Mladá Boleslav – K. Vary 2:1 (kon.) | Slavia – Plzeň 4:3 (po pr.) | Mountfield HK – Třinec 2:1 (kon.)
Sparta – Liberec 5:3 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0) Stav série: 2:1
HC Škoda Plzeň
Úterý 21.03.2023, 17:30 • Zimní stadion Eden, Praha • Play-off Extraligy dorostu • Čtvrtfinále

Z tohoto zápasu je to všechno. Díky za pozornost a těším se zase příště u dalších přenosů. Na počtenou! (19:45:49)

V Edenu je dobojováno! V prodloužení jsme viděli plno šancí a nakonec rozhodl v 67. minutě vítěznou trefou Nikolas Filip a Slavia má mečbol, v sérii vede 2:1 na zápasy a zítra opět v Edenu může slavit postup do semifinále.

66:19 FILIP - 4:3

66:19
    Slavia právě vstřelila branku! Je rozhodnuto! Špatné plzeňské rozehrávky využil NIKOLAS FILIP, který se vydal dopředu. Puk napoprvé sice ztratil, ale znovu se k němu dostal, nabruslil si do mezikruží a přesnou střelou do horního růžku rozhoduje utkání ve prospěch domácích. Asistence: Tomáš Poletín.

65:33
    Kubánek mohl rozhodnout pro Slavii, ale svůj únik do úspěšného konce nedotáhl a branku přestřelili!

65:03
    Makovec si najel na pravý kruh, odkud zkusil propálit Baštu. Domácí brankář si ale ránu pohlídal a ztlumil ji ve své výstroji.

62:51
    Kucharčík hledal zadovkou před brankou svého spoluhráče, jenže ten upadl a k puku se nedostal.

61:39
    Prošek mohl rozhodnout, ale sám před Baštou branku přestřelil!

61:13
    Zatím hraje s pukem pouze Plzeň.

60:01

Třetí třetina je minulostí. Hosté byli mnohem aktivnější a snažili se srovnat, což se jim nakonec podařilo, když se v 59. minutě při hře bez brankáře prosadil Makovec. Slavia v této části také několikrát hrozila, ale Plzeň podržel svými zásahy brankář Mařík. V Edenu tak po krátké pauze uvidíme desetiminutové prodloužení, případně pak nájezdy.

60:00

59:56
    Ještě jeden zásah Maříka, který má kotouč v lapačce a zřejmě se bude prodlužovat.

59:40
    Kucharčík se protáhl až do zakončení, ale Maříka svým pokusem nepřekonal. Posléze se nikdo z domácích nedokázal před bránou dostat k dorážce.
    58:47 MAKOVEC - 3:3

58:47
    Plzeň právě vstřelila branku! Risk bez brankáře hostům vyšel a v Edenu máme srovnáno! Prosazuje se PETR MAKOVEC, který rychlou střelou do odkryté části brány propálil Baštu. Asistence: Adam Benák a Adam Titlbach.

58:36
    Hosté to zkouší bez brankáře!

Mateo

Branky a nahrávky: 7. Kucharčík, 10. Poletín (Matějovský, Kubánek), 33. Němeček (Havlíček, Grebeníček), 67. Filip (Poletín) – 35. Titlbach (Benák), 38. Fábera (Slačík, Pittr), 59. Makovec (Benák, Titlbach)

HC Slavia Praha: Bašta (Nováková) – Lorenz, Pšenička, Ciolek, Kubánek (A), Skyba, Labuzík, Marek – Kucharčík, Hlavička, Chludil (C), Tittl, Poletín (A), Matějovský, Filip, Němeček, Grebeníček, Havlíček
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Škoda Plzeň: Mařík (Pavlis) – Skala (A), Černý, Kamas, Kocek, Prošek, Jiříček, Tolar – Úbl, Titlbach, Slačík, Benák, Makovec (A), Beran, Pittr (C), Matějka, Hofrajtr, Fábera
    Trenér: Jiří Hanzlík

Rozhodčí: Hlinka, Domský – Kokrment, Janíček