Rayo Vallecano – Osasuna 2:1 (kon.)
Rayo Vallecano
2:1 (2:0)
CA Osasuna
Pátek 14.04.2023, 21:00 • Estadio de Vallecas (Madrid) • Španělská LaLiga • 29. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (22:57:55)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:16.

Pět nastavených minut uplynulo a zápas končí. Vallecano v souboji s Osasunou vyválčilo tři body po vítězství 2:1.

Úvodní minuty prvního poločasu byly z obou stran hodně opatrné. Ani jeden z týmů se nevytvořil dlouho jedinou nebezpečnou střelu na branku. Až těsně před přestávkou přišly dvě minely hostující obrany. Nejprve si Osasuna nepohlídala balon po nedůrazné střele a nechala zakončit Treja, balon do sítě nakonec srazil bránící Aridane Hernández. O moment později vytvořili hosté další obrovskou hrubku, když si nepohlídali vysoký balon a z voleje zakončit povedenou ránou Isi Palazón mimo dosah bezmocného Fernándeze.

Po změně stran se více bojovalo. Hráči obou týmů šli do soubojů na sto procent. V 67. minutě přišlo nečekané snížení, když od pravé lajny vyplaval před vápno střídající Moisés Gómez a parádní ránou překonal Dimitrievského. V závěru ještě mohl potvrdit vítězství Vallecana Chavarria, ale z blízkosti byl vychytán Fernándezem.

90+6

90+6
    Za nesportovní chování ještě vidí v samotném závěru zápasu žlutou kartu David García.

90+5
    Zdá se, že fotbalisté Osasuny už nemají dostatek sil přitlačit soupeře a vynutit si vyrovnávací branku.

90+4
    Domácí hrají s velkým nasazením a nepouští soupeře do kombinace. Povedenou souhru ve středu pole předvedli Palazón s Cissem a Falcaem.

90+3
    Ani v nastaveném čase se nemůže Osasuna usadit na útočné polovině trávníku a naposledy zatlačit soupeře.

90+2
    A další žlutá karta. Tentokrát zastavoval rozvíjející se akci taktickým faulem Catena.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.

90
    Proti pravidlům se nyní provinil i Radamel Falcao, který si rukama pomohl v souboji s Moncayolou.

89
    Moisés Gómez hasil na poslední chvíli faulem ztrátu ve středu pole a byl odměněn žlutou kartou po sáhnutí po Palazónovi.

88
    Vallecano rozehrávalo standardní situaci od rohového praporku. Isi Palazón odcentroval do vápna, ale odražený balon se k němu rychle vrátil. Následně měl potvrzení výhry na hlavě Pep Chavarria, ale byl skvěle vychytán Fernándezem.

87
    Palazón si připravoval balon ke střele ze střední vzdálenosti, ale pod nohy mu padl David García. Hlavní rozhodčí situaci pustil a hned poté musel krotit vášně při faulu na druhé straně.

86
    Právě ke střídajícímu Falcaovi doputovala dlouhá nahrávka z vlastní poloviny. Dlouho držel zkušený útočník soupeře na zádech, ale nakonec o balon přišel.

85
    Střídání v týmu CA Osasuna:
    ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Juan Cruz.

84
    Střídání v týmu Rayo Vallecano:
    ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.

84
    Za postranní lajnou se připravuje ke vstupu do hry Radamel Falcao. Také kdo jiný by měl zkušenostmi přispět k udržení tenkého vedení.