zadovku Tomčáka potom Skaličania prečítali.

54:07
    Landrigan vyviezol puk z vlastného obranného pásma až do útočného, no potom bol čistým bodyčekom odstavený.

54:52
    Päť minút aj niečo do konca tretej tretiny a Topoľčany znova vedú! Prvá strela ešte skončila na hráčoch pred bránkou, no následný pokus VLADIMÍRA VYBÍRALA si už našiel cestu do siete.

55:35
    Hvilovo nastrelenie skončilo v Bernátovej lapačke, ktorý si zákrok vychutnal.

55:48
    Valent – 2 min., hrubosť.

Včelka – 2 min., hrubosť.

57:04
    Topoľčany majú momentálne hru pod kontrolou, Skalici sa nedarí dostať do útočného pásma.

58:02
    Skalica stiahla Bernáta z brány, skúša to so šiestimi korčuliarmi.

Oddychový čas pre tím HK ESMERO Skalica.

58:24
    Hujsovu strelu od modrej z prvej Kompas zachytil.

58:48
    Ručkay sa zo stredného pásma pokúšal trafiť prázdnu bránu, trafil ale skalického hráča.

59:00
    Ďalšia Hujsova strela končí v lapačke domáceho brankára.

59:47
    Postavenie Včelku v bránkovisku, vhadzovať sa bude v strednom pásme, Včelka vehementne protestuje a je vylúčený.

59:47
    Včelka – 2 + 10 + DKZ, nešportové správanie.

Topoľčany sa radujú, dnes zdolávajú Skalicu 4:3 a v sérii sa ujímajú vedenia 2:1. (20:33:43)

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 5. Šandor (Vybíral, Valent), 20. Ručkay (Valent, Tomčák), 31. Valent (Vybíral), 55. Vybíral – 14. Šátek (Hujsa, Landrigan), 23. Rajčák (Šišolák), 36. Vidovič (Janáč, Murtazin)

HK Skalica: Bernát (Romančík) – Janík, Drápal, Hílek, Vidovič, Soveľ, Jombík, Yakovlev, Polák – Šátek, Landrigan, Hujsa – Murtazin, Nemec, Janáč – Kotvan, Včelka, Kuba – Rajčák, Búlik, Šišolák

Rozhodčí: Čahoj, Moller – Ščurka, Hercog