Žižkov – Benešov 2:1 (kon.) | Pardubice B – Přepeře 0:0 (kon.) | Ústí n. L. – Hr. Králové B 0:1 (kon.)
Kolín – Zápy 1:0 (kon.) | Živanice – Jablonec B 1:1 (kon.) | Velvary – Chlumec n/C 2:1 (kon.)
SK Sparta Kolín
1:0 (0:0)
SK Zápy
Sobota 18.03.2023, 10:30 • Brankovická 1216, Kolín • Česká fotbalová liga (B) • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

SK Sparta Kolín: Přibyl – Štancl, Hakl, Veselý, Breda, Vondráček (C), Sodoma J., Routek, Čapek, Neuberg, Valenta
    Náhradníci: Soukup, Sodoma O., Šnajdr, Snížek, Soběslav, Hurt

SK Zápy: Měsíček – Pardubský, Duben (C), Růžek, Woitek, Jelínek, Kavalír, Petrlák, Kocourek, Khrolenok, Matějka
    Náhradníci: Durov, Eliáš, Dočekal, Jelínek, Tarasiuk, Tvaroh, Kubů.

Oba celky už nastupují na hrací plochu, za několik minut začínáme.

1

1
    Hosté začali aktivně, balon vyvezl Kocourek, na vápně ještě zkoušel v těžké pozici zakončovat Jelínek. Domácí se ubránili.

2
    Routek si narazil o střední zálohu, ale balon do náběhu pak nedostal ideální.

4
    Domácí teď hořeli ve vlastním vápně, nakonec po dlouhém autu hostujícího celku odkopli balon do bezpečí.

5
    Protiútok po pravém křídle se Kolínu nepovedl.

5
    Routek zkoušel centr na penaltu, tam byl jen hostující brankář.

6
    Jiří Sodoma se po nákopu spoluhráčů neprosadil proti přesile, domácí však zůstávají u balonu.

7
    Domácí teď konsolidovali hru a nepouští Zápy k balonu. Zatím se ale drží daleko od branky, po kombinaci na levém křídle teď na vápně neuspěl Breda.

8
    Teď ale nebezpečně zahrozili hosté. Po rychlém brejku se na středu útočné řady uvolnil Khrolenok, dostal balon za obranu, domácí gólman však stačil skvěle vyběhnout a balon odpálit do autu.

10
    Kombinace hostů na levém křídle skončila nepovedenou přihrávkou do autu.

11
    Jelínek poslal nápaditou průnikovku na Petrláka. Ten byl faulován přibližně 25 metrů od branky, odkud budou hosté zahrávat přímák.

12
    Centr do vápna nevypadal nebezpečně, než Matějka překvapivě dokázal hlavičkovat na zadní tyč. Přibyl se po balonu natahoval marně, avšak naštěstí pro domácí míč skončil metr vedle tyče.

14
    Jiří Sodoma se zajímavě uvolnil na vápně, míč ovšem dostal do ofsajdu.

15
    Woitek skvěle viděl na levé lajně Matějku, kterého vysunul dlouhým autovým vhazováním. Domácí Routek hasil situaci riskantním faulem, který mohl být určitě na žlutou kartu.

16
    První standardka taky pro domácí, centr z pravé strany ale nic nepřinesl.

17
    Tohle bude poměrně nebezpečný přímák pro hosty. Pět metrů za vápnem byl faulován Petrlák, míč si staví Kavalír.

18
    Kavalír to hezky zkusil střelou na levou šibenici, balon mířil metr od pravé tyče Přibyla.

20
    Hosté jsou dál aktivnější, Kolín nakonec spasil až útočný faul Petrláka.

22
    Kolínu se vůbec nedaří kombinovat. Hakl ztratil jednoduše balon a do protiútoku se hnal Kavalír. Domácí záložník chybu napravil důrazným čistým zákrokem.

25
    Na výlet do útočné poloviny se po delší době dostali taky domácí. Breda vybojoval aut, který Kolín poslal dlouhým hodem až do vápna, odkud Zápy odvrátily.

26
    Vondráček byl tvrdě doražen soupeřem, bude to přímák pro domácí.

26
    Centr Čapka skončil jen v rukavicích brankáře Měsíčka.

26
    Po následném rychlém protiútoku hostů musel situaci znovu hasit odkopem domácí brankář.

27
    První roh zápasu bude za hosty rozehrávat Kavalír.

29
    Tohle už z domácí strany konečně vypadalo poměrně nebezpečně, po výborné přihrávce Veselého musel před dotírajícími útočníky zachránit situaci brankář Měsíček.

32
    V posledních minutách sledujeme na hřišti spíše boj než fotbal. Teď byl na středu poloviny tvrdě faulován domácí Neuberg, i když hosté mají opačná názor.

34
    Krkolomnou kombinaci Kolína skončil zakončit z vápna střelou Sodoma, rána však byla zblokovaná. Následně byl po odrazu faulován domácí kapitán Vondráček a bude z toho zajímavý přímý kop z dvaceti metrů. Exekuce se ujme Breda.

35
    Střela Bredy ale byla hodně nepovedená, skončila pět metrů nad brankou.

36
    Teď se kombinace příliš nedaří ani hostujícímu celku, takže moc fotbalové krásy v posledních okamžicích nesledujeme.

38
    Kavalír šikovně obešel dva protihráč a pak uháněl sám na domácího stopera Neuberga. Ten si zkušeně počkal, Kavalíra vystál a balon následně skončil v autu. Roh pro hosty.

39
    Rohový kop domácí odvrátili, navíc po útočném faulu Záp získali klid.

40
    Domácím hráčům se teď nelíbil už několikátý verdikt sudího, což si rozhodčí nenechal líbit a za řeči „odměnil“ Čapka žlutou kartou.

42
    Khrolenok šikovně pustil balon na Petrláka, který se ocitl poměrně ve velké šanci mezi velkým a malým vápnem. Bohužel pro hosty napálil balon jen do nohy jednoho z bránících hráčů.

43
    Hosté teď promrhali několik dobrých příležitostí, dlouhou dobu se pohybovali ve vápně, nedokázali však ani jednou vystřelit na brankáře Přibyla.

44
    Těsně před přestávkou je tady ještě jeden přímák pro hosty, který přibližně ze třiceti metrů rozehraje Kavalír.

45
    Přibyl si skvěle našel míč ve vzduchu a nebezpečí zažehnal.

45

První poločas žádnou branku nepřinesl, neviděli jsme ani příliš větších šancí. Aktivnější byli určitě hostující hráči, kteří si vytvořili několik zajímavých náznaků, ty ale zatím stačí hasit domácí obrana, případně pak brankář Přibyl.

Druhý poločas začne přibližně v 11:35.

46

47
    Domácí chtěli hned po přestávce změnit obraz hry a vydali se do útoku, zastavil je útočný faul.

48
    Duben odhlavičkoval nebezpečný centr domácích, bude to roh.

49
    Situace se po rohu zopakovala, další roh.

50
    Kolín právě vstřelil branku! Tlak domácího celku přináší ovoce. Po druhém rohu Kolína napřáhl z vápna k parádní ráně Valenta. Měsíček stačil balon ještě vyrazit, pouze ale k volnému JIŘÍMU VONDRÁČKOVI, který pohodlně doklepl do prázdné branky.
    50. VONDÁČEK - 1:0

52
    Hostující tým je dál poměrně v šoku, po prvním poločase, ve kterém byl lepším týmem, je toto studená sprcha.

53
    Kolín dál vysoko napadá a nepouští Zápy přes polovinu.

53
    Až teď Zápy vyvezly balon. Khrolenok si šikovně zasekl balon na vápně, následná střela levačkou však skončila vysoko nad.

55
    Hosté poslali v krátkém časovém horizontu do vápna několik centrů, všechny stačil pochytat brankář Přibyl.

56
    A teď se Zápy provinily útočným faulem.

58
    Kavalír rozehrál přímák z levé strany nepovedeně jen do zdi. Následně hosty zastavil další útočný faul.

59
    Domácí kapitán Vondráček teď dostal bolestivě naloženo od protihráče, avšak byl to nezaviněný střet. Kolín bude zahrávat standardku, zatímco Vondráček se jen těžce zvedá.

60
    Centr dokázala hostující obrana odvrátit, poté domácí zahráli balon do autu.

62
    Woitek se prosmýkl mezi protihráči, následně byl faulován. Je tady přímý kop z levého křídla.

63
    Žlutá karta pro tým SK Sparta Kolín (Sodoma J.).

65
    Také Woitek teď musel na levé lajně zatáhnout za záchrannou brzdu a je z toho zasloužená žlutá karta.

67
    Domácí vybojovali další roh z pravé strany, zahrávat ho bude Čapek.

68
    Nadějný brejk po ose Petrlák, Matějka už nedokázal nikdo ze spoluhráčů doplnit, domácí se ubránili.

69
    Vondráček skvěle vyvezl balon a skvělou přihrávkou levačkou našel za obranou Jiřího Sodomu. Vypadalo to, že domácí útočník byl stažen rukou k zemi, rozhodčí měl ale jiný názor. Lavička Kolína bouří vztekem.

70
    Domácí trenér vidí za protesty žlutou kartu.

72
    Střídání v týmu SK Sparta Kolín:
    ze hřiště odchází Breda, přichází Šnajdr.

73
    Po faulu u levé lajny bude do vápna centrovat Routek.

73
    Akce skončila střelou z velké dálky vysoko nad, u balonu jsou hosté.

75
    Domácí zatím nepouští Zápy do žádného tlaku, v posledních minutách je ale také trápí vlastní nepřesnosti v rozehrávce.

76
    Po centru Jelínka odvrací Vondráček jen na roh.

76
    Domácí dokázali kratší centr odvrátit daleko od branky.

77
    Tohle bude velice nebezpečný přímák pro hosty, který rozehraje Kavalír z levé strany velkého vápna.

78
    Dobrý centr Kavalíra hlavičkoval do poloprázdné branky Matějka, střídající Šnajdr stačil balon ještě skvěle zblokovat! To byla velká příležitost na vyrovnání.

79
    Střídání v týmu SK Zápy:
    ze hřiště odchází Khrolenok, přichází Eliáš.

79
    ze hřiště odchází Matějka, přichází Dočekal.

79
    ze hřiště odchází Kocourek, přichází Jelínek J.

80
    ze hřiště odchází Kavalír, přichází Tarasiuk.

83
    ze hřiště odchází Čapek, přichází Sodoma O.

83
    ze hřiště odchází Valenta, přichází Soběslav.

84
    ze hřiště odchází Petrlák, přichází Kubů.

85
    Tlak hostů se stupňuje, zatím z toho však není žádná větší šance.

86
    A teď navíc zahrál jeden z hostujících hráčů nešikovně rukou pár metrů za vápnem. Kolín se určitě pokusí pojistit své vedení.

87
    Exekuce se ujal domácí kapitán Vondráček. Střela to byla dost povedená, míč navíc ještě lehce přizvedla zeď a brankář Měsíček s vypětím všech sil vyrazil.

88
    Zápy se vůbec nemohou dostat před branku, jejich nákopy postrádají nápaditost a domácí beci v pohodě odvrací.

89
    Teď však přeci jen jeden z nákopů propadl na Jana Jelínka. Ten se na vápně nerozpakoval a halfvolejem zkusil překvapit Přibyla na zadní tyči. Střela to nebyla špatná, bohužel pro hosty se ale točila směrem od tyčky.

90
    ze hřiště odchází Sodoma J., přichází Snížek.

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90+2
    Žlutá karta pro tým SK Sparta Kolín (Šnajdr) a pro tým SK Zápy (Pardubský) po vzájemné potyčce u lajny.

90+3
    Domácí zatím skvěle brání a hosté se nemohou k ničemu dostat.

90+4

A je tady konec. Domácí tým toho sice v první půli moc nepředvedl, jenže do druhé části nastoupil s úplně jiným elánem. V 50. minutě navíc dostal Kolín do vedení kapitán Vondráček a po zbytek poločasu už si domácí výhru v poklidu pohlídali. Nakonec tak zaslouženě berou tři body.

Ode mě je to pro dnešek vše, mějte hezký zbytek víkendu. (12:26:57)