Philadelphia – Buffalo 3:6 (kon.) | Montreal – Carolina 0:3 (kon.) | Columbus – Florida 0:7 (kon.)
Tampa – NY Islanders 5:0 (kon.) | Ottawa – Toronto 0:3 (kon.) | Chicago – New Jersey 3:6 (kon.)
Colorado – Dallas 5:2 (kon.) | Seattle – Los Angeles 1:3 (kon.) | Vegas – Minnesota 4:1 (kon.)
Arizona – San Jose 2:7 (kon.) | Edmonton – Anaheim 6:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 2:5 (kon.)
St. Louis – Boston 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
St. Louis Blues
3:4 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Boston Bruins
Neděle 02.04.2023, 21:50 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Boston to dokázal a eviduje již šedesát vítězství. Od vyrovnání rekordu tj. 62 vítězství Detroitu v sezoně mu schází pouhé dvě výhry a k nastavení nové laťky výhry 3.

St. Louis skvěle zabojovalo a dotáhlo tříbrankovou ztrátu. Prodloužení byl už čistá wabang, kde oba týmy hrály naprostou hranu, ale oba braknáři předvedli neuvěřitelné zákroky. (00:43:50)

Statistika
    Střely na bránu: 38 – 31 | Přesilová hra: 0/4 – 1/2 | Trestné minuty: 8 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jordan Binnington (STL) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3 %, odchytal 63:59
    Linus Ullmark (BOS) – 35 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,1 %, odchytal 62:22

Česká a slovenská stopa
    David Pastrňák (BOS) – 0+1, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:22

Charlie COYLE - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Boston Bruins.
    Autorem vítězné branky je CHARLIE COYLE.
    Brayden SCHENN

3. série
    0:1
    Ullmark a jeho neuvěřitelný semafor proti svižné střele Schenna k pravé tyčí!

2. série
    0:1
    DeBrusk nabral velkou rychlost a při změně směru zkusil pálit do protipohybu Benningtona.

2. série
    0:1
    Vrána si držel puk dlouho na forhendu a zkusil překvapit Ullmarka ranou k levé tyči.

1. série
    0:1
    Coyle a jeho čistý prostřel mezi betony Benningtona.

1. série
    0:0
    Kyrou si dokázal Ullmarka položit ale puk už otřel pouze o boční hranu tyče.

Samostatné nájezdy začínají.

Naprosto zběsilé prodloužení nabídlo nespočet šancí a také neuznaný gól Orlova kvůli postavení mimo hru Davida Pastrňáka.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:03
    Pastrňák dostal průnikovou přihrávku a z levého kruhu mířil na vzdálenější tyč. Binnington puk chytil hranou lapačky.

64:00
    Běží poslední minuta prodloužení.

63:30
    Marchand šel sám na brankáře Blues, ale svou ránu k levé tyči poslal jen do ramene Binningtona.

63:23
    Prodloužení má opravdu grády. Boston kombinuje na polovině soupeře.

63:00
    Branka neplatí kvůli postavení Davida Pastrňáka v ofasjdu. Ten byl téměř metrový, ale čárovým to nějak uniklo.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 40. Kyrou (B. Schenn, Saad), 50. Krug (Saad, B. Schenn), 60. Kyrou (Vrána, B. Schenn) – 6. DeBrusk (Frederic), 28. Bertuzzi (Pastrňák, H. Lindholm), 29. Steen (Greer, Frederic), rozh. náj. Coyle