Philadelphia – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.) | Washington – Chicago 6:1 (kon.) | Boston – Montreal 4:2 (kon.)
Carolina – NY Rangers 1:2 (kon.) | Ottawa – Tampa 7:2 (kon.) | Detroit – St. Louis 3:4 (kon.)
Florida – Toronto 2:6 (kon.) | Nashville – Seattle 2:1 (2:0 po s.n.) | Dallas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – Vegas 2:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 7:2 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 2:3 (kon.)
HC Baník Příbram
4:2 (1:1, 2:1, 1:0) Stav série: 1:1
Piráti Chomutov
Pátek 24.03.2023, 18:30 • Příbram, Zimní stadion • Play-off 2. ligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

V pátečním podvečeru je na programu druhé kolo Čtvrtfinále II. ligy, na led Baníku přijedou silní Piráti, těm se podařilo v této sérii jít do vedení 0:1 po jasné výhře před chomutovským publikem.

V základní části a poté v nadstavbě skupiny A. skončila Příbram na 5. místě s 87 body, celkově měli 26 výher, 3 výhry v prodloužení, 3 prohry v prodloužení, 12 proher v základní době.

Hostující A-tým se vypracoval až na 2. místo s 97 body, za 29 výher, 3 výhry v prodloužení, 4 prohry v prodloužení, 8 proher po základním čase.

1.kolo – Chomutov x Příbram – 14:1.

HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – Zedek, Grubner, Havlín, Saňa "A", Jelínek, Zdeněk, Vinš – Eret, Šinágl, Kafka, Dragoun, Bednařík, Furch, Bečvář, Brzák, Josefus "C", Gengel "A", Hasman, Pinkas.
    Trenér: Pavel Marek

Piráti Chomutov: Hanuljak (Běhula) – Váchal, Seemann, Žižka, Filip, Matai, Němec, Havel "A" – Svoboda, Ekrt, Hübl "C", Koblížek, Mežnar, Kostourek, Zajíček, Chlouba, Veselý, Mála, Chrpa "A", Vrhel.
    Trenér: Kamil Koláček

Rozhodčí: Barek, Červenka – Roischel, Štěpánek.

00:01

00:03
    Úvodní buly patří hostům.

00:25
    Baník se dostal do útočné třetiny, v ní si z levé strany najel Gengel, brankář byl na místě.

01:41
    Na druhé straně měli hru na svých holí Piráti, ale ke střele se nedostali a Baník vyváží puk.

03:04
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram:
    Gengel – 2 min., vysoká hůl.

03:46
    Chomutov si v přesilovce vytvořil pozici, kdy se útočník zjevil sám před Jirouškem, ale ten z bezprostřední blízkosti dokázal podržet svůj tým.

08:15
    Hráči ve světlých dresech se v klidu ubránili a vyhazují přes všechny čáry.

09:16
    Domácí zaspali ve vlastní obraně a do přečíslení se v oslabení dostal Chomutov, jejich kombinace končí dobrým zákrokem od Jirouška.

09:34
    Hokejisté v tmavě-zeleném si vypracovali dva pokusy, první lehčí nahození vyrazil Hanuljak před sebe, následnou střelu dokázal také zlikvidovat.

10:45
    Jelínek – 2 min., podrážení.

11:15
    Piráti právě vstřelili branku! Hosté ve druhé přesilovce otevírají skóre, kdy se po přihrávce kapitána přesně trefil JAKUB CHRPA. Asistence: Viktor Hübl, Tadeáš Svoboda.
    11:15 Jakub CHRPA - 0:1

11:58
    V obraně Pirátů zůstal po střetu ležet na ledě domácí hráč, hlavní rozhodčí vylučovat nebudou, ale divákům v sále se jejich rozhodnutí nelíbí.

14:23
    Havel – 2 min., podrážení.

15:32
    Příbram právě vstřelila branku! A je vyrovnáno po kombinaci v druhé přesilovce domácích, Šinágl přihrál před klec přesně na JOSEFA HASMANA a ten z blízkosti propálil gólmana. Asistence: Petr Šinágl, Ondřej Havlín.
    15:32 Josef HASMAN - 1:1

16:09
    Piráti byli znovu aktivní v útočné třetině, první rána šla na mantinel dozadu, následná dorážka z blízka byla zastavena znovu od pozorného Jirouška.

17:38
    Domácí mají puk v obraně.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první části.

19:28
    Šinágl – 2 min., zákrok do oblasti hlavy a krku.

20:00

Další třetina začne přibližně v 19 25 .

Úvodních 20. minut končí a do kabin se jde za stavu 1:1, první branku dali Piráti ve 12. minutě, to se v přesilovce prosadil Jakub Chrpa. Baníku se podařilo odpovědět v 16. minutě také v početní výhodě 5 na 4, kdy si před branku najel Josef Hasman a srovnal krok v dnešním zápase.

23:15
    Příbram právě vstřelila branku! Baník se poprvé v dnešním boji ujímá vedení, po využité přesilovce 5 na 3, Dragoun nahrál na střed na PETRA KAFKU a ten propálil vše. Asistence: Michal Dragoun, Petr Eret.
    23:15 Petr KAFKA - 2:1

24:15

25:41
    Hasman se dostal sám do úniku, brankáře nakonec nepřekonal.

27:04
    Příbram právě vstřelila branku! Po individuální akci je tu klid na hokejky pro Příbram, ta se prosazuje po trefě TADEÁŠE PINKASE, když dostal prostor v útočném pásmu a z blízkosti překonal Hanuljaka. Bez asistence.
    27:04 PINKAS - 3:1

27:56
    Další zaváhání hostí, šance pro Baník, ale gólman byl na místě.

31:10
    Piráti právě vstřelili branku! Hráči ve světlých dresech dávají kontaktní gól, kdy po nedůsledné obranné práci je tu snížení na 3:2, Vrhel se dostal k zakončení, Jiroušek ho vychytal, ale následnou dorážku od MILANA KOSTOURKA zastavit už nedokázal. Asistence: Stanislav Vrhel, Roman Chlouba.
    31:10 KOSTOUREK - 3:2

Dnešní utkání sleduje 1480 diváků.

34:10
    Příbram se dostala do další možnosti, ale tentokrát se obrana ubránila.

36:10
    Domácí vyhazují na icing, hra se vrací do jejich pásma.

37:49
    Ofsajd Pirátů. Buly ve středním pásmu.

38:35
    Do dvou-brankového vedení mohli jít znovu domácí, kdy se nečekaně objevil sám Bednařík, Hanuljak svým pohotovým zákrokem vytěsnil mimo a drží naděje svého týmu.

38:41
    Bednařík – 2 min., vysoká hůl.

39:00
    Běží poslední minuta.

40:00

Další třetina začne přibližně v 20 15.

Právě skončila 2. třetina, ta nám přinesla další tři góly. Vše odstartovala 24. minuta, ve které dostali domácí výhodu 5 na 3 a zužitkoval ji Petr Kafka. na rozdíl dvou tref navýšil po samostatné akci Tadeáš Pinkas v 28. minutě. Chomutov dokázal snížit na 3:2 v čase 31:10, to hráči dokázali zaskočit obranu Baníku a na dvakrát dokázali překonat Jirouška brankou Milana Kostourka. V dnešním souboji také předvádí výborné zákroky oba brankáři díky nim je skóre jen o jediný bod, uvidíme co se bude dít ve třetí třetině.

40:01

41:09
    Icing Baníku.

41:28
    Mála dostal puk na kruhu a hned pálil, Jiroušek si připsal další cenný zákrok.

42:17
    Další icing v podání domácích.

42:41
    Útočník v bílém dostal trochu prostoru, ve finální ráně byl pokus zablokován a buly bude následovat v obraně Příbrami.

43:32
    Hosté vyvážejí hru z vlastní třetiny.

44:45
    Buly ve středním pásmu, blíže u střídačky Baníku.

45:15
    Další pokus mohl mít Chomutov, nakonec v útočném pásmu nic nevymyslel a kotouč získává soupeř.

46:33
    Na druhé straně ledu lehčí nahození kontroluje Hanuljak a posílá hru k mantinelu do rohu.

47:34
    Icing Pirátů, následuje buly v jejich obraně.

48:43
    Hostující áčko mělo další možnost, ale než se dokázal útočník zorientovat tak mu střelu zablokoval obránce.

49:29
    Další pokus z hokejek Pirátů končí u Jirouška, následuje buly.

50:25
    Příbram mohla jít do vedení, kdy ujel útočník sám na Hanuljaka, ale kličkou ho nedokázal překonat a gólman znovu podržel svůj mančaft.

51:38
    Další příležitost příbramských hokejistů znovu narazila na úspěšný zákrok brankáře hájící klec Pirátů.

52:28
    Hostující tým vyhazuje na icing.

53:40
    Domácí útok objel klec, zakončil, brankář hru přerušuje.

53:59
    Na druhé straně bude buly v obraně domácích.

54:13
    Po další nepřesné nahrávce je tu znovu icing Baníku.

54:55
    Lehčí pokus od mantinelu vyráží mimo Jiroušek.

55:25
    Teď se nedomluvili hostí a icing se píská na druhé straně.

55:52
    Další nepřesnost Pirátů a icing, buly se přesunuje do jejich obrany.

56:27
    Gólman hostů raději přikryl hru před dotírajícími hráči, je tu další vhazování.

56:57
    Buly v útočném pásmu Chomutova.

57:13
    Další přerušení hry, buly bude ve středním pásmu u střídačky hostů.

58:00
    Rozběhly se poslední dvě minuty 3. části.

58:45
    Hostům se píská znovu icing, buly bude v jejich obraně.

59:02
    Příbram právě vstřelila branku! Je tu další trefa v podání domácích, ti si pojišťují dnešní výhru po přihrávce kapitána se dostal k puku LADISLAV GENGEL a prostřelil z dobré pozice gólmana. Asistence: Petr Josefus.
    59:02 Ladislav GENGEL - 4:2

59:35
    Boj o puk v rohu v útočném pásmu hostí.

HC Baník Příbram tak dokázal srovnat sérii na 1:1, kdy v dnešním souboji překonal silný výběr Pirátů z Chomutova konečným výsledkem 4:2, kterou pojistil 4. gólem v čase 19:02 Ladislav Gengel. (20:53:41)

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 16. Hasman (Šinágl, Havlín), 24. Kafka (Dragoun, Eret), 28. Pinkas, 60. Gengel (Josefus) – 12. Chrpa (Hübl, Svoboda), 32. Kostourek (Vrhel, Chlouba)