Lille – Lorient 3:1 (kon.) | Angers – Nice 1:1 (kon.) | Brest – Toulouse 3:1 (kon.)
Clermont Foot – Ajaccio 2:1 (kon.) | Nantes – Remeš 0:3 (kon.) | Monaco – Štrasburk 4:3 (kon.)
PSG – Lyon 0:1 (kon.)
FC Nantes
0:3 (0:2)
Stade de Reims
Neděle 02.04.2023, 15:00 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí FC Nantes a Stade de Reims.

Stade de Reims je v tabulce soutěže po 28 zápasech na deváté pozici s bilancí 10-13-5 a ziskem 43 bodů. Z posledních pěti zápasů tým bodoval ve čtyřech, vyhrál tři v řadě. Po sérii tří výher v posledním utkání nestačil na svého soupeře. Podlehl Marseille 1:2.

FC Nantes je na tom o poznání hůře. V tabulce je po 28 zápasech na čtrnácté pozici, se sedmibodovým náskokem na sestupová místa. Klubu se nedaří podle představ, z posledních pěti zápasů nevyhrál ani jeden, tři zápasy prohrál a poslední dva remizoval. S Nice hrál 2:2 a Lyonem ubojoval plichtu 1:1.

FC Nantes: Lafont – Corchia, João Victor, Pallois, Girotto – M. Sissoko, Chirivella – Mollet, Blas, Simon – Delort.
    Náhradníci: Descamps – Castelletto, Centonze, Coco, Ganago, Guessand, Mohamed, Moutoussamy.

Stade de Reims: Diouf – Foket, Agbadou, Abdulhamíd, De Smet – Matusiwa, Cajuste – Itó, Munetsi, Flips – Balogun.
    Náhradníci: Olliero – Edoa, Busi, K. Doumbia, Keita, Maolida, Sierhuis, van Bergen, Zeneli.

1

1
    Autové vhazování pro domácí, João Victor rychle rozehrál na spoluhráče.

2
    Nantes se pokouší něco vymyslet na polovině hrací plochy, ale zatím čeká na šanci.

4
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hostující celek rozehrává od své branky.

6
    Hraje se především na polovině hrací plochy, zatím čekáme na nějakou výraznější šanci.

7
    Ludovic Blas a Moussa Sissoko se prokombinovali na útočnou polovinu, ale zakončit se týmu nepodařilo.

8
    Azor Matusiwa se dostal do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná obranou.

9
    Hosté vybojovali rohový kop. Centr se snesl před branku, obrana si následně dokázala poradit.

11
    Úvod zápasu patří Nantes, hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale zatím na výraznější šanci čekáme.

12
    Yehvann Diouf vytáhl výborný zákrok proti střele z bezprostřední blízkosti.

15
    Sledujeme aktivní hru domácích, mají převahu, tlačí se do zakončení.

17
    Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Jens Cajuste).

20
    Dvacet minut hry je pryč, nyní měli hosté velkou šanci, Azor Matusiwa hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si poradila za cenu rohu.

22
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Rozehrávat bude Alban Lafont.

24
    Andy Delort poslal centr před branku, ale obrana si dokázala poradit.

25
    Reims se musí bránit tlaku soupeře, domácí fotbalisté jsou aktivnější a mají převahu.

26
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí mají převahu, ale zatím čekáme na první výraznější šanci.

27
    Po delší době se hostující celek dostal do zakončení, ale nedokázali nic vymyslet. Folarin Balogun to vzal na sebe, jeho pokus končí zblokovaný.

29
    Fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru, mnoho fotbalové krásy k vidění není.

29
    Marshall Munetsi byl ošetřovaný na hrací ploše, následně míří mimo trávník, kde bude doošetřen.

31
    Hostující celek si vypracoval zajímavou šanci, ale rána se od brankové konstrukce odrazila mimo branku.

32
    Alban Lafont rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu svého týmu.

35
    Fotbalisté Nantes vybojovali rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si poradila.

36
    Yehvann Diouf si dokázal následně poradit se střelou, kterou vyslal Andy Delort.

38
    Remeš právě vstřelila branku!
    Po tlaku před brankou soupeře se prosazuje hostující celek. Po sérii několika příhodných odrazů se do balonu opřel ALEXIS FLIPS.
    38. Alexis FLIPS - 0:1

40
    Domácí celek propadl na útočné polovině a po rychlém přenesení hry se povedenou ránou prosazuje a svou druhou branku v zápase dává ALEXIS FLIPS. Asistence: Folarin Balogun.
    40. Alexis FLIPS - 0:2

41
    Alban Lafont rozehrává od své branky, rychle přenesl hru na útočnou polovinu, ale do zakončení se domácí nedostali.

43
    Nyní se hraje především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.

45
    Hosté rozehrávají volný kop. Centr se snesl před branky, ale v malém vápně dobře zapracovala obrana, která si dokázala poradit.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+1
    Jednu minutu uvidíme navíc.

45+1

46

46
    Střídání v týmu FC Nantes:
    ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Samuel Moutoussamy.

48
    Sledujeme klidnější pasáž hry na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat před branku soupeře.

49
    Žlutá karta pro tým FC Nantes (Andrei Girotto).

49
    Alexis Flips zůstal po souboji se soupeřem ležet na hrací ploše.

50
    Situací se zabývá VAR a zkoumá se potenciální možnost červené karty.

51
    Nakonec zůstává žlutá karta.

52
    Domácí brankář získal míč po rychlé akci soupeřů, následně se do zakončení dostat nedokázal.

53
    Andrei Girotto to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, ale obrana si s jeho pokusem dokázala poradit.

55
    Yehvann Diouf má míč po nepřesné akci soupeřů. Následně rychle rozehrál míč.

58
    Hostující celek se dostává do další šance, kterou proměnil. První ránu zastavila branková konstrukce, následně se míč odrazil do hry, a pak zakončoval zcela volný MARSHALL MUNETSI.
    58. Marshall MUNETSI - 0:3

59
    ze hřiště odchází Moussa Sissoko, přichází Mustafa Mohamed,
    ze hřiště odchází Andrei Girotto, přichází Fabien Centonze,
    ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Igniatius Ganago.

60
    Domácí Mustafa Mohamed má obrovské problémy s nohou a vypadá to, že bude muset střídat.

61
    Hodina hry je pryč, hostující celek vede o tři branky a má výrazně nakročeno k výhře v tomto utkání.

62
    Nyní se hraje především na polovině hrací plochy, kde probíhají souboje o míč. Více ze hry mají nyní fotbalisté Nantes, ale nemohou se dostat do šance.

65
    Zdá se, že poprvé v zápase budou brzy střídat také hostující trenéři.

65
    Střídání v týmu Stade de Reims:
    ze hřiště odchází Jens Cajuste, přichází Kamory Doumbia,
    ze hřiště odchází Alexis Flips, přichází Arbër Zeneli.

68
    Domácí fotbalisté se nyní propracovali na útočnou polovinu, následně pálil Igniatius Ganago. Jeho rána mířila do středu branky, kde byl brankář.

69
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí mají převahu, ale nemohou se dostat do zakončení.

70
    Hra z pohledu domácího celku plyne velmi rychle, jen těžko hledají fotbalisté Nantes cestu za vstřelením kontaktní branky.

71
    Yehvann Diouf si celkem snadno dokázal poradit s nepřesnou střelou soupeře. Míč po hlavičce možná mířil vedle branky, ale i tak se po něm brankář natáhl.

74
    Mnoho fotbalové krásy k vidění není, sledujeme kombinační hru Nanes, která však zatím nevede k ohrožení branky.

76
    Rohový kop vybojoval domácí celek, Ludovic Blas poslal centr před branku, ale obrana si dokázala poradit. Balon pak získal gólman.

77
    Na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekáme.

77
    ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Marcus Coco.

78
    Střídat budou také hosté.

78
    ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Mitchell van Bergen,
    ze hřiště odchází Džunja Itó, přichází Myziane Maolida.

79
    Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Azor Matusiwa).

80
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, Reims míří za poklidnou výhrou.

82
    Zajímavá akce domácích, ale snadná práce pro brankáře. Yehvann Diouf si s balonem dokázal poradit.

85
    ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Maxime Busi.

85
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

86
    Až nyní se domácí dostali do střelecké pozice, střelu přes obránce dokázal zastavit brankář.

87
    Ludovic Blas se dostal do střelecké pozice, ale obrana Reims si dokázala poradit.

88
    Mnoho fotbalové krásy k vidění není, v poklidném tempu se dohrává toto utkání.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Poslední akce zápasu nebyla přesná.

90+1

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:13.

Stade de Reims vyhrává tento zápas 3:0, domácí hráči si vypracovali nějaké šance, ale prosadit se nedokázali proti dobře hrající obraně soupeře. (16:51:53)