Philadelphia – Buffalo 3:6 (kon.) | Montreal – Carolina 0:3 (kon.) | Columbus – Florida 0:7 (kon.)
Tampa – NY Islanders 5:0 (kon.) | Ottawa – Toronto 0:3 (kon.) | Chicago – New Jersey 3:6 (kon.)
Colorado – Dallas 5:2 (kon.) | Seattle – Los Angeles 1:3 (kon.) | Vegas – Minnesota 4:1 (kon.)
Arizona – San Jose 2:7 (kon.) | Edmonton – Anaheim 6:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 2:5 (kon.)
St. Louis – Boston 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
St. Louis Blues
3:4 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Boston Bruins
Neděle 02.04.2023, 21:50 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Boston to dokázal a eviduje již šedesát vítězství. Od vyrovnání rekordu tj. 62 vítězství Detroitu v sezoně mu schází pouhé dvě výhry a k nastavení nové laťky výhry 3.

St. Louis skvěle zabojovalo a dotáhlo tříbrankovou ztrátu. Prodloužení byl už čistá wabang, kde oba týmy hrály naprostou hranu, ale oba braknáři předvedli neuvěřitelné zákroky. (00:43:50)

Statistika
    Střely na bránu: 38 – 31 | Přesilová hra: 0/4 – 1/2 | Trestné minuty: 8 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jordan Binnington (STL) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3 %, odchytal 63:59
    Linus Ullmark (BOS) – 35 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,1 %, odchytal 62:22

Česká a slovenská stopa
    David Pastrňák (BOS) – 0+1, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:22

Charlie COYLE - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Boston Bruins.
    Autorem vítězné branky je CHARLIE COYLE.
    Brayden SCHENN

3. série
    0:1
    Ullmark a jeho neuvěřitelný semafor proti svižné střele Schenna k pravé tyčí!

2. série
    0:1
    DeBrusk nabral velkou rychlost a při změně směru zkusil pálit do protipohybu Benningtona.

2. série
    0:1
    Vrána si držel puk dlouho na forhendu a zkusil překvapit Ullmarka ranou k levé tyči.

1. série
    0:1
    Coyle a jeho čistý prostřel mezi betony Benningtona.

1. série
    0:0
    Kyrou si dokázal Ullmarka položit ale puk už otřel pouze o boční hranu tyče.

Samostatné nájezdy začínají.

Naprosto zběsilé prodloužení nabídlo nespočet šancí a také neuznaný gól Orlova kvůli postavení mimo hru Davida Pastrňáka.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:03
    Pastrňák dostal průnikovou přihrávku a z levého kruhu mířil na vzdálenější tyč. Binnington puk chytil hranou lapačky.

64:00
    Běží poslední minuta prodloužení.

63:30
    Marchand šel sám na brankáře Blues, ale svou ránu k levé tyči poslal jen do ramene Binningtona.

63:23
    Prodloužení má opravdu grády. Boston kombinuje na polovině soupeře.

63:00
    Branka neplatí kvůli postavení Davida Pastrňáka v ofasjdu. Ten byl téměř metrový, ale čárovým to nějak uniklo.
    62:27 Ofsajd Pastrňáka.

62:27
    Boston právě vstřelil branku!

61:46
    Blais měl dost prostoru, ale ani on nedokázal v tváří tvář překonat Ullmarka.

61:34
    Vrána se zkusil obejít Zachu, ale ten krajana vybruslil.

60:28
    Z protiakce šel sám na Binningtona Pastrňák, ale puk byl příliš daleko a Pasta do něj zvládl jen lehce šťouchnout.

60:22
    Ti na nic nečekali a rychle se sehráli do hranice brankoviště, kde zasahoval Ullmark.

60:06
    Kotouč získali po úspěšném vhazování domácí.

60:01

60:00
    59:37 Jordan KYROU - 3:3

59:37
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Tříbrankové manko je minulostí! JORDAN KYROU dostal příliš mnoho času v nebezpečném prostoru a připravil si přesnou střelu do pravého růžku. Asistence: Jakub Vrána a Brandon Schenn.

59:24
    Pokus o trefu prázdné branky nevyšel. Určitě na to má políčeno i Ullmark, kterému se to v této sezoně povedlo.

59:00
    Běží poslední minuta.

58:38
    Domácí hrají s prázdnou brankou a šesti hráči v útočné třetiny.

57:47
    Coyle se snažil dojet vyhozený puk jako první a pozdržet domácí za vlastní brankou.

56:43
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Brandon Saad – 2+2, hrubost.

Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Connor Clifton – 2 min., hrubost + 2 min., krosček.

56:43
    Hra se přerušuje neboť u branky Bostonu se do sebe pustili nejspíše Kyrou s Cliftonem.

55:53
    Přihrávku mezi kruhy hosté dokázali na poslední chvíli vypíchnout a puk se odráží až za modrou čáru. Blues musejí vyklidit pásmo.

55:18
    Blues se stále tlačí do útočné třetiny. Bostonu se podařilo na malou chvíli osvobodit.

54:47
    Ullmark se jakoby snažil položit v brankovišti a v tom momentu mu puk proletěl pod tělem a vyjel těsně vedle branky.

53:16
    A také český útočník odpykávající trest za vysokou hůl je ve hře. Těžké chvíle Boston přečkal a stále drží těsné vedení.

52:50
    Clifton už je ve hře. Zbývá 34 vteřin z trestu Noska.

52:40
    Boston vyhazuje puk do střední třetiny.

52:34
    Pomalu utahující smyčku a střelu z levé strany zastavil bránící Carlo.

52:04
    Hosté se osvobozují a sbírají cenné vteřiny z dvojnásobného oslabení.

51:40
    Faulk to zkusil z vrchu pravého kruhu ale puk proletěl pouze kolem tyče.

51:16
    Tomáš Nosek – 2 min., vysoká hůl.

50:50
    Connor Clifton – 2 min., krosček.
    49:47 Torey KRUG - 2:3

49:47
    Domácí jsou na dostřel. Saadův průnik osou hřiště a následnou střelu vyrazil Ullmark před sebe, kde pohotově dorážel útok podporující TOREY KRUG. Asistence: Brandon Saad a Brayden Schenn.

49:16
    Rozehrávající Binnington teď uklidnil domácí hráče, kteří kontrolují hru v obranném pásmu.

48:00
    Střela Bertuzziho ze střední vzdálenosti neprošla přes obranná blok.

46:53
    Krug na nic nečekal a po vytažení hry na jeho pozici prověřil Ullmarka rychlou střelou, kterou brankář Bostonu neudržel ve své výstroji.

46:24
    Frederic byl v ideální pozici ale puk dostal na bekhend. Jeho přiťuknutí zkusil oživit ranou Clifton, ale Binnington měl odkrytý výhled.

44:55
    Vrána po získání kotouče vystartoval do protiakce, v níž přihrávkou před branku hledal najíždějícího spoluhráče z levého křídla. Ullmark přihrávku vystihl a přerušil hru.

43:47
    Těsný ofsajd zastavuje rozjetý útok Blues.

43:40
    DeBrusk pospíchal za kotoučem, ale o něco blíže k němu měl Binnington.

43:16
    Bruins nyní uklidňují hru na vlastní polovině, oba týmy prostřídávají své pětky.

42:56
    Orlav byl u nahozeného puku v obranném pásmu první a bez problémů rozehrál do střední třetiny.

42:12
    Binnington se zpoza branky odvážil k rozehrávce středem hřiště při vysunutém forčekingu soupeře.

40:01

Ve druhé třetině měli znova navrh hráči Bostonu, kteří ale inkasovali devět vteřin před odchodem do kabin.

Uvidíme, jak tato branka hýbne s celkem St. Louis.

40:00
    39:51 Jordan KYROU - 1:3

39:51
    Důležitá branka pro domácí! Schenn stáhl hru na sebe a zadovkou udělal prostor pro JORDANA KYROUA, který si stáhl puk mezi kruhy a rychlou střelou zápěstím překonal dosud nulového Ullmarka. Asistence: Brayden Schenn a Brandon Saad.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

37:34
    Mezi obranu domácích se natlačil DeBrusk, který do své rány nemohl dát potřebnou razanci a Binnington puk srazil do sítě.

37:17
    Ullmark si musel dávat pozor na svižné nahození Schenna ze středové čáry.

36:55
    Po Orlovově střele se puk odrazil k Bertuzzimu, jenž hledal u pravé tyče odkrytý prostor.

35:21
    Dva rychlé výpady Bostonu zastavil na druhé straně Binnington. Hra se teď poměrně otevřela a hráči se jednodušeji dostávají do střeleckých pozic.

34:48
    Kyrou dostal nabito zadovkou na modrou čáru, ale jeho projektil minul branku.

34:17
    Walker s Pitlickem se snažili dorazit puk za roztaženého Ullmarka, ale brankář Bostonu stále drží čisté konto.

31:39
    Coyle reflexivně vystihl střelu Kapanena a srazil puk do střední třetiny.

31:18
    Krug ani Vrána nedokázali nastavit svá mířidla do prostoru tří tyčí a branku minuli.

30:14
    Toropčenko si sjel na vrchol mezikruží, ale ani odtud nad Ullmarka nevyzrál.

Oddechový čas pro tým St. Louis Blues.
    28:02 Oskar STEEN - 0:3

28:02
    Rychle navazující branka a tříbranká ztráta je pro domácí celek alarmující. Greerova střela do hrudi skončila Binningtonem vyražena do prostoru mezikruží, kde pohotově dorážel OSKAR STEEN. Asistence: A. J. Greer a Trent Frederic.
    27:18 Tyler BERTUZZI - 0:2

27:18
    Hosté využívají přesilovou hru. Pastrňák z levého kruhu našel střílenou přihrávkou přesně nastavenou čepel TYLERA BERTUZZIHO na pravé tyči, kde sklepl pas o českého útočníka. Asistence: David Pastrňák a Hampus Lindholm.

27:05
    Sammy Blais – 2 min., podrážení.

27:04
    Pastrňák si vyměnil místo s Marchandem a pálil z modré čáry.

26:25
    Boston je nastěhovaný v útočném pásmu a navíc má ponechanou výhodu. Ullmark spěchá na střídačku.

25:16
    Faulk znova kombinoval s Paraykem, který nakonec zkusil překvapit Ullmarka ranou z pravé strany.

23:57
    Po nahození vznikly v brankovišti Bruins velké zmatky a Schenn byl velmi blízko úspěšné dorážky. Z přehuštěného prostoru ale hosté dokázali odehrát puk do bezpečí.

23:33
    Pavel Zacha – 2 min., vražení na hrazení.

23:23
    Toropčenko nabral skvělou rychlost na levém křídle a dokázal se vyrovnat i s Cliftonem. Ten na něj nedosáhl svou holí a Toropčenko tak mohl nebezpečně prověřit Ullmarka.

23:06
    Hra se teď v tempu přelévala ze strany na stranu. Poté co Nosek ztratil v útočném pásmu puk jej St. Louis zkoušelo rychle rozehrát, ale dopustili se pouze zakázaného uvolnění.

20:01

První třetina trvající přibližně 37 minut je u konce. Boston Bruins půjde do druhé třetiny s jednobrankovým vedením.

20:00

19:47
    Coyle se snažil něco vymyslet za domácí brankou, ale obrana Blues ho nikam nepustila.

19:36
    Marchand si dlouho kryl kotouč a nakonec jej dokázal vyslat skrz asi pět hráčů.

19:21
    Zpoza branky dostal nabídku na pravý kruh Bertuzzi, jehož pokus Binnington vyrazil pouze před sebe a musel se před Bertuzzim rychle natahovat po puku.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

17:15
    Na druhé straně mířil pod rameno Binningtona z levého kruhu Greer, ale brankář St. Louis přirazil rameno k tělu včas.

16:55
    Walker si připravoval střelu na ose, ale dostal se do zdvojené obrany a v pádu ještě dokázal posunout puk na pravé křídlo. Po řadě dalších přihrávek domácí orazítkovali tyč Ullmarkovy branky.

16:12
    Poslední čtvrtina první třetiny je rozkouskována řadou přerušení.

14:14
    Domácí Blues stále pokračují v náporu na soupeře, který byl donucen vyhodit puk na zakázané uvolnění.

12:44
    Schenn inkasoval na vhazování nějaký hit do článku prstu a z kamery se zdá, že půjde nehet dolu. Nepříjemný pohled.

12:24
    Faulk si vyměnil asi čtyřikrát puk s Kyrou v rohu kluziště, to už se přesilová hra chýlí ke konci.

11:48
    Domácí si překazují téměř minutu dlouho kombinaci, když Krugovi na středu modré utekl puk až za vlastní branku.

10:47
    A. J. Greer – 2 min., nedovolené bránění.

10:20
    Další rychlé nahození na domácí branku končí sražené v ochranné síti.

10:14
    Ihned po vhazování to zkusil Orlov, ale trefil jen lapačku Binningtona.

07:15
    Faulk nedokázal dostat puk skrz vytáhnutého Hathawaye, ale o chvíli později už byl o něco úspěšnější Kessel. Ullmark si připisuje další zákrok.

06:12
    Souhrávkou se do prostoru mezikruží a následné koncovky dostal Geer který donutil Binningtona přerušit hru.
    05:51 Jake DEBRUSK - 0:1

05:51
    Domácí propadli v útočné třetině a do přečíslení dva na jednoho se rozjel DeBrusk. Jeho individuální střelu Binnington vyrazil zpět k němu a dovolil tak DeBruskovi dorážet. JAKE DEBRUSK v rychlosti srazil puk k pravé tyči, kde ho také sklepl do odkryté branky. Asistence: Trent Frederic

05:23
    Domácí se osvobozují vyhozením do středního pásma a to už z Schennova trestu příliš mnoho nezbývá.

05:15
    Řadu přihrávek proměnil ve střeleckou snahu Orlov z pravého kruhu, ale pro Binningtona byl zákrok jen formalitou.

04:15
    McAvoy ztratil puk a domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

03:35
    Brayden Schenn – 2 min., vysoká hůl.

03:32
    Po přihrávce na levé křídlo si vezl kotouč Saad, který čekal možná o něco déle, neboť měl část branky odkrytou. Nakonec ovšem nastřelil pouze brankovou konstrukci.

01:31
    A nyní už Ullmark hru přerušuje po střele Walkera, který se napřáhl na pravé straně modré čáry.

00:48
    O něco nebezpečněji už mířil Krug, ale Ullmark jeho pokus kryje.

00:25
    Frederick vyrazil proti Faulkovi, jehož střelu srazil. Blues drží útočné pásmo.

00:01

Utkání začne s drobným zpožděním.

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Rosén, Bortuzzo – Saad, B. Schenn, Vrána – Blais, Kapanen, Kyrou – Neighbours, L. Brown, Leivo – Toropčenko, N. Walker, T. Pitlick.

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Orlov, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Zacha, DeBrusk – Bertuzzi, Krejčí, Pastrňák – Greer, Coyle, Frederic – Lauko, Nosek, Hathaway.

Vítám všechny hokejové fanoušky a fanynky u textového přenosu utkání nejvyšší hokejové ligy planety. Proti sobě nastoupí domácí St. Louis Blues a hostující celek Boston Bruins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 40. Kyrou (B. Schenn, Saad), 50. Krug (Saad, B. Schenn), 60. Kyrou (Vrána, B. Schenn) – 6. DeBrusk (Frederic), 28. Bertuzzi (Pastrňák, H. Lindholm), 29. Steen (Greer, Frederic), rozh. náj. Coyle