Kanada – Německo 8:0 (kon.) | Lotyšsko – Finsko 2:5 (kon.) | Slovensko – Švédsko 3:5 (kon.)
Norsko – Švýcarsko 0:5 (kon.)
Norsko
0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Švýcarsko
Pátek 21.04.2023, 20:00Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

Třetí třetina je za námi, nic překvapivého se nestalo. Norové utkání prohráli jasně 0:5. Střelecky na tom sice nebyli špatně, avšak Švýcaři byli hokejově lepší, kvalitnější. Ve třetí periodě přidali v poslední minutě pátý gól a dnes tak berou tři body. Pokud však hodlají hosté pokračovat v takové nedisciplíně, mohou dopadnout na turnaji ještě dost špatně. Proti silnějším soupeřům se toto nesmí stávat. Norové to nebyli schopni potrestat, jiný soupeř by mohl. (22:38:23)

Dnešní utkání sledovalo 2126 diváků.

Střely na branku: 20:23

Hráči utkání:

Norsko: Stian Solberg

Švýcarsko: Ewan Huet (20 úspěšných zákroků)

59:14
    Švýcarsko právě vstřelilo branku! I tak je to 5:0. Švýcaři se dostali lehce do třetiny protivníka, tam MATTEO WAGNER vypálil přes obránce hezky ke vzdálenější tyči lehce nad ledem a Lundberg tak přijde o čisté konto, jež mohl vychytat, kdyby vydržel bez inkasované branky ještě 46 sekund. Asistence: Endo Meier.

58:35
    Obránci mu pomohli a zažehnali tuto nepříjemnou situaci.

58:35
    Lundberg ale udělal obrovskou hrubku, to mohlo skončit neslavně a v jeho bráně.

58:18
    Utkání se v poklidu dohrává.

56:33
    Domácí kontrolovaně vstoupili do útoku a vybojovali pásmo.

55:57
    Švýcaři chytře napadají rozehru, a ta soupeři vůbec nejde.

55:29
    Norové sice nesměle, ale vstoupili do útočného pásma.

55:18
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    Alain Graf – 2 min., nedovolené bránění.

54:43
    Nájezd Švýcarů skončil na útočné modré, obrana je nepustila dále.

54:17
    Pedrazzini a jeho pokus, nevyzrál na zatím vynikajícího Lundberga. To byl povedený tah kouče, vyměnit brankáře.

52:39
    Bude to 5:0? Ne, Lundberg nemusel zakročit proti soupeři, obránci mu pomohli.

52:17
    Švýcaři pod trvalým tlakem.

51:50
    Domácí ukazují, že nejsou špatní hokejisté, ale něco tomu chybí.

51:09
    Opakovaná buly, úspěšnější Norové, ti se vydali na zteč a nyní vytvářejí šance.

50:44
    Eversen vyzkoušel Hueta, ten se nenechal ošálit střelou zápěstím.

50:26
    Dobrá rozehrávka Norů, tak přecejen to jde.

50:14
    Icing Švýcarska.

48:54
    Domácí napadají a úspěch se dostavil, při hře 4 na 4 jsou zatím lepší.

48:34
    Švýcaři kontrolují utkání.

47:04
    Vyloučení v týmu Norsko:
    Casper Evensen – 2 min., podrážení.

46:59
    Eric Schneller – 2 min., nedovolené bránění.

46:45
    Braillard má puk, ten ukazuje, jaké má dovednosti, je velmi šikovný.

46:26
    Švýcarsku se nedaří udržet v pásmu soka.

45:50
    Domácí vyhodili, po prohrané buly se stejně dostali na kotouč.

45:44
    Amandus Klungtveit – 2 min., podrážení.

45:06
    Pozor na Švýcary!! Krásně to udělal obránce, nebál se vyjet si až před Lundberga, ten jeho ránu vyrazil.

44:42
    Norové odhodláni něco s výsledkem udělat, další jejich nápor.

42:28
    Domácí vypadají, že se ještě nevzdali, naopak, ohrožují branku svého dnešního protivníka.

41:46
    Norové byli na nějakou chvíli v pásmu soupeře.

40:01

Za chvíli začínáme, mezitím norští kouči diskutují s rozhodčími nejspíš o uznané brance Švýcarska, na kterou si brali výzvu.

Další třetina začne přibližně v 21:57.

Druhá třetina je u konce. Domácí byli ještě horší než v té první. Švýcaři dominovali na puku, jediné, co je trápí je disciplína. Kdyby proti nim dnes stál těžší soupeř, nemyslím si, že by vedli 4:0, je to opravdu problém, tolik oslabení. Místo toho se však opět dvakrát trefili, na 3:0 dával Dorthe z protiútoku a na 4:0 zvyšoval Schneller chytrou střelou od modré, ta sice nebyla nijak tvrdá, razantní či do dobrého místa, nicméně Bjornsgaard jí neviděl a to byla hlavní příčina inkasované branky.

40:00

39:45
    Karlsen měl na konci třetiny pěknou šanci po pasu zpoza branky v přesilovce. Dobrou šanci z dobré pozice ale zahodil.

38:42
    Opět starý známý problém hostů v dnešním zápase, disciplína.

38:42
    Simon Meier – 2 min., hrubost.

38:21
    Braillard efektně otočkou vrátil puk do pásma.

37:45
    Ustinkov a jeho spoluhráči kombinují v útočné třetině, zase dobyli toto území a zkouší Norům naložit, co to jde.

37:18
    Po dlouhé době tlak Norů, ti jakoby se teprve probudili.

36:44
    Domácí za brankou, přihrávka na Watneho, ten se neprosadil.

36:11
    Švýcaři úspěšnější na buly a díky tomu vyvezli kotouč pryč.

35:57

35:23
    Haugen mohl ohrozit Hueta v oslabení, nebyl vpuštěn před brankáře.

35:01
    Až nyní unavení Norové vyvezli.

34:32
    Tým helvétského kříže nadále kombinuje, to je nekonečné.

34:03
    Hosté kombinují v útočné třetině, zatím bez momentu překvapení.

33:57
    Ludvig Lafton – 2 min., držení.

33:04

32:17
    Švýcaři viditelně ubrali a nebo soupeř přidal, přesilovka se jim nedaří.

31:04
    2 min..

Gól je uznán, s ofsajdem není problém a bylo to krásně vidět na obrázku, který si rozhodčí vyžádali.

Gól je zkoumán rozhodčími pro ofsajd.

31:04
    Střídání v týmu Norsko:
    ze hřiště odchází Marius Björnsgaard, přichází Martin Lundberg.

31:04
    Švýcarsko právě vstřelilo branku! Střela od modré, která se ujala. Autorem branky je ERIC SCHNELLER. Schneller zamíchal s kotoučem, vyslal ho směr brána a díky clonícím spoluhráčům skóroval počtvrté. Asistence: Jamiro Reber, Rico Gredig.

30:26
    Hosté stále lepší v poli i před brankou, navíc jsou mnohem efektivnější.

28:12
    Hosté nadále tlačí soupeře, ten je v úzkých z toho, že prohrává a i z toho, že ho sok ždíme.

27:30
    Švýcarsko právě vstřelilo branku! Krásný brejk Švýcarů. Ti se v situaci 5 na 5 vydali na zteč a přečíslili soupeře dva na jednoho. JAN DORTHE prostřelil brankáře mezi betony. Asistence: Jamiro Reber, Danijl Ustinkov.

27:09

27:05
    Watne pálil na konec přesilovky, přestřelil o dost.

26:30
    Muggli to dělá skvěle, šetří vteřinky.

25:44
    Braillard šlapal do brejku v oslabení, zakončení bylo takové nemastné, neslané, zakročil trochu brankář a trochu vracející se obránce.

25:21
    Huet nemusel zasahovat a hosté vyhodili.

25:09
    Hosté jsou velmi nedisciplinovaní a to by se jim dnes mohlo vymstít.

25:09
    Gioele Pedrazzini – 2 min., držení.

24:30
    Švýcaři a jejich střela, poté svedli tvrdý souboj u mantinelu se soupeřem.

23:58
    Norové zázračně a se štěstím udrželi pásmo, nadále se tak zdržují v útoku a poměrně zatápějí hostům.

23:43
    Haugen prověřil pozornost Hueta, ten ale jeho střelu viděl a neměl problém jí pokrýt.

23:29

22:38
    Švýcarům se přesilovka vůbec nedaří, Norové několikrát vyhodili. Naopak víc nebezpeční jsou kupodivu domácí.

22:14
    Domácí se zase osvobodili.

21:44
    Norové forčekují ve dvou lidech v oslabení, nevídané.

21:29
    Axel Sandnes – 2 min., vražení na hrazení.

21:03
    Švýcaři kují útočné pikle.

20:35
    Björnsgaard si připsal úspěšný zákrok po vyjetí soupeře zpoza branky.

20:10
    Ti založili první útok v této třetině, moc nebezpeční ale nebyli.

20:01
    Úvodní buly pro Nory.

20:01

Za chvíli začínáme.

Fanoušci vítají své miláčky.

Třetina plná zajímavého hokeje. Jde o sedmnáctileté kluky, většinou, a hokej je to mimořádně vyspělý, možná ne tak taktikou, jako bruslením, pohybem, kombinací, nebojácností a houževnatostí. DO vedení šli hokejisté Švýcarska a to i přesto, že domácí vedený tým měl dobré šance ke skórování, jenže je neproměnil a tak hosté trestali a ne jednou. Poprvé se trefil Kaderli, podruhé nezaváhal Rafael Meier a skóre je tak po první třetině 2:0 pro hostující Švýcarsko.

Další třetina začne přibližně v 21:00.

20:00

19:40
    Norové málem chybovali v rozehrávce, Švýcaři, ale chybu nečekali a sami se připravili o možnost.

17:52
    V útoku Norové, ti se nebojí a hrají s poměrně vysokým sebevědomím.

17:36
    Icing Norů.

17:14
    Tým helvétského kříže vyzkoušel dvakrát domácího gólmana, ten potřetí neinkasoval.

16:03
    Krásně to provedli Norové, absolutně zavařili hostující čtyřku, ještě pálili, ale Huet úspěšný ve všech zákrocích.

16:02

15:32
    Karlsen pěknou střelou vyděsil Hueta.

14:32
    Domácí tým udělal pěknou akci v pásmu soupeře, Solberg přihrával do gólové šance, ta nebyla proměněna.

14:02
    Thibault Martin – 2 min., podrážení.

13:47
    Norové měli příležitost, ale nevyužili jí příliš dobře.

13:11
    Natlačení před bránu, jako od Kanaďanů, Švýcaři ukázali, že hrají světový hokej a ne nadarmo už patří mezi užší špičku.

12:50
    Švýcarsko právě vstřelilo branku! Využitá přesilovka, Autorem branky je RAFAEL MEIER. Ten si vzal kotouč v rohu, vyjel s ním až do slotu a vypálil přesně na první tyč, překonal Bjorngaarda.

12:20
    Norové ukazují, že to dnes nedají zadarmo.

10:10
    Krásný pas přes osu a střela jako od Ovečkina, ale z druhé strany pásma, míří vedle.

09:52
    Nyní ho ždímou ve vlastní šťávě.

09:37
    Norové v útoku, nastěhováni v pásmu soupeře.

09:25
    Leo Braillard – 2 min., nedovolené bránění.

09:09
    Norové hrají sympaticky, i přesto, že inkasovali branku.

07:58
    Švýcarsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je ANDRO KADERLI. Asistence: Rico Gredig, Leon Muggli.

07:36
    Omlouvám se, máme technické potíže s přenosem.

05:39
    Stian Solberg – 2 min., podrážení.

05:16
    Hraje se ve vysokém tempu, a to i přesto, že jde o "horší" týmy.

04:38
    Pěkná akce Švýcarů, kontrolovaný vstup do pásma a přihrávka doprava a střela. Tu likviduje Bjornsgaard.

04:16
    Huet si poměrně zachytal.

03:50
    Norové zkouší brankáře HUeta z levé strany, z velkého úhlu.

03:20
    Huet zase pomohl svým spoluhráčům, teď to však byla cenná pomoc, NOrové se nedostali na kotouč.

03:01

02:22
    Norům se podařilo zavařit hostujícímu gólmanovi, přestože, začátek početní převahy nevyšel.

01:12
    Norové zakládají přesilovkový útok velmi rozpačitě.

01:01
    Nic Balestra – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

00:43
    Huet rozehrál hokejkou, pomohl tak svým kolegům.

Utkání bude mít menší zpoždění.

Norsko: Björnsgaard (Lundberg) – Lafton, Solberg, Amundsen, Hagen, Semmerud-Garcia, Stöen, Översveen – Bah, Evensen, Sjöthun – Karlsen, Granath, Vatne – Klungtveit, Sandnes, Indergaard – Myhre, Langland, Sätre.
    Trenér: Christer Nylund

Švýcarsko: Huet (Kirsch) – Bünzli, Ustinkov, Rhyn, Schneller, Muggli, Balestra, Martin – Braillard, Graf, S. Meier – Gredig, R. Meier, Kaderli – Zehnder, Wagner, E. Meier – Reber, Dorthe, Pedrazzini.
    Trenér: Marcel Jenni

Rozhodčí: Brander, Kika – Nordlander, Rampír.

Norové měli na šampionátu první den volný. Zato Švýcaři hráli a to s Finskem, se kterým prohráli jen o dva góly 4:2. To znamená, že nemůžeme Švýcary vůbec podceňovat. Můžou potrápit kohokoliv.

Švýcarsko na loňském MS skončilo ve čtvrtfinále, kde podlehlo českému výběru 0:8, jenž měl na turnaji skvělý mančaft, jasně a neoddiskutovatelně. Švýcaři vzpomínají na poslední medaili už hodně dlouho, datuje se do roku 2001 a byla stříbrná, nestačili jen na vynikající Rusy.

Norsko vstupuje do turnaje ve své skupině jako jasný outsider, který může jen překvapit. Bude určitě bojovat do poslední chvíle a jestli nesestoupí, bude to úspěch. Nejdůležitější zápas skupiny, bude ten s Lotyši, na něj musí načasovat formu, pokud ho Norové nezvládnou musí utéct hrobníkovi z lopaty ještě na druhý pokus a to v baráži. Všechno ostatní bude úspěch.

Vzájemné zápasy

21.4.2011 MS baráž o udržení: Švýcarsko – Norsko 4:1

17.4.2009 MS baráž o udržení: Švýcarsko – Norsko 7:3

Norové postoupili společně se Slováky na posledním MS IA divize do té nejvyšší. Slováci zaznamenali 5 výher z 5 zápasů a s 15 body ovládli skupinu i divizi a Norové byli druzí, tzn. že také postoupili společně s nimi do divize nejvyšší. Slováci porazili ve vzájemné duelu Nory 5:2. Na tomto šampionátu se spolu mohou potkat jedině v baráži nebo ve čtvrtfinále a dalším play off.

Hezký den s hokejem, vítám vás u komentování duelu MS U18, které se koná ve Švýcarsku a my budeme svědky zápasu mezi Norskem s Švýcarskem. Utkání začíná ve 20 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 8. Kaderli (Gredig, Muggli), 13. R. Meier (Braillard, S. Meier), 28. Dorthe (Reber, Ustinkov), 32. Schneller (Reber, Gredig), 60. Wagner (E. Meier)

Norsko: Björnsgaard (32. Lundberg) – Lafton, Solberg, Amundsen, Hagen, Semmerud-Garcia, Stöen, Översveen – Bah, Evensen, Sjöthun – Karlsen, Granath, Vatne – Klungtveit, Sandnes, Indergaard – Myhre, Langland, Sätre.

Rozhodčí: Brander, Kika – Nordlander, Rampír