Kanada – Slovensko 4:3 (po pr.) | USA – Švédsko 3:2 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) Stav série: 2:4
Toronto Maple Leafs
Neděle 30.04.2023, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Hvězdy utkání:

1. John Tavares (TOR)
    2. Ilja Samsonov (TOR)
    3. Andrej Vasilevksij (TBL) (04:14:01)

Toronto Maple Leafs dokázalo prolomit prokletí play-off, které tento tým provázelo v předešlých letech a postupuje do 2. kola letošního play off na úkor Tampy Bay Lightning! Přestože hosté v dnešním zápase tahali v dnešním zápase spíše za kratší konec, plnili se velmi dobře obranné úkoly a nedovolili domácím skórovat více než jednou. V prodloužení pak kapitán John Tavares vzal všechno na sebe a poslal svůj tým do další fáze bojů o Stanley Cup.

64:35 John TAVARES - 1:2

64:35
    Toronto právě vstřelilo branku! Je dobojováno! Kapitán hostů JOHN TAVARES vzal tuto útočnou akci celou na sebe. S pukem se dlouhou dobu snažil v útočném pásmu něco vymyslet, až nakonec obkroužil bránu a backhandem procedil puk za záda Vasilevskiho! Asistence: Knies, Rielly.

63:00
    Domácí opět velmi dobře napadají a i v prodloužení jsou aktivnější týmem. Rozehrávku McCabea narušil Cirelli a dokázal se dostat i do pozice, ze které vystřelil. Samsonov kryje.

61:40
    Eyssimont se dostal s pukem za záda obránců a na holi měl rozhodnutí tohoto utkání. Jeho střela zápěstím ale končí na vyrážečce Samsonova.

60:21
    Také prodloužení začíná zakázaným uvolněním Toronta. Vhazovat se bude před Samsonovem.

Hity: 40 – 38

Tenhle souboj ještě nekončí. Lightning ve třetím dějství dokázali vyzrát na Samsonova a zásluhou gólu Stevena Stamkose posílají toto utkání do prodloužení. Dokáží si domácí vynutit rozhodující 7. duel, nebo hosté zmobilizují síly a ukončí tuto sérii?

60:00

59:22
    Hráči Tampy se ještě provinili zakázaným uvolněním a Vasilevski ještě musí být v pozoru.

59:00
    Zbývá nám minuta do konce třetí třetiny a zdá se, že i dnes uvidíme v Amelie Areně proldoužení!

57:30
    Tvrdou ránu Matthewse zblokoval Stamkos, který nejprve pokulhával po ledě, se sebezapřením ještě dokončil obrannou činnost a poté s bolestivou grimasou odjel na střídačku.

56:10
    Hra se směrem k závěru základní hrací doby opticky vyrovnává. Oba týmy si vyměnily po střelách. Tu poslední, backhandovou z hole Coltona, zastavuje Samsonov.

53:36
    Po delší době se k útočnému výpadu dostali také hosté. Ryan O'Reilly zavezl puk do pásma, kde jej přenechal do tandemu Kerfootovi. Jeho střelu zápěstím ale zblokoval dobře postavený Bogosian.

52:06
    Tvrdým hitem se v přesném středu kluziště prezentoval Jake McCabe, který je v této sérii nejvíce hitujícím hráčem (32 hitů). Jeho tvrdou hru odnesl tentokrát Corey Perry.

51:13
    Problém s rozehrávkou měli teď také hráči Maple Leafs. Kučerov bleskově přistoupil k jednomu z obránců, který měl v tu chvíli puk na své holi a o kotouč jej obral. Zpoza brány pak směřoval svou přihrávku na najíždějícího Pointa, jehož střela po kličce skončila na betonech Samsonova.

Filip Hanousek

Branky a nahrávky: 45. Stamkos (Raddysh, Cirelli) – 34. Matthews (Brodie), 65. Tavares (Knies, Rielly)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Hedman (A), Raddysh, Sergačjov, Bogosian, Cole – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Killorn, Cirelli, Hagel – Colton, Paul, Eyssimont – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Brodie, McCabe, Schenn, Rielly (A), Liljegren, Giordano – Nylander, Matthews (A), Järnkrok – Marner, Tavares (C), Knies – Acciari, O'Reilly, Kerfoot – Lafferty, Kämpf, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: O'Rourke, Luxmore – Pancich, Smith

Diváci: 18006