Pardubice – Jablonec 2:0 (kon.) | Zlín – Ostrava 2:1 (kon.) | Teplice – Brno 1:1 (kon.)
FC Zlín
2:1 (0:0)
FC Baník Ostrava
Středa 24.05.2023, 19:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu • 4. kolo

90+4
    Tijani zboural při napadání jednoho z protihráčů a vidí žlutou.
    87. Jakub JANETZKÝ - 2:1

87
    Zlín právě vstřelil branku!
    Letná na nohou! Do vápna Baníku přilétl nadýchaný centr, do kterého se položil JAKUB JANETZKÝ! Zlín se dostává do vedení a momentálně je na sestupové pozici Zbrojovka.

87
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází David Buchta, přichází Nemanja Kuzmanović.

86
    Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
    ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Vachtang Čanturišvili,
    ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Lukáš Bartošák.

84
    ze hřiště odchází Petr Jaroň, přichází Jiří Fleišman.

78
    ze hřiště odchází Robert Mišković, přichází Dominik Holaň.

77
    ze hřiště odchází Cadu, přichází Daniel Smékal.

77
    ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Nedeljko Kovinić.

75
    Martin Hrubý vyrazil zakončení hlavou jednoho z domácích na další roh!

69
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Robert Mišković).

67
    ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Youba Dramé.

55
    Slončík to vzal na sebe a vyslal fantastický pokus! Jeho rána ale orazítkovala pouze tyčku. K těžké dorážce se ještě dostal Fantiš, ale branku minul.
    53. CADU - 1:1

53
    Baník právě vstřelil branku!
    Na Letné je vyrovnáno. Dostál sice dokázal vyrazit prudkou střelu na tyč, na následnou dorážku CADUA už však byl krátký. Zlínu tak vedení vydrželo pouhých pět minut.
    48. Antonín FANTIŠ - 1:0

48
    Zlínu se podařil vstup do druhé půle na výbornou! Z pravé strany přilétl do vápna nadýchaný centr z kopačky Hrubého, naskočil si na něj ANTONÍN FANTIŠ a přesnou hlavičkou rozjásal domácí fanoušky. S oslavami to domácí forvard nepřeháněl, prosadil se totiž proti svému bývalému zaměstnavateli.
    47. Vukadinovič se proháčkoval až před Hrubého, ale brankáře nepřekonal

47
    Vukadinović nabíhal na Hrubého z ostrého úhlu, ale nedokázal jej propálit! Brankář Baníku míč vyrazil na rohový kop.

46
    ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Muhamed Tijani.
    31. Penalta

31
    Almási nekopl penaltu vůbec dobře, Stanislav Dostál vystihl směr a dokázal ji zastavit.

30
    Penalta! Cedidla přidržel soupeře a sudímu to na penaltu stačí. Navíc je tu žlutá karta.

Radim Sochor

Branky: 48. Fantiš (R. Hrubý), 87. Janetzký (R. Hrubý) – 53. Cadu

Karty:   30. Cedidla (ZLN) – 69. Mišković (OVA), 90+4. Mu. Tijani (OVA)

Neproměněná penalta: 31. Almási (OVA), brankář Dostál zneškodnil

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 11:5. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:20.
    FC Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba, Reiter (86. Bartošák) – Janetzký, R. Hrubý – Vukadinović (86. Čanturišvili), Slončík (67. Y. Dramé), Fantiš (77. Kovinić) – Balaj.
    Náhradníci: Rakovan – M. Jeřábek, Silný.

Trenér: Vrba

FC Baník Ostrava: M. Hrubý – Sanneh, Svozil, Pojezný, Šehić – Kaloč (C) – Jaroň (84. Fleišman), Buchta (87. Kuzmanović), Mišković (78. Holaň), Cadu (77. Smékal) – Almási (46. Mu. Tijani).
    Náhradníci: Laštůvka, Letáček – Bitri, Juroška, Měkota.

Trenér: Hapal

Rozhodčí: Szikszay