Německo – Česko cz 1:7 (kon.) | Norsko – USA 1:12 (kon.)
Florida Panthers
2:4 (0:1, 0:1, 2:2) Stav série: 1:2
Boston Bruins
Sobota 22.04.2023, 01:30 • FLA Live Arena, Sunrise • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

3. Gustav Forsling (FLA) 1+0 (04:18:09)

Boston oplatil Floridě porážku z druhého utkání série a na ledě soupeře zvítězil 4:2! Bruins se postupně prodrali až do vedení 4:0, v závěru se ale přeci jen dostali pod tlak, když se Panthers povedlo dvěma góly zdramatizovat průběh závěrečné třetiny. Ač Florida hrála poslední tři minuty bez brankáře, kontaktní gól vsítit nedokázala, a tak se Boston ujímá vedení 2:1 ve čtvrtfinálové sérii Východní konference.

59:50
    Kotouč je ve středním pásmu, Florida zázrak nepředvede.

59:22
    Kotouč sice mířil do prázdné branky Floridy, ale neměl rychlost. Barkov si pro něj dojel do brankoviště a zakládá asi poslední zteč svého týmu.

58:57
    Zacha vyrazil do sprinterského souboje se soupeřem, ale celá akce skončila jen jeho zlomenou hokejkou. Florida dál může živit naději.

58:42
    Florida je natlačena opět v útočném pásmu a snaží se najít střeleckou pozici.

58:23
    Dvě střely Floridy byly zblokované, Nosek posléze odehrál puk do středního pásma.

57:54
    Skvěle napadající Pastrňák už málem vybojoval v obranné třetině soupeře kotouč, ale nakonec proti přesile neuspěl. Nicméně, hosté pošetřili trochu času.

57:33
    Pastrňák zkusil vystřelit přes celé hřiště, prázdnou branku Floridy ale minul.

57:02
    Bobrovskij zamířil opět na střídačku a Florida znovu hraje v šesti!

56:35
    Hathaway se dostal za obranu soupeře, nájezd na Bobrovského ale neproměnil! Domácí gólman zachytil puk do lapačky a bleskově rozehrává.
    55:59 Sam REINHART - 2:4

55:59
    Florida právě vstřelila branku!
    Byť zazněl hvizd rozhodčího, Chris Rooney uznává gól Floridy! Ullmarkovi totiž vypadl kotouč z lapačky a puk se dál nadále hrát. Využil toho SAM REINHART, který dokázal dorazit puk za záda brankáře Ullmarka. Asistence: Sam Bennett, Aleksander Barkov.

55:52
    Panthers se drželi v útočném pásmu, dokonce se jim povedlo vystřelit, ale Ullmark nepřipustil možnost dorážky. Kotouč zachytil a udržel pod kontrolou.

55:26
    Bobrovskij zůstává čtyři a půl minuty před koncem na střídačce. Florida zkouší hru v šesti.

55:26
    Barkov, který se vrátil z trestné lavice, nutí Ullmarka k přerušení hry. Komerční pauza.

54:55
    54:41 Gustav FORSLING - 1:4

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 55. Forsling (Luostarinen, E. Staal), 56. Reinhart (Bennett, Barkov) – 3. Hall (Orlov), 26. Coyle (Marchand, DeBrusk), 49. Pastrňák (Orlov, Bertuzzi), 52. N. Foligno (Hall, DeBrusk)

Florida Panthers: Lyon (49. Bobrovskij) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Mahura, Gudas – Luostarinen, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, Tkachuk (A) – Duclair, Lundell, Lomberg – White, E. Staal, Cousins.
    Trenér: Paul Maurice

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy (A), Lindholm, Carlo, Forbort, Orlov – Frederic, Coyle, Marchand (A) – Hall, Zacha, Pastrňák (A) – DeBrusk, N. Foligno, Bertuzzi – Hathaway, Nosek, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – MacPherson, Marquis

Diváci: 19910