Bulharsko – Nový Zéland 7:2 (kon.) | Belgie – SAE 3:4 (kon.) | Mexiko – Turecko 0:5 (kon.)
Boston Bruins
3:1 (1:0, 2:1, 0:0) Stav série: 1:0
Florida Panthers
Úterý 18.04.2023, 01:30 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

3. Jake DeBrusk (BOS) 1+0 (04:33:15)

Bostonu se povedlo vstoupit vítězstvím do čtvrtfinálové série Východní konference proti Floridě. Nebylo to pro Bruins vůbec snadné utkání, Panteři totiž vystrkovali drápky a nepříjemně se zakusovali do defenzivy Medvědů, domácí však odolali veškerým pokusům o nápory a nakonec zvítězili 3:1. Duel byl vyrovnanější i kvůli výbornému výkonu brankáře Lyona, který doslova ukradl domácím takové tři branky z vyložených šancí.

Boston otevřel skóre v šesté minutě, kdy využil přesilovku David Pastrňák. Ve 24. minutě pak Brad Marchand zvýšil na 2:0. Florida byla v prvních dvou třetinách výrazně střelecky aktivnější, čehož ale nakonec využil pouze ke snížení na 1:2 Matthew Tkachuk. Naopak Boston, který se tolik do střelby nedostával, měl vysokou produktivitu a také určitou dávku štěstí, které dokonale ve 38. minutě využil Jake DeBrusk, který srazil puk z betonu brankáře Lyona, na kterém ležel několik sekund, do branky. Ve třetí třetině pak domácí svůj náskok udrželi a připsali si první vítězství v sérii.

59:39
    Oddechový čas pro tým Florida Panthers.

59:39
    Až teď se povedlo Lundellovi najít volný prostor v levém kruhu, jeho střelecký pokus ale Ullmark vyráží do ochranné sítě. Už je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

59:20
    Byť je Florida v útočném pásmu, nedokáže se přes napadající hráče Bostonu vůbec vykombinovat od mantinelu.

58:55
    Boston hraje obdobně jako při posledním oslabení. Neustále odráží pokusy Floridy o útoky a posílá kotouč mimo vlastní území.

58:26
    Panterům se nedaří proniknout, respektive se usadit v útočném pásmu. A čas nesmiřitelně ubíhá.

58:04
    Bostonu se povedlo vytěsnit kotouč do středního pásma.

57:48
    Hosté musí zakládat nový útok z hloubi vlastního pásma.

57:15
    Lyon vyrazil na střídačku a Florida to tak zkouší v šesti!

56:44
    Komerční pauza.

56:44
    A je to tak, rozhodčí kvůli nedovolenému bránění brankáři neuznávají gól Bostonu.
    56:44 Neuznaný gól Bostonu

56:44
    Po Coylově střele z ostrého úhlu měl Lyon kotouč v lapačce. Hathaway do jeho lapačky klepl hokejkou, kvůli čemuž brankáři Floridy puk vyletěl ven a propadl nad jeho ramenem do branky. Boston se sice raduje z gólu, ale střídačka Floridy si bere challenge. Proběhne kontrola u videa. Klepnutí hokejkou Hathawaye do lapačky Lyona bude znamenat, že gól nebude platit.

56:29
    Orlov zpoza kruhů nedokázal najít recept na dobře postaveného Lyona. Ruský bek je dnes ohromně střelecky aktivní.

55:43
    Na druhé straně kluziště Montour mezi kruhy napálil kotouč přímo do Ullmarka.

55:25
    Pastrňák se prosmýkl mezi kruhy, dostal se k puku, ale netrefil branku Lyona.

55:00
    Utkání se přesunulo do své závěrečné fáze, ve které je případné potrestání každé chyby pro oba soupeře kritické.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 6. Pastrňák (Bertuzzi, Krejčí), 24. Marchand (McAvoy, Orlov), 38. DeBrusk (Bertuzzi, Zacha) – 27. Tkachuk

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Orlov, McAvoy (A), Lindholm, Carlo, Clifton, Forbort – Marchand (A), Zacha, DeBrusk – Pastrňák (A), Krejčí, Bertuzzi – Frederic, Coyle, Hall – Hathaway, Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Jim Montgomery

Florida Panthers: Lyon (Bobrovskij) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Mahura, Gudas – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Lundell, Luostarinen, Tkachuk (A) – Lomberg, E. Staal, Reinhart – Cousins, White, G. Smith.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Charron, Brenk – Gawryletz, Murray

Diváci: 17850