Písek – Plzeň B 1:1 (kon.) | Karlovy Vary – Sokolov 2:0 (kon.)
FC Písek
1:1 (1:1)
FC Viktoria Plzeň B
Pátek 21.04.2023, 17:00 • Sportovní areál Písek, Burketova - tráva • Česká fotbalová liga (A) • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fanoušky české kopané. Páteční pozdní odpoledne nám bude zpříjemňovat utkání 23. kola, kdy se mezi sebou utká FC Písek a FC Viktorie Plzeň B.

FC Písek
    Domácí Písek dnes nečeká lehký zápas, oproti nim je Viktoria velkým favoritem utkání. Písku náleží 13. místo, nicméně by se však v případě výhry mohl posunout až na sedmé, jelikož má o proti týmům, které by přeskočil, k dobru 1 zápas. Poslední utkání, které Písek sehrál bylo s pražským Motorletem. Utkání skončilo remízou 0:0.

Poslední 3 utkání:

Motorlet – PÍSEK 0:0
    PÍSEK – Bohemians B. 2:5
    Karlovy Vary – PÍSEK 1:1

FC Viktoria Plzeň B.
    Rezerva Plzně, aktuálně třetí tým tabulky ČFL sk. A, má velkou příležitost vyšvihnout se na druhé místo v lize. Podmínkou tomu je zdolání dnešního soupeře. V případě výhry by Viktoria měla náskok 2 body na Boheminas B a jen 1 bod by ztrácela na první Domažlice. V posledním zápase Viktoria ztratila body na půdě Králova Dvora, když prohrála 2:1. O jedinou plzeňskou branku se postaral Ondřej Deml.

Králův Dvůr – PLZEŇ 2:1
    Vltavín – PLZEŇ 1:2
    Motorlet – PLZEŇ 0:5

Naposledy, kdy Písek dokázal rezervu Plzně porazit, se psal datum 14.4. 2012 a hrálo se 23. kolo ČFL. Nutno však dodat, že se od té doby oba týmy potkaly znovu až v roce 2019.

FC Písek: Satrapa – Vokurka, Běloušek (C), Musa, Malý – Štěch, Bicenc, Koreš, Kašpar, Kalousek – Voráček
    Náhradníci: Lukeš – Novák, Kapinus, Mařík, Sajtl, Hendrych, Carda
    Trenér: Milan Nousek

FC Viktoria Plzeň B: Tvrdoň – Řezník, Paluska, Čihák (C), Fišer – Planeta, Oravec, Ndiaye, Deml – Stauber, Krůta

ČK: 31 Vrba (2x ŽK) – 63. Kotrba

Sudí Hoch přivádí obě jedenáctky na plac. Domácí tým nastupuje ve žlutých barvách dresů, hosté z Plzně ve své červenomodré kombinaci.

Úvodní výkop pro Viktorii.

1

1
    Hned z prvního útoku vytěžili hosté roh.

3
    Plzeň pokazila rozehrávku, míče se chvíli chopili domácí, nicméně o něj vzápětí přišli.

4
    Radim Řezník zůstal ležet na zemi po jednom ostřejším zákroku. Nic vážného z toho však není.

5
    Domácím se podařilo odvrátit rohový kop, dokonce se dostali i do rychlého protiútoku, který skončil až u golmana Plzně.

6
    Písecký útok po pravé straně odbránili hosté na roh.

8
    Po úvodním tlaku Plzně se už hra vyrovnává.

9
    Plzeň zahrávala z pravé strany rohový kop. Písek se dokázal ubránit.

11
    Již v pořadí 5. rohový kop Plzně. Po pár odrazech míče ve vápně mává čárový offside.

13
    Útočný faul hostů, Písek může v klidu rozehrát.

15
    Písek zahrozil, viděli jsme jednu zablokovanou střelu domácího záložníka, následně i pokus o centr. Plzeň se ale jednoduše ubránila

16
    Písecký útočník běžel sám na brankáře Tvrdoně. Pokusil se ho obstřelit, ale jeho pokus skončil jen na pravé tyči.

18
    Standardní situaci rozehráli plzeňští nákopem do vápna, tam míč na roh odhlavičkoval Musa.

20
    Následuje 8. roh hostů.

22
    Další šance Písku. Jeden z hráčů se prodral do šestnácky soupeře, tam mu však nedovolil zakončit plzeňský obránce.

24
    Písek rozehrával standardní situaci, centrovaný míč Viktoria odvrátila.

26
    Plzeň chtěla ohrozit soupeře rychlým brejkem, jejich snažení skončilo mimo hrací plochu, odkopávat bude Satrapa.

28
    Musa dvakrát za sebou svedl důležitý souboj se soupeřovými útočníky a pokaždé uspěl.

32
    Domácí hráč byl faulován na ose hřiště, následující rozehrávka Písku nevyšla a tak se musí opět bránit rychlému útoku.

34
    Ndiaye se pokusil odcentrovat míč do vápna Písku, kop mu vůbec nevyšel a míč končí v zámezí.

36
    Plzeň B právě vstřelila branku!
    Úvodní branku utkání střílí ŠIMON PLANETA, který zpracoval průnikovou přihrávku od svého záložníka a z pravé strany prostřelil brankáře.
    36. PLANETA - 0:1

39
    Písek se snažil odpovědět po rohovém kopu, však neúspěšně.

40
    Domácí rozehrávají na útočné polovině.

42
    Plzeňským se daří tlačit na rozehrávku soupeře, z toho pramení časté ztráty míče domácích.

43
    Písek se bude muset dále bránit, jelikož jejich záložník na ose hřiště fauloval.

44
    Písek právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno, písecký záložník vyslal pěkný centr z levé strany, na který si nikým neatakovaný naskočil ŠTĚPÁN KOREŠ, který míč jednoduše uklidil do sítě.
    44. KOREŠ - 1:1

45

První půle je za námi, lepším týmem je hostující Plzeň, která už nasbírala 8 rohů. Tato aktivita ji však přinesla pouze jeden gol a to z kopačky ŠIMONA PLANETY. Na konci poločasu pak dokázal srovnat stav ŠTĚPÁN KOREŠ. Stav utkání 1:1.

Druhé dějství by mělo začít v 18:05.

Druhý poločas začne rozehrávkou domácích.

46

46
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B:
    ze hřiště odchází Řezník, přichází Vacek.

46
    Poločas začal mírným tlakem domácích, hostující obrana se však ubránila.

48
    Ndiaye se snažil vyvést míč na soupeřovu polovinu, pak chtěj nahrát, ale míč skončil jen u obránce Písku.

49
    Koreš nacentroval míč do vápna, ten však pouze proletěl až do zámezí.

51
    Po faulu měli výhodu přímého kopu hosté. Rozehrávající hráč však míč poslal přímo do náručí Satrapy.

52
    Druhý brejk píseckých v krátké době. Ani jeden však nebyl nijak nebezpečný.

54
    Písek tlačí na obranu Plzně, ta teď nezažívá lehké chvilky.

56
    Snažení Písku pokračuje rohem.

57
    Střídání v týmu FC Písek:
    ze hřiště odchází Malý, přichází Sajtl.

60
    Po faulu, kterého se dopustil písecký hráč, budou rozehrávat standardku hosté.

61
    Písek se jednoduše ubránil.

62
    Štěch se dopustil dalšího nedovoleného zákroku na polovině hřiště. Rozehrává Plzeň.

64
    Plzeň se pomalu dostává z ospalého začátku poločasu a snaží se více držet míč na kopačkách.

65
    Musa musel kvůli zdravotním problémům opustit hřiště, to je citelná ztráta pro domácí obranu.

66
    ze hřiště odchází Musa, přichází Novák.

66
    ze hřiště odchází Štauber, přichází Pejša.

69
    Viktoria fauluje na polovině hřiště.

70
    Velký závar před Satrapovou brankou vytvořili plzeňští útočníci. Písek se s dávkou štěstí ubránil.

72
    ze hřiště odchází Ndiaye, přichází Hašek.

75
    Plzeň vystřelila z poza vápna, střela letěla kolem pravé tyče.

77
    Žlutá karta pro tým FC Písek (Štěch).

77
    ze hřiště odchází Štěch, přichází Hendrych.

78
    Viktoria mohla ohrozit branku domácích ze standrdky blízko vápna. Tu ale bídně rozehrál Deml.

80
    Faulován byl Voráček, je tu tedy šance pro domácí.

81
    Útok Písku skončil útočným faulem.

83
    Žlutá karta pro tým FC Písek (Koreš).

84
    Aktivnějším týmem ke konci zápasu jsou domácí. Plzeň se momentálně pouze brání a občas se pokusí o rychlý protiútok.

87
    Plzeň rozvíjí útok ze své poloviny.

88
    Hosté poslali do vápna centr, na něj si vyskočil jejich útočník, míč však hlavičkoval pouze do rukou Satrapy.

89
    Písek bude mít šanci zahrozit, rozehrává z pravé strany hřiště.

90
    Roh pro hosty.

+2

90+1
    Písek se rohu ubránil, tlak Plzně se však stupňuje.

Dnešní utkání sleduje 320 diváků.

90+2

Je konec!
    Z remízy mají určitě lepší pocit domácí, kteří proti favorizované Plzni podali bojovný výkon. Ve druhém poločase se herně Písek Plzni vyrovnal a chvílemi byl i mnohem lepším mančaftem.

Branky padali pouze v první půli. Ve 36. minutě vstřelil gol plzeňský ŠIMON PLANETA, na jeho branku odpověděl ve 44. minutě ŠTĚPÁN KOREŠ. Konečný stav utkání je tedy 1:1 (18:58:09)