Faerské ostrovy – Albánie 1:3 (kon.) | Moldavsko – Polsko 3:2 (kon.) | Estonsko – Belgie 0:3 (kon.)
Rakousko – Švédsko 2:0 (kon.) | Bulharsko – Srbsko 1:1 (kon.) | Maďarsko – Litva 2:0 (kon.)
Lichtenštejnsko – Slovensko 0:1 (kon.) | Bosna – Lucembursko 0:2 (kon.) | Island – Portugalsko 0:1 (kon.)
Norsko – Kypr 3:1 (kon.) | Skotsko – Gruzie 2:0 (kon.)
Maďarsko
2:0 (1:0)
Litva
Úterý 20.06.2023, 20:45 • Puskás Aréna, Budapešť • Kvalifikace ME • Skupina G

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:48:02)

Fauly: 9 – 8.

Největší favorit kvalifikační skupiny G odčinil remízový výsledek z Černé Hory a díky očekávanému triumfu nad Litvou se spolu se Srbskem komfortně usadil na místech zaručující postup na EURO 2024. Mužstvo italského stratéga Marca Rossiho hosty od začátku svíralo. Větší množství gólovek z toho nepramenilo, a tak po Vargově brance z 32. minuty byla Litva dlouho na dostřel. Mezi 65. a 80. minutou se tým z Pobaltí začal pravidelně objevovat na útočné polovině, jenomže Roland Salali jim krásným gólem na konečných 2:0 sebral všechen vítr z plachet.

90+4

90+4
    V reakci na nákop z půlky se Armandas Kučys ocitl za maďarskými stopery. Míč mu ale unikal a akrobatickým kopem ho neškodně poslal do náruče Dibusze.

90+3
    László Kleinheisler se po autu Ádama Langa snadno protáhl až do palebné pozice. Úžasnou ránu Sallaie ale nenapodobil, Gertmonas si vystačil s banálním zákrokem.

90+2
    Szoboszlai neměl v útoku po levé straně dostatečnou podporu kolem vápna. Přihrál dozadu a Maďarsko se vrátilo k postupnému útoku.

90+1
    Nastavují se 4 minuty.

90
    Baráth se potkal hlava na hlavu s Kučysem. Těsně před koncem zápase tu máme další premiéru. Do této chvíle se nemuselo ani jednou ošetřovat.

89
    K asistenci a jedné střele do břevna přidal Dominik Szoboszlai žlutou kartu. V přerušené hře nenechal Litevce rychle rozehrát aut.

88
    Střídání v týmu Maďarsko:
    ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Péter Baráth.

87
    V sedmaosmdesáté minutě si Dénes Dibusz připsal první úspěšný zákrok. Těžkou práci ale neměl, protože dlouhá přízemní střela Paulauskase k němu stěží doletěla.

86
    Střídání v týmu Litva:
    ze hřiště odchází Eligius Jankauskas, přichází Daniel Romanovskij.

85
    Pijus Širvys si vymodlil faul ze strany Szoboszlaie. Po dalším střídání přijde na řadu už několikátá standardka Litvy z hloubi pole.
    83. Roland SALLAI - 2:0

83
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Na nejméně povedený úsek zápasu domácí výběr zareagoval vstřelením uklidňujícího gólu na 2:0! Szoboszlai poskytl míč ROLANDU SALLAIOVI a ten ho krásnou střelou z dálky uklidil do pravého horního rohu branky. Gertmonas letěl vzduchem marně.

81
    Ani ze čtvrtého rohu v rozmezí několika desítek sekund nebylo Dibuszovo čisté konto v ohrožení. Nařízen je odkop od jeho brány.

80
    Jankauskas ze své kličky vystřelil jen do Orbána. Předcházela tomu laciná ztráta Maďarů, kteří si alibisticky vyměňovali míč u půlící čáry.

79
    Do necelé minuty se vešly hned tři Gineitisovy rohové kopy. V osobních soubojích před brankou se však hráči z Pobaltí ani jednou neprosadili.