Engineers Prague – Akademici Plzeň 3:2 (kon.)
ČVUT Engineers Prague
3:2 (1:0, 0:1, 2:1) Stav série: 1:0
Akademici Plzeň
Pondělí 03.04.2023, 20:00 • Zimní stadion Hvězda • Univerzitní liga ledního hokeje • Finále

Když už to vypadalo, že se v tomto opatrném zápase dalšího gólu nedočkáme, odstartoval Tomáš Kadlec v 56. minutě gólové žně a zápas byl napínavý až dokonce. Engineers měli celý zápas více ze hry a nakonec svou převahu dvěma rychlými góly potvrdili. V poslední minutě sice Jakub Štochl snížil na 3:2, další nápor už ale Engineers zvládli a získávají cenný první bod v sérii. (22:28:00)

59:58
    Maličkay přerušuje hru 2 vteřiny před koncem, a na gól hostům už zbývá opravdu málo času.

59:28
    Hosté to zkusí ještě na půl minuty v 6 bez brankáře.
    59:13 ŠTOCHL - 3:2

59:13
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku! Akademici využívají výhodu 6 na 5 a ještě dramatizují průběh utkání. K puku se dostal na modré čáře Jakub Štochl a jeho nepříliš prudká střela, která byla možná ještě tečována někým z týmu Engineers, zaplachtila až do brány. Asistence: Marek Princl.
    58:13 FABIÁNEK - 3:1

58:13
    Engineers právě vstřelili branku! Tak to byla úžasná akce dua Fabiánek Šonský, druhý jmenovaný se skvěle prosmýkl kolem obránce a přihrál Tomáši FABIÁNKOVI, který střelu z první zavěsil do horního růžku Štekrovy branky. Asistence: Marek Šonský, Václav Burda
    56:54 KADLEC - 2:1

56:54
    Engineers právě vstřelili branku! Tomáš KADLEC skóroval zvláštní střelou z první, po přihrávce Dohnala mu totiž nesedla, a možná právě proto Štekra překvapil a střela zaplula až do brány. Asistence: Jakub Dohnal, Michal Kučera.

56:22
    Po tlaku Engineers si Maličkay připsal zákrok na nahození z protiútoku.

54:55
    Dorážka Staňkovy střely letěla těsně vedle brány.

54:15
    Fabiánek nahodil kotouč na Štekra, ten jej musel podržet.

53:10
    Další dvě střely skvěle vychytal Maličkay.

53:05
    Prudká střela minula bránu domácích.

51:45
    Tečovaná střela jen těsně minula Štekrovu bránu.

47:30
    Po chybě v rozehrávce si Štekr připsal dobrý zákrok lapačkou.

46:07
    Do šance se dostal Kučera, střele však na poslední chvíli zabránil jeden z obránců soupeře.

45:45
    Maličkay rozehrál po nahození až ze středního pásma.

44:32
    Akademici oproti předchozí třetině přidali na aktivitě, další šanci však překazila nepřesná přihrávka.

43:19
    Hanzlík se probojoval před bránu a alespoň nahodil na Maličkaye.

41:30

41:18
    Poslední střela v přesilové hře domácích byla zblokována.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 21:36.

Druhá třetina přinesla šance zejména na straně domácích, přesto jediný gól vstřelili hosté. Kromě něj se však do žádných velkých šancí nedostali a Štekr měl naopak co dělat, aby udržel vyrovnaný stav.

40:00

39:30
    Princl – 2 min., držení.

39:20
    Engineers pokračují v útočném tlaku, v této třetině jsou herně daleko lepším týmem.

38:07

37:31
    Další skvělý zákrok, brankář hostí si v nepřehledné situaci našel puk dříve, než ho Engineers stihli dorazit do brány.

37:18
    Další jistý zákrok Štekra, ten tuto třetinu drží svůj tým.

36:58
    Po několika střelách Štekr přerušil hru zákrokem na střelu z levého kruhu.

36:07
    Štochl – 2 min., podrážení.

34:54
    Po dlouhé době si zákrok připsal i Maličkay, ránu Markova zastavil lapačkou.

34:40
    Kučera z levého kruhu minul bránu.

34:02

33:15
    Domácí vyprodukovali několik dobrých střel, žádná však do sítě nedoputovala a Akademici se osvobodili.

32:02
    Reitspies – 2 min., hákování.

32:02
    Velká šance Kučery z mezikruží a ukázkový zákrok Štekra lapačkou!

31:44
    Dobrá přihrávka Princla mezi kruhy byla na poslední chvíli zablokována.

30:26
    Hanzlíkovu střelu zkrotil Maličkay lapačkou.

30:01
    Engineers opět zatlačili plzeňské v útočném pásmu, Akademici vyhodili na zakázané uvolnění.

29:13
    Střela Engineers po protiútoku mířila nad bránu.
    26:17 HANZLÍK - 1:1

26:17
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku! Štěpán HANZLÍK v situaci 3:2 šikovně objel obránce a zakončil do protipohybu Maličkaye. Asistence: Roubal, Prachař.

25:28
    Šance Engineers po chybě v rozehrávce Plzně.

20:45
    Kalus se prokličkoval až před Maličkaye, ten jeho šanci však skvěle vychytal.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:47.

Viděli jsme zajímavou třetinu se šancemi na obou stranách, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Opticky byli trochu lepší Engineers, kteří také po dělovce Vobořil vstřelili první gól zápasu.

20:00

19:53
    Maličkay po nahození radši přikryl puk.

18:58
    Najman mohl proniknout do útočného pásma, radši však nahodil a odjel střídat.

18:00
    Oba týmy v plném počtu.

16:00
    Šíma – 2 min., hrubost.

16:00
    Další šanci domácích vyřešil Štekr jistým zákrokem.

15:38
    Šíma se dostal do úniku, v poslední chvíli mu však jeden z obránců odebral puk.

14:17
    Matějka z dobré pozice přestřelil branku, Engineers jsou v této fázi hry lepším týmem.

13:15
    Štekr si poradil hned s 2 střelami Kadlece.

12:38
    Houdkova příhrávka byla velmi nepřesná a doletěla až na zakázané vhazování.

11:52
    Plzeňští po inkasovaném gólu přidali na aktivitě, teď mají vhazování v útočném pásmu.
    10:32 VOBOŘIL - 1:0

10:32
    Engineers právě vstřelili branku! David Vobořil napřáhl na pravém kruhu a nečekanou střelou na vyrážečku překonal Štekra. Bez asistence

10:14
    Engineers opět kombinovali v útočném pásmu, střelu to však nepřineslo.

08:44
    Štekr si poradil se střelou zblízka i následnou dorážkou, Engineers teď měli první šanci zápasu.

07:00
    Jonáš Štekr podržel puk po střele od modré čáry.

03:17
    Protiútok Akademiků zastavil ofsajd.

02:50
    Teď se snažili něco v útočném pásmu vytvořit Engineers, puk však končí na hokejkách Akademiků.

00:53
    Velká chyba Šonského, který přihrál kotouč protihráči přímo před bránu, Maličkay si však s následnou střelou poradil.

00:42
    Hosté opět rozjíždějí útok zpoza vlastní brány.

00:10
    Zakázané uvolnění Engineers.

00:01
    První buly pro Akademiky, kteří se ihned hrnuli do útočného pásma.

00:01

Právě dohrála státní hymna, utkání za chvíli začne.

Trenér: Daniel Fuks

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Štochl, Beer (C), Soukup, Prachař (A), Malý, Houdek, Sklenička – Rejzek, Roubal, Markov, Folda, Kalus (A), Reitspies, Šibra, Říha, Princl, Šiška, Morawetz, Šucha, Hanzlík
    Trenér: Tomáš Ceperko

Rozhodčí: Wagner, Barek – Bohuněk, Juránek.

Univerzitní hokejová liga se letos dočká finále mezi 1. a 2. nejlepším týmem základní části, a to Engineers Prague a Akademiky Plzeň. Vzájemná bilance je vyrovnaná, Akademici zvítězili v dohrávce 2. kola 4:2, v prosinci jim však prohru Engineers vrátili, když skórovali pětkrát. Od té doby se však tyto týmy neutkaly, a těžko tak říct, kdo je v sérii favoritem.

Akademici zatím procházejí přes play-off celkem snadno, nejdříve si ve čtvrtfinále poradili jasně 3:0 s BO Ostrava, a poté i s Black Dogs Budweis, které porazili tentokrát 3:1 na zápasy. Nejproduktivnějším hráčem plzeňské univerzity v play-off je Mario Princl s 13 body, následován Janem Kalusem, který si připsal 12 bodů v pouhých 5 zápasech!

Nejrychlejším možným způsobem přes čtvrfinále přešli i Engineers, třikrát za sebou dokázali porazit Riders Pardubice. V semifinále však narazili na tým Univerzity Karlovy a postup do finále si vybojovali až v rozhodujícím pátém zápase. Individuálně vyčnívá zejména Michal Kučera s 16 body a průměrem 2 bodů na zápas. Druhý v týmové produktivitě je s 15 body Jakub Dohnal.

Celá série určitě přinese velmi tvrdé a vyrovnané souboje a zábavný hokej, kterým je Univerzitní liga vyhlášená. Očekává se také velká divácká návštěvnost, ta ostatně provázela i vzájemné zápasy v základní části soutěže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ema Jaworská

Branky a nahrávky: 11. Vobořil, 57. Kadlec (Dohnal, Kučera), 59. Fabiánek (Šonský, Burda) – 27. Hanzlík (Roubal, Prachař), 60. Štochl (Princl)

ČVUT Engineers Prague: Maličkay (Mann) – Kučera J., Kubata, Najman J., Vobořil (C), Šonský, Raiterman (A) – Kadlec, Burda, Fabiánek, Januška, Matějka, Slavata, Kučera M. (A), Vaňous, Dohnal, Najman M., Kleveta, Březina, Šíma

Rozhodčí: Wagner, Barek – Bohuněk, Juránek