Pittsburgh – Ottawa 1:2 (kon.) | Detroit – Florida 2:5 (kon.) | Colorado – Chicago 5:0 (kon.)
Edmonton – San Jose 5:4 (po pr.) | Los Angeles – Calgary 8:2 (kon.)
konec
Los Angeles Kings
8:2 (4:0, 2:1, 2:1)
Calgary Flames
Úterý 21.03.2023, 03:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL • . kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
  55:51 Carl GRUNDSTRÖM - 8:2
   
  55:51
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Po chybě hostů na útočné modré se domácí hokejisté dostali do protiútoku dvou na jednoho, kde Kupari nahrál na levou stranu CARLU GRUNDSTRÖMOVI, jenž se poté trefil parádně nad rameno Vladaře. Asistence: Rasmus Kupari.
  52:31 Mikey ANDERSON - 7:2
   
  52:31
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Kings využívají přesilovou hru! Arvidsson poslal puk do levého kruhu Danaultovi, jenž ihned křižně nahrál MIKEYMU ANDERSONOVI, jenž se svou střelou chvíli počkal a poté poslal touš do vzdálenější šibenice hostující klece. Asistence: Philipp Danault, Viktor Arvidsson.
  49:01 Noah HANIFIN - 6:2
   
  49:01
  Calgary právě vstřelilo branku!
  Hanifin zvládl souboj u mantinelu a následně nahrál k bráně Colemanovi, který se pokoušel zasunout touš za Copleyho, ale to nevyšlo, a tak se touš odrazil před brankáře LA, kam dojížděl NOAH HANIFIN, jenž ho v pádu dokázal dostat do domácí klece. Asistence: Blake Coleman.
  32:44 Adrian KEMPE - 6:1
   
  32:44
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Tak to je solidní nářez domácích hráčů. Byfield poslal pas na útočnou modrou ADRIANU KEMPEMU, který si poté s pukem najel do pravého kruhu, kde vystřelil zpoza obránce a jeho střela zaletěla přesně do bližší šibenice hostující klece. Asistence: Byfield, Drew Doughty.
  28:17 Adrian KEMPE - 5:1
   
  28:17
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Králové si berou zpět své čtyřbrankové vedení! Edler z vlastního obranného pásma vyslal parádní pas na útočnou modrou ADRIANU KEMPEMU, který poté jel sám na Markströma, jehož překonal střelou mezi jeho ruku a tělo. Asistence: Alexander Edler, Sean Walker.
  20:34 Tyler TOFFOLI - 4:1
   
  20:34
  Calgary právě vstřelilo branku!
  Flames využívají přesilovou hru! Tak to byla obrovská chyba zkušeného obránce Doughtyho, kterého za bránou LA obral o touš Backlund, a ten se poté odrazil k Lindholmovi, jenž na nic nečekal a ihned přihrál mezi kruhy TYLERU TOFFOLIMU a pohotová střela skončila za zády Copleyho. Asistence: Elias Lindholm, Mikael Backlund.
  15:46 Viktor ARVIDSSON - 4:0
   
  15:46
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Kings využívají přesilovou hru! Tak první početní výhoda domácím vyšla na jedničku. Kempe si na pravé straně narazil touš s Kopitarem, aby následně křižně nahrál na připraveného VIKTORA ARVIDSSONA, jenž pohotovou střelou překonává Markströma. Asistence: Adrian Kempe, Anže Kopitar.
  12:13 Gabriel VILARDI - 3:0
   
  12:13
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Králové bleskově odskakují na rozdíl tří branek! Zadorov se dostal za hostující bránou do potíží, když zde velmi dobře napadal Lizotte a touš se poté odrazil k Iafallovi, který ho hned poslal před bránu na GABRIELA VILARDIHO, a ten už okamžitou střelou překonal Markströma. Asistence: Alex Iaffalo.
  11:16 Drew DOUGHTY - 2:0
   
  11:16
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Kings velmi dobře zatlačili svého soupeře v jeho obranném pásmu a už to vypadalo, že to Flames zvládnou, ale Byfield v rohu přetlačil jednoho z obránců Calgary a poslal touš křižně na modrou DREW DOUGHTYMU, jenž se svou střelou chvíli počkal a poté poslal puk přesně k vzdálenější tyči. Asistence: Quinton Byfield, Anže Kopitar
  08:15 Carl GRUNDSTRÖM - 1:0
   
  08:15
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Domácí hokejisté jdou do vedení! Kotouč se dostal za bránu Calgary, odkud ho MacEwen poslal mezi kruhy na CARLA GRUNDSTRÖMA, jenž následně už čelil jen Markströmovi, kterého parádně překonal kličkou do protipohybu hostujícího brankáře: Asistence: Rasmus Kupari, Zach MacEwen.

  Jan Matúš

  Branky a nahrávky: 9. Grundström (Kupari, MacEwen), 12. Doughty (Byfield, Kopitar), 13. Vilardi (Iafallo), 16. Arvidsson (Kempe, Kopitar), 29. Kempe (Edler, Se. Walker), 33. Kempe (Byfield, Doughty), 53. M. Anderson (Danault, Arvidsson), 56. Grundström (Kupari) – 21. Toffoli (E. Lindholm, Backlund), 50. Hanifin (Coleman)


  Los Angeles Kings: Copley (Korpisalo) – M. Anderson, Doughty, Gavrikov, M. Roy, Edler, Se. Walker – Byfield, Kopitar, Kempe – Moore, Danault, Arvidsson – Iafallo, Lizotte, Vilardi – Grundström, Kupari, MacEwen.
  Trenér: Todd McLellan

  Calgary Flames: Markström (41. Vladař) – R. Andersson, Zadorov, Weegar, C. Tanev, Hanifin, Stecher – Mangiapane, E. Lindholm, Toffoli – Huberdeau, Backlund, Coleman – Pelletier, Kadri, Dubé – N. Ritchie, Ružička, Lewis.
  Trenér: Darryl Sutter

  Rozhodčí: Schlenker, McCauley – Gawryletz, Gibbons

  Diváci: 16 404