Toronto – Florida 2:3 (po pr.) | Washington – NY Islanders 1:2 (1:2 po s.n.) | Colorado – Minnesota 2:4 (kon.)
Colorado Avalanche
2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Minnesota Wild
Čtvrtek 30.03.2023, 04:30 • Ball Arena, Denver • NHL

Minnesota se díky výhře nad Coloradem dostala na druhé místo Západní konference, za první Vegas. Dnes ji výrazně k výhře pomohl brankář Filip Gustavsson a dvougólový Frédérick Gaudreau. (07:44:53)

59:40
    Ještě jedno buly, domácí hrají znovu bez brankáře.
    59:27 Frédérick GAUDREAU - 2:4

59:27
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hostující celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky poslal FRÉDÉRICK GAUDREAU. Bez asistence.

59:09
    Oddechový čas pro tým Colorado Avalanche.

59:09
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Mats Zuccarello – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

59:00
    Colorado má puk u své branky, to už začala poslední minuta hry.

58:34
    Domácí rozehrávají od své branky, zakázané uvolnění se nepíská.

58:23
    Mikko Rantanen nyní neuspěl, dobrá rána byla zblokovaná.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry, brankář domácích míří na střídačku.

57:40
    Takticky hraje poslední desítky vteřin hostující celek velmi dobře.

57:00
    Wild se bráni, nyní dokázali dostat hru do středního pásma, následný rychlý pokus domácích a založení akce nevyšel.

56:14
    Sam Steel se dobře pohyboval před brankou a dokázal zblokovat rozehrávku soupeře.

56:00
    Čtyři minuty nás dělí od konce zápasu, další zakázané uvolnění Wild.

55:21
    Wild vedou v důležitém zápase o první pozici divize. Domácí ale mají velkou převahu.

55:11
    Zakázané uvolnění Wild.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácím se podařilo snížit na rozdíl jediné branky.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Byram (Compher, J. Johansson), 54. Eller (D. Toews, Girard) – 4. M. Johansson (J. Eriksson Ek, Dumba), 17. Steel (Klingberg, Hartman), 30. F. Gaudreau (Brodin), 60. F. Gaudreau

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – D. Toews, Makar (A), Girard, Byram, E. Johnson, J. Johnson – Ničuškin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Newhook, Compher, Rodrigues – Malgin, Eller, Nieto – Cogliano, Helm, L. O'Connor.
    Trenér: Jared Bednar

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Klingberg, Goligoski (A), Merrill – M. Foligno, Hartman, Zuccarello – M. Johansson, J. Eriksson Ek, Boldy – Steel, F. Gaudreau, Sundqvist – Dewar, Shaw.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Sutherland, Chmielewski – MacPherson, Berg

Diváci: 18 140