St. Louis – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | Carolina – NY Islanders 2:1 (kon.) | Columbus – Ottawa 4:3 (po pr.)
Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 6:1 (kon.) | Toronto – Detroit 2:5 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 1:4 (kon.) | Calgary – Anaheim 5:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
0:3 (0:1, 0:1, 0:1) Stav série: 1:1
HC Oceláři Třinec
Pondělí 03.04.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Dnes už je to ode mě všechno, loučím se s vámi a budu se těšit u dalších přenosů. (20:31:45)

Celkový počet střel na bránu: 19:22

Semifinálová série je srovnána! Oceláři dnes po kontrolovaném výkonu po celé utkání porazili Pardubice a do domácích zápasů půjdou za stavu 1:1. Všechny tři branky si hosté rozdělili do každé třetiny. V 18. minutě poslal Třinec do vedení Kaňák, těsně před druhou přestávkou zvyšoval Nestrašil a hned v úvodu poslední třetiny pojistil vítězství Chmielwski. Upravit skóre mohl Adam Musil, jeho teč ale byla moc vysoko a gól tedy nemohl být uznán. Za Kacetlem zvonila také tyč, kterou v poslední minutě napálil Sedlák.

Nejlepším hráčem hostujících Ocelářů se stal Lukáš Kaňák, za domácí byl vybrán Lukáš Radil.

58:51
    Ve vlastním oslabení mohl překonat Kacetla Lukáš Sedlák, když lehce zakvedlal s pukem a orazítkoval s ním horní tyč! Hodně povedená střela.

58:27
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Ondřej Vála – 2 min., sevření puku rukou.

58:12
    Radilovi utíká kotouč a musí se pro něj vracet Vála.

57:39
    Dynamo se ubránilo a Robert Kousal je zpět ve hře.

56:42
    Vyhazuje také Adam Musil.

56:21
    Kolář schytal Růžičkovu ránu a Vála může vyhodit.

55:39
    Robert Kousal – 2 min., podrážení.

54:57
    Souboj o puk u mantinelu nakonec pro Říčku, jenž se ale zbavil puku a vybídl k útoku Romana.

54:02
    Dynamo se nadále snaží tlačit do útoku, třinecká obrana je ale pevná.

51:38
    Domácí se radovali jenom chvíli! Nahození Vály od modré čáry tečoval před Kacetlem Adam Musil, jenže rozhodčí po prozkoumání videa zjistili, že gólu bylo dosaženo po zásahu vysokou holí! Stav se tak nemění.

51:29
    Tomáš Hyka střílel, Kacetlovi puk vypadl, o dorážku se ještě pokoušel Sedlák, který ale byl příliš daleko.

50:57
    K vidění je hodně nepřesností, teď se o icing postaral i Třinec.

50:47
    Sedlák si připravil kotouč, ale ještě ho vrátil na modrou Dvořákovi. Kacetl ale viděl a předvedl spolehlivý zákrok.

49:39
    Nepřesná přihrávka přes modrou čáru znamená ofsajd domácích.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 18. Kaňák, 40. Nestrašil (M. Růžička, Marcinko), 42. Chmielewski (Hudáček)

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, J. Kolář (A) – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Poulíček (C), Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček – Rákos.
    Trenér: Radim Rulík

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Kaňák, Doudera, Mar. Adámek – Daňo, Marcinko, M. Růžička (A) – Nestrašil, Vrána (C), Kurovský – Hudáček, Voženílek, Dravecký (A) – Chmielewski, M. Roman, Hrňa – Svačina.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Šír, Jaroš – Hynek, Špůr

Diváci: 10 194