Clermont Foot – Lyon 2:1 (kon.) | Brest – Auxerre 1:0 (kon.) | Montpellier – Lorient 1:1 (kon.)
Rennes – Troyes 4:0 (kon.) | Toulouse – Nantes 0:0 (kon.) | Monaco – Lille 0:0 (kon.)
Marseille – Angers 3:1 (kon.)
Clermont Foot
2:1 (1:1)
Olympique Lyon
Neděle 14.05.2023, 13:00 • Stade Gabriel Montpied • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 35. kolo

Skončilo nám utkání, ve kterém domácí Clermont Foot dokázal porazit Olympique Lyon 2:1. V prvním poločase se za hosty trefil Lacazette, o dvě minuty z penalty vyrovnal Kyei. Stejný hráč se prosadil i ve druhém poločase. V samém závěru měl Lyon k dispozici pokutový kop, Lacazette ale neproměnil a všechny tři body tak zůstávají v Clermontu. Lyonu se tak oddalují Evropské poháry. (15:00:38)

90+9

90+8
    Domácí Rašani a hostující brankář Lopes se dostali do rozmíšky a oba dostávají od rozhodčího žlutou kartu.

90+7
    Lyon se snaží o závěrečný nápor, Clermont se snaží zápas jakkoliv dokopat a ukončit.
    90+5. Penalta

90+5
    Kapitán hostů neproměňuje pokutový kop! Velmi špatně zahraná situace, ležerně kopnuté a brankář Diaw si doslova vychutnal zákrok!

90+4
    Míč si staví samozřejmě kapitán Lacazette.

90+4
    Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Komnen Andrić).

90+3
    Nešťastná chvíle pro domácí, Ogier hlavičkoval míč pouze do ruky svého spoluhráče, Andrić měl ruku očividně daleko od těla a tohle je samozřejmě penalta.

90+3
    Jeffinho byl faulovaný a vybojoval pro hosty standartní situaci, centr do vápna zasáhl ruku jednoho z domácích hráčů a je nařízena penalta pro Lyon!

90+2
    Útočný faul zastavuje šanci Clermontu a Lyon si může připravit jeden z posledních útoků v dnešním zápase.

90+1
    Clermont je na útočné polovině a nepůjčuje míč soupeři, tohle jim přesně vyhovuje.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 5 minut.

90
    Naplňuje se nám poslední minuta základní hrací doby, Clermont drží jednobrankové vedení a nic nenasvědčuje tomu, že by si nechal v závěru utkání utéct body.

89
    Hra pokračuje, Lyon brzdí laciné ztráty ve středu pole.

89
    Lyon bude mít autové vhazování poblíž vápna, hra je ale přerušena, neboť na trávníku po jednom ze soubojů zůstal ležet jeden z domácích hráčů.

88
    Hostům se nedaří, drželi se chvilku poblíž vápna soupeře, zakončit jim ale nikdo nedovolil.

87
    Lyon se nadechuje k závěrečnému náporu, vybojoval rohový kop.

86
    Mohlo být rozhodnuto, Clermont opět využil zaváhání soupeře a hnal se do šance, útočníci ale překombinovali celou situaci a Lopes zasahovat nemusel.