Mladá Boleslav – K. Vary 2:1 (kon.) | Slavia – Plzeň 4:3 (po pr.) | Mountfield HK – Třinec 2:1 (kon.)
Sparta – Liberec 5:3 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0) Stav série: 2:1
HC Škoda Plzeň
Úterý 21.03.2023, 17:30 • Zimní stadion Eden, Praha • Play-off Extraligy dorostu • Čtvrtfinále

Z tohoto zápasu je to všechno. Díky za pozornost a těším se zase příště u dalších přenosů. Na počtenou! (19:45:49)

V Edenu je dobojováno! V prodloužení jsme viděli plno šancí a nakonec rozhodl v 67. minutě vítěznou trefou Nikolas Filip a Slavia má mečbol, v sérii vede 2:1 na zápasy a zítra opět v Edenu může slavit postup do semifinále.

66:19 FILIP - 4:3

66:19
    Slavia právě vstřelila branku! Je rozhodnuto! Špatné plzeňské rozehrávky využil NIKOLAS FILIP, který se vydal dopředu. Puk napoprvé sice ztratil, ale znovu se k němu dostal, nabruslil si do mezikruží a přesnou střelou do horního růžku rozhoduje utkání ve prospěch domácích. Asistence: Tomáš Poletín.

65:33
    Kubánek mohl rozhodnout pro Slavii, ale svůj únik do úspěšného konce nedotáhl a branku přestřelili!

65:03
    Makovec si najel na pravý kruh, odkud zkusil propálit Baštu. Domácí brankář si ale ránu pohlídal a ztlumil ji ve své výstroji.

62:51
    Kucharčík hledal zadovkou před brankou svého spoluhráče, jenže ten upadl a k puku se nedostal.

61:39
    Prošek mohl rozhodnout, ale sám před Baštou branku přestřelil!

61:13
    Zatím hraje s pukem pouze Plzeň.

60:01

Třetí třetina je minulostí. Hosté byli mnohem aktivnější a snažili se srovnat, což se jim nakonec podařilo, když se v 59. minutě při hře bez brankáře prosadil Makovec. Slavia v této části také několikrát hrozila, ale Plzeň podržel svými zásahy brankář Mařík. V Edenu tak po krátké pauze uvidíme desetiminutové prodloužení, případně pak nájezdy.

60:00

59:56
    Ještě jeden zásah Maříka, který má kotouč v lapačce a zřejmě se bude prodlužovat.

59:40
    Kucharčík se protáhl až do zakončení, ale Maříka svým pokusem nepřekonal. Posléze se nikdo z domácích nedokázal před bránou dostat k dorážce.
    58:47 MAKOVEC - 3:3

58:47
    Plzeň právě vstřelila branku! Risk bez brankáře hostům vyšel a v Edenu máme srovnáno! Prosazuje se PETR MAKOVEC, který rychlou střelou do odkryté části brány propálil Baštu. Asistence: Adam Benák a Adam Titlbach.

58:36
    Hosté to zkouší bez brankáře!

58:23
    Filip dostal hezkou nahrávku před bránu z přečíslení domácích 3 proti jednomu, ale následně nedokázal uklidit puk za Maříka, který zasáhl betonem.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:49
    Mařík teď ale musel vytáhnout zákrok, kterým stále drží naděje svého týmu na srovnání.

56:25
    Hraje se bez přerušení, Plzeň je v posledních minutách aktivnější a chce vyrovnat.

54:14

52:56
    Jiříček špatně trefil puk na modré čáře a dopředu se vydal Filip, který ale v úniku svou střelou bránu Maříka minul!

52:35
    Střelu od modré dokázal Bašta lapačkou přizvednout do ochranné sítě. Vhazování před domácí brankou.

52:14
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Jan Matouš Kucharčík – 2 min., podrážení.

51:27
    Plzni odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

51:10
    Po delší době zasahuje také domácí brankář Bašta, který se natáhl po volném puku a ukryl ho pod svou lapačku.

50:36
    Havlíček se vydal do přečíslení s Němečkem a hledal ho před brankou. Do Havlíčkovy přihrávky si ale obětavě lehl jeden z hostujících beků.

49:59
    Hra je přerušena, protože kotouč skončil na hostující střídačce a vhazovat se bude přede Maříkem.

48:35
    Z mezikruží pálil Matějovský, ale Mařík jeho pokus vyrazil vyrážečkou nad sebe.

48:03
    Lorenz se chystal střílet, ale o puk ho obehrál hostující obránce.

45:28
    Pšenička si elegantně přehodil jednoho z plzeňských hráčů a dostal se do úniku. I přesto, že mu puk sjel z hole, dokázal zakončit, ale Mařík zasáhl nataženým betonem.

43:50
    Hlavička se zmocnil kotouče a zůstal s ním úplně sám před Maříkem. Snažil se procpat puk mezi betony ležícího brankáře, ale ten si dokázal poradit a celou situaci vyřešil zákrokem betonem.

42:25
    Němeček měl na hokejce čtvrtý gól Slavie, ale po nahrávce před branku nedokázal poslat kotouč do úplně volné branky!

41:56
    Lorenz získal puk a najel s ním do útočného pásma, odkud z mezikruží vypálil. Rána ale orazítkovala mantinel za bránou.

40:21
    Filip vypálil od modré čáry, ale trefil jenom bránícího protihráče.

40:01

Také domácí už jsou zpátky na ledové ploše.

Plzeň je zpět na ledě.

Druhá třetina je za námi. Více ze hry měla tentokrát Plzeň, která už se dočkala i branek. Jako první se ale v této třetině prosadili domácí, když se ve 33. minutě trefil z přečíslení 2 na 2 Němeček. Pak už dávala branky pouze Plzeň. Ve 35. minutě se při přesilovce sešívaných prosadil také z přečíslení 2 na 2 Titlbach a tři minuty po něm se z prostoru u pravé tyčky prosadil Fábera. V závěru třetiny pak měli hosté štěstí, neboť Chludil v přesilovce z pravého kruhu napálil břevno. Třetí třetina tak bude jistě velmi zajímavá. Třetí třetina začne zhruba v 19:03.

40:00

39:54

38:14
    Chludil se opřel do puku na pravém kruhu a orazítkoval břevno Maříkovy brány!

37:54
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Adam Titlbach – 2 min., napadení.
    37:34 FÁBERA - 3:2

37:34
    Plzeň právě vstřelila branku! Plzeň krátce před přestávkou znovu skóruje a ztrácí už jen branku. Slačík vjel s pukem do útočného pásma a všiml si úplně volného DOMINIKA FÁBERU, který stál u pravé tyčky. Fábera po obdržení nahrávky umístil střelu k pravé tyči a Baštu překonal nad beton. Asistence: David Slačík a Tomáš Pittr.

36:46
    Tolar pálil po nahrávce Benáka od modré čáry. Bašta i přes clonu střelu viděl a ztlumil ji ve své lapačce.

36:02
    Filip zpětnou nahrávkou našel v mezikruží Poletína, který ale svou střelou branku Maříka jen těsně minul.

Dnešní utkání sleduje 159 diváků.

35:04
    34:27 TITLBACH - 3:1

34:27
    Plzeň právě vstřelila branku! Také Plzeň dává gól při vlastním oslabení a poprvé v zápase skóruje. Hosté se vydali také do přečíslení 2 na 2. Benák našel pěknou nahrávkou před bránou ADAMA TITLBACHA, který trefil odkrytou část Baštovy brány. Asistence: Adam Benák.

33:04
    Adam Jiříček – 2 min., faul kolenem.
    32:07 NĚMEČEK - 3:0

32:07
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia přidává třetí branku! Domácí ujeli do přečíslení 2 na 2. Havlíček pak našel krásnou křižnou nahrávkou na druhé straně útočného pásma PATRIKA NĚMEČKA, který poté trefil odkrytou část branky a mířil přesně pod břevno. Asistence: Jakub Havlíček a Štěpán Grebeníček.

31:17
    Bašta nyní nadvakrát zasáhl. Nejprve zlikvidoval Titlbachovu ránu od modré, a pak si poradil s dorážkou Proška z pozice před bránou.

30:44

29:46
    Velká skrumáž před domácí brankou gólem nekončí. Před Baštou zůstal úplně volný kotouč a několik hráčů v modrém se ho snažilo dostat za jeho záda. Bašta nakonec celou situaci vyřešil tím, že přikryl puk pod svou lapačku.

29:39

28:44
    Adam Titlbach – 2 min., podrážení.

27:39
    Jan Matouš Kucharčík – 2 min., napadení.

26:54
    Další icing domácích. Hra se stěhuje zpět před Baštu.

26:24
    Titlbach si vyměnil puk s Jiříčkem a druhý jmenovaný následně vypálil. Puk se otřel o rukáv Baštova dresu a zamířil do rohu.

25:59
    Za brankou Maříka zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a rozhodčí přerušuje hru. Naštěstí se ale hostující hráč po chvilce zvedl a po svých odjel na střídačku.

25:43
    Slavii odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

23:48
    Kubánek si pěkně obhodil svého soupeře, a pak chtěl poslat kotouč do jízdy Chludilovi, ale ten dostal nahrávku na brusle a ke kotouči se nakonec nedostal.

23:31
    Ciolek vyhodil puk přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění. Buly před Baštou.

22:28
    Hraje se dlouho bez přerušení a oba týmy se pravidelně střídají v držení puku.

20:08
    Titlbach hned na úvod druhé částí pálil z pravého kruhu a Bašta jeho ránu srazil hřbetem lapačky do rohu.

20:01

Oba týmy už se vrací zpět na ledovou plochu a druhá třetina co nevidět začne.

První třetina je za námi. V této třetině jednoznačně dominovali domácí, kteří vedou 2:0. Jako první se v 7. minutě prosadil Kucharčík, který v oslabení využil špatného zpracování kotouče a prosadil se z brejku přesně pod víko Maříkovy brány. V tom samém oslabení pak mohl vedení navýšit znovu Kucharčík, který ale branku o pár centimetrů minul. V 10. minutě se pak domácí prosadili znovu, když přihrávku Matějovského ztečoval do sítě před brankou stojící Poletín. Ve 14. minutě pak po parádní Kubánkově zadovce mohl přidat třetí gól domácích z mezikruží Němeček, jenž ale branku minul. Hosté toho v první třetině moc neměli, ale když už se k něčemu dostali, tak narazili na zatím skvěle chytajícího brankáře Baštu, který zatím drží nulu. Uvidíme, co přinese druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba v 18:17.

20:00

19:49
    Němeček se protáhl přes bránícího protihráče a zadovkou našel mezi kruhy Hlavičku. Jeho následný pokus ale bez problémů lapil Mařík.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:39
    Benák pálil z ostrého úhlu, ale Bašta si i tak ránu našel a ztlumil ji na své hrudi v lapačce.

18:17
    Do třetice zakázané uvolnění domácích. Hra se znovu přesune před branku Bašty.

17:47
    Další zakázané uvolnění Slavie. Znovu se vhazuje před Baštou.

17:25
    Hofrajtr vypálil z pravého kruhu, ale Bašta jeho pokus vyrazil ramenem do rohu.

16:48
    Po icingu Slavie se vhazuje před Baštou.

16:20
    Hlavička se dostal sám před brankou ke střele z pravého kruhu. Jeho rána mířila ke vzdálenější tyči do horního růžku, ale nakonec branku o pár čísel minula.

15:52
    Na druhé straně se nyní musel činit Bašta, který dokázal puk chytit do své rukavice, a tak se bude vhazovat právě před jeho brankou.

15:32
    Chludil vybojoval puk a zavezl ho do útočného pásma a zakončil svůj výpad střelou. Mařík ale ránu viděl a sebral kotouč do lapačky. Vhazuje se před plzeňskou bránou.

13:45
    Kubánek parádní zadovkou našel mezi kruhy Němečka, který ale branku Maříka v dobré pozici minul!

13:26
    Po nahrávce Grebeníčka pálil ze strany Havlíček, ale Mařík zasáhl.

12:33
    Po střele Jiříčka od modré byl ztečován do ochranné sítě a vhazuje se před Baštou.

10:32
    Plzni odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

09:55
    Bašta zastavil svým zákrokem další pokus Západočechů. Vhazuje se před bránou domácího týmu.

Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň.
    09:25 POLETÍN - 2:0

09:25
    Slavia právě vstřelila branku! Domácí zvyšují svůj náskok! TOMÁŠ POLETÍN zavezl puk do útočného pásma a poslal ho k mantinelu Matějovskému. Ten ho poté hledal v mezikruží před bránou a Poletín vložil do jeho střely svou hokejku a tečí poslal kotouč za záda Maříka. Asistence: Artur Matějovský a Alex Kubánek.

08:11

07:29
    Domácí mohli podruhé při vlastním oslabení skórovat. Dopředu se vydali Kucharčík s Chludilem. První jmenovaný vyslal střelu, kterou Mařík vyrazil před sebe. K puku se pak ještě dostal Kucharčík, který ale branku o pár centimetrů netrefil!

07:15
    Bašta si připisuje další zásah a vhazuje se před jeho bránou.
    06:39 KUCHARČÍK - 1:0

06:39
    Slavia právě vstřelila branku! A máme tady první gól utkání! Jeden z plzeňských hráčů špatně zpracoval puk na modré čáře a ten zůstal za ním, čehož využil JAN MATOUŠ KUCHARČÍK, který se vydal za pukem a vyrazil do brejku, který zakončil střelou pod víko Maříkovy brány. Bez asistence.

06:11
    Patrik Němeček – 2 min., podrážení.

05:51

05:10
    Kubánek opět pálil od modré a tentokrát Mařík vyrazil jeho pokus pravým betonem.

04:59
    Puk skončil v ochranné síti za Maříkem a vhazuje se před jeho klecí.

04:47
    Matějovský nabil na modrou Kubánkovi, který svou střelou trefil jenom boční síť Maříkovy branky.

03:51
    Petr Makovec – 2 min., napadení.

03:28
    Makovec se z rohu hřiště vytočil před bránu a mířil do horního růžku Baštovy brány, ale branku domácích svou ranou přestřelil.

02:06
    Grebeníček se podél levého mantinelu krásně protáhl až před bránu a následně hledal v mezikruží stojícího Němečka, který ale upadl a k puku se tak vůbec nedostal.

01:27
    Až nyní se poprvé přerušuje hra po zákroku Bašty, který po nahození od modré ukryl puk ve své lapačce a vhazuje se před domácí brankou.

00:01

Na ledě už jsou také domácí, kteří dnes budou hrát v bílých dresech.

Na ledě už je čtveřice rozhodčích.

Plzeň pomalu nastupuje na led a bude hrát v modrých dresech.

HC Slavia Praha: Bašta (Nováková) – Lorenz, Pšenička, Ciolek, Kubánek (A), Skyba, Labuzík, Marek – Kucharčík, Hlavička, Chludil (C), Tittl, Poletín (A), Matějovský, Filip, Němeček, Grebeníček, Havlíček
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Škoda Plzeň: Mařík (Pavlis) – Skala (A), Černý, Kamas, Kocek, Prošek, Jiříček, Tolar – Úbl, Titlbach, Slačík, Benák, Makovec (A), Beran, Pittr (C), Matějka, Hofrajtr, Fábera
    Trenér: Jiří Hanzlík

Rozhodčí: Hlinka, Domský – Kokrment, Janíček.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Play-off Extraligy dorostu pokračuje dalšími utkání čtvrtfinále. My se zaměříme na sérii mezi Slavií a Plzní, která se po dvou utkáních na západě Čech, přesunuje do Edenu za stavu 1:1 na zápasy. V prvním zápase na ledě Plzně stačil sešívaným jediný gól, který vstřelil už v průběhu první třetiny útočník Tomáš Poletín. Ve druhém zápase naopak zvítězila Škodovka 4:1, i když bylo skóre po první třetině 0:0. Ve zbylých dvou třetinách dali domácí pokaždé dvě branky a dokráčeli k výhře a srovnali sérii na 1:1. V tomto zápase se jako jediný za sešívané trefil kapitán Danny Chludil, po jehož trefě Plzeň posléze otočila skóre. Kdo zvítězí a vybojuje si mečbol? To se dozvíme po konci tohoto zápasu. Úvodní buly bude na Zimním stadionu Eden vhozeno v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Mateo

Branky a nahrávky: 7. Kucharčík, 10. Poletín (Matějovský, Kubánek), 33. Němeček (Havlíček, Grebeníček), 67. Filip (Poletín) – 35. Titlbach (Benák), 38. Fábera (Slačík, Pittr), 59. Makovec (Benák, Titlbach)

Rozhodčí: Hlinka, Domský – Kokrment, Janíček