Cremonese – Empoli 1:0 (kon.) | Spezia – Lazio 0:3 (kon.)
US Cremonese
1:0 (1:0)
Empoli FC
Pátek 14.04.2023, 18:30 • Stadio Giovanni Zini, Cremona • Italská Serie A • 30. kolo

Vývoj celého utkání ovlivnil brzký gól Cremonese. To udeřilo ve 4. minutě, Cyriel Dessers dostal parádní přihrávku od Sernicoly z poloviny hřiště na hranici ofsajdu, kterou dobře zkrotil na svých prsou. Poté si míč navedl na levačku a lehce překonal brankáře Empoli. Hosté se poté snažili snížit, měli sice držení míče, ale k opravdové ložence se do konce poločasu nedostali. Navíc se jím ve 40. minutě zranil Koni De Winter. Druhé dějství přineslo velkou šanci Francka Tsadjouta, jeho pokus ale brankář hostů vytáhl na rohový kop. Sernicola se dostal v 60. minutě do brejku, ale jeho křižná střela minula zařízení. Empoli se snažilo o centry do vápna, ty ale neměly potřebou přesnost. Cremonese navíc bránilo v pětičlenném kompaktním bloku. Cremonese se doma ubránilo a připsalo si po výhře 1:0 nad Empoli důležité tři body. (20:35:37)

90+8

90+7
    Johan Vásquez při skluzu inkasoval kolenem do těla. No a těžce se zvedá z trávníku.

90+6
    Fabiano Parisi poslal balon do autu na polovině Cremonese. Fanoušci už slaví.

90+5
    Cremonese přišlo o míč na polovině hostů. Empoli jde do zřejmě posledního útoku.

90+5
    Fabiano Parisi (Empoli) posílal z levé strany centr do vápna. Tam jej ale odvrátila obrana Cremonese.

90+4
    Dva hráči domácích se vystřídali před exekucí autového vhazování na polovině Empoli.

90+3
    Petar Stojanović (Empoli) zatáhl za záchranou brzdu při brejku Cremonese. Žlutou kartu ale neviděl.

90+2
    Leonardo Sernicola (Cremonese) si obešel svého strážce a šel do vápna. Domácí šikula byl obtěžován obráncem a jeho střela šla nad branku.

90+1
    Nicolò Cambiaghi (Empoli) dostal balon na pravé straně do špeku. Domácí mají aut před vlastním boxem.

90+1
    Rozhodčí nastaví šest minut.

90
    Sebastiano Luperto (Empoli) se dobře vrátil a svým přičiněním odvrátil šanci Empoli na rohový kop.

90
    Marco Carnesecchi si rychle došel po střílený centr na malé vápno. Cremonese jde tahat čas.

89
    Francesco Caputo (Empoli) dostal balon od Marina, ale obrana šanci hostů odvrátila rychle do autu.

89
    Samuele Perisan (Empoli) rozehrává po nepřesnosti Cremonese jeden z posledních útoků hostů.

88
    Sebastian Walukiewicz (Empoli) se dostal po rohu ke střele pravačkou z první na bližší tyčce, ale trefil jenom boční konstrukci branky.

87
    Tommaso Baldanzi (Empoli) to zkusil z pravé strany boxu, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.

87
    Nicolò Cambiaghi poslal levačkou balon do vápna, kde ale byl Răzvan Marin dobře pokrytý.

86
    Do hřiště šel obránce za útočníka. Domácí už to chtějí ubránit.

Vít Káňa

Branky: 4. Dessers (Sernicola)

Karty:   16. Sernicola (CRM)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 14:15. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:9.
    US Cremonese: Carnesecchi – Sernicola, Ločošvili (52. Aiwu), J. Vásquez, Valeri – Galdames (68. Benassi), Castagnetti, Meïté – Pickel – Tsadjout (86. Quagliata), Dessers (68. Okereke).
    Náhradníci: Saro, Sarr – Buonaiuto, Ghiglione, Acella, Afena-Gyan, A. Ferrari, A. Ricci.

Trenér: D. Ballardini

Empoli FC: Perisan – Ebuehi (62. Cambiaghi), De Winter (40. Walukiewicz), Luperto, Parisi – Fazzini (78. Destro), Marin, Bandinelli (78. Henderson) – Baldanzi – Caputo, Piccoli (62. Stojanović).
    Náhradníci: Ujkani, Stubljar – Cacace, Grassi, Satriano, Pjaca, Degl'Innocenti, Haas, E. Vignato.

Trenér: P. Zanetti

Rozhodčí: Luca Zufferli